Joanna Balicka "Co wyszeptał nam deszcz" - recenzja książki z księgarni TaniaKsiazka.pl

 Współpraca barterowa z księgarnią TaniaKsiazka.pl 

Joanna Balicka "Co wyszeptał nam deszcz" - recenzja książki z księgarni TaniaKsiazka.pl

Do tej pory miałam przyjemność poznać jedną książkę Joanny Balickiej i miło to wspominam. Przeglądając ofertę księgarni TaniaKsiazka.pl trafiłam na książkę "Co wyszeptał nam deszcz" i pomyślałam, że muszę ją poznać. Jakie są moje wrażenia po lekturze? 


Jak pewnie zauważyliście, na moim blogu pojawia się coraz mniej recenzji książek. Nie oznacza to, że przestałam czytać, ale moje życie trochę się pozmieniało i mam zdecydowanie mniej czasu dla siebie, co wiąże się z mniejszą ilością nowych książek w moim domu. Stwierdziłam, że bez sensu zamawiać nowości, kiedy nie mam czasu, żeby usiąść i je przeczytać, a później je Wam recenzować. Dlatego też jest tego mniej. Nie zrezygnuję z tego całkowicie, bo odkąd pamiętam czytam i będę to robić. Książka Joanna Balicka "Co wyszeptał nam deszcz" to świetnie skonstruowana powieść, w której poruszane są ważne kwestie. 

Zanim przejdę do swoich przemyśleń po zapoznaniu się z treścią, zostawiam Wam opis pochodzący od wydawnictwa, aby ukazać Wam część fabuły.

Rain Sullivan i Olivia Hale wychowywali się razem, mimo że nie łączyły ich więzy krwi. Ale połączyło ich coś znacznie silniejszego: uczucia, pragnienia i plany, a także obietnica, że będą przyjaciółmi aż do śmierci.

Życie jednak błyskawicznie zweryfikowało naiwne marzenia. Rain wyjechał, by zostać światowej sławy raperem. Szybko okazało się, że sen o sławie ma swoją cenę. Wydawało się, że jego życie pędzi bez hamulców. Używki omal go nie zabiły.

Po powrocie z odwyku Rain postanawia odbudować swój wizerunek. Manager namawia go, żeby wziął udział w programie fundacji spełniającej marzenia osób z chorobami krytycznymi.

W tym czasie życie Olivii wywróciło się do góry nogami, bo lekarze przekazali jej brutalną prawdę o chorobie. Dziewczyna musiała zrezygnować z realizacji marzeń, które do tej pory pomagały jej przetrwać wykańczające leczenie.

Gdy po latach spotyka na swojej drodze Raina, szybko dociera do niej, że po chłopaku, z którym składali sobie obietnicę, nie ma już śladu.

Brzmi ciekawie? Mnie zainteresowało na tyle, aby skusić się na tę książkę i tak wracam dziś z jej recenzją.


Joanna Balicka "Co wyszeptał nam deszcz" - recenzja książki z księgarni TaniaKsiazka.pl


W wieku 9 lat Olivia, która jest utalentowaną baletnicą poznaje 11-letniego chłopaka o imieniu Rain. Chłopak uwielbia śpiewać i jest doskonały w tym, co robi. Między tą dwójką bardzo szybko pojawia się niesamowita więź i przyjaźń. Obiecują sobie, że będą w niej trwać aż do śmierci. Niestety nic co piękne, nie może trwać wiecznie. 5 lat później ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Olivia dowiaduje się, że jest ciężko chora, a Rain ma wyjechać do Nowego Jorku gdzie podpisze kontrakt z wytwórnią i zacząć karierę rapera. 

Przyjaźń między nimi zaczyna się wypalać, a Olivia i Rain powoli się od siebie oddalają. Dziewczyna skupia się na swoim zdrowiu i z całych sił walczy z chorobą, a chłopak wpada w nałóg i uzależnia się od narkotyków. 

Kilka lat później ich drogi łączą się ponownie dzięki fundacji spełniającej marzenia, do której dziewczyna postanowiła się zgłosić. Marzy o tym, aby ponownie spotkać się z przyjacielem z dzieciństwa i zależy jej, aby to marzenie się spełniło. 

Czy uda jej się zrealizować swój plan? Czy Rain jest tym samym chłopakiem, z którym złożyła obietnicę dozgonnej przyjaźni? Czy możliwe jest, aby ta niegdyś silna więź odrodziła się na nowo?

Powiem Wam szczerze, że dawno nie czytałam czegoś, co mnie tak wzruszyło. Zdarza mi się płakać przy czytanej książce, ale nie bywa to zbyt często. Tutaj wylałam morze łez, a zakończenie (mimo że je przewidziałam) sprawiło, że w mojej głowie pojawiły się pewne przemyślenia, które zaczęłam wprowadzać do swojego życia. Nie chcę wdawać się w szczegóły, bo nie chcę zdradzać Wam tego, co się tutaj wydarzyło, ale jestem zdziwiona, że zwykła książka może tak bardzo wpłynąć na nasze myślenie i postrzegania świata i swojego życia.

Autorka we wspaniały sposób stworzyła tutaj odpowiedni klimat, dodała masę emocji, które wpływają na czytelnika bardzo dosadnie i sprawiła, że można się bardzo wzruszyć. I właśnie za te emocje bardzo dziękuję autorce, bo dawno nie spotkałam się z tak piękną historią. Książka nie jest zbyt długa, ale nie musi - uważam, że wszystko tutaj opisane jest wystarczające, abyśmy mogli wejść do tego świata na maksa. Jak będziecie sięgać po tę pozycję, to pamiętajcie, aby przygotować masę chusteczek ;).

Tę i inne książki z gatunku New Adult znajdziecie w dziale Literatura Obyczajowa w Księgarni TaniaKsiazka.pl. Dziękuję księgarni za możliwość poznania tej pięknej historii.

Czy mieliście okazję poznać książkę Joanny Balickiej "Co wyszeptał nam deszcz"? Jak Wasze wrażenia po lekturze?

Komentarze

 1. Jestem ciekawa tej pozycji, myślę, że moglaby mi się spodobać. Zapisuję na listę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że jest to propozycja, która przypadnie mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Także dawno się nie wzruszałam czytając ksiazke, więc chciałabym znowu poczuć te emocje i chętnie przeczytam tą publikacje

  Anszpi

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tej książce na prawdę wiele dobrego i zauważyłam, że jest ona polecana na wielu blogach i bookstagramach. W końcu muszę ją zamówić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Emocjonalne opowieści, z odpowiednio zrównoważonymi uczuciami, ciekawie sportretowanymi postaciami, podobają się szerokiej publiczności, czasem długo się je pamięta.

  OdpowiedzUsuń
 6. nie wiem czy jestem gotowa na masę chusteczek :D tematyka wydaje się na prawde spoko
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 7. Urocza okładka! Już tylko dla niej chętnie poznałabym ten tytuł, ale sama historia też wygląda na ciekawą.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram