Szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite

 Współpraca barterowa 

Szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite

Podstawowym elementem dbania o higienę jamy ustnej jest proces, który wymieniłby chyba każdy z nas – regularne mycie zębów. Wymiana szczoteczki co jakiś czas jest niezwykle ważna. Jeśli stoisz przed takim wyzwaniem, zatrzymaj się na chwilę i zapoznaj się ze szczoteczką soniczną Oclean X Pro Elite.


Od dłuższego czasu sięgam po szczoteczki soniczne do zębów. Nie trafiłam jednak jeszcze na taką, z której byłabym zadowolona w stu procentach. Dlaczego? Mam wrażliwe zęby i dziąsła i często podczas stosowania takich szczoteczek pojawiają się problemy z krwawieniem. Nie należy to do najprzyjemniejszych, dlatego też często nie uruchamiałam takiej szczoteczki i myłam nią moje zęby tak jak tradycyjną manualną szczoteczką. Nie powstrzymuje mnie to jednak przed testowaniem czegoś nowego i tak w moje ręce trafiła szczoteczka marki Oclean i model X Pro Elite. W dzisiejszym wpisie chcę ją Wam pokazać i opowiedzieć trochę o niej właściwościach.

Co skłoniło mnie do testów szczoteczki sonicznej Oclean X Pro Elite?

Tak naprawdę nigdy nie miałam pewności czy dobrze szczotkuję swoje zęby. Być może podczas szczotkowania pomijałam pewne obszary, z czego pojawiły się moje problemy z dziąsłami. Kamień, to mój największy wróg i staram się regularnie usuwać go u stomatologa. Szczoteczka, o której dzisiejszy wpis posiada inteligentny wyświetlacz, który po szczotkowaniu pokazuje obszary dokładnie umyte, oraz te, które zostały pominięte lub niedokładnie domyte. Właśnie ta funkcja najbardziej mnie zainteresowała i stąd pojawiła się moja decyzja o jej przetestowaniu. Jak to wygląda? O tym poniżej.

Szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite

Szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite

Szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite


Na zdjęciu powyżej widzicie grafikę, na której przedstawione są zęby. Szczoteczka Oclean X Pro Elite pokaże Ci na kolorowym wyświetlaczu jak dobrze szczotkujesz zęby. Od razu po zakończeniu mycia wyświetli model uzębienia, podzielony na 8 stref, a każda z nich może być zaznaczona kolorem białym (zęby czyste) lub niebieskim (miejsca wymagające domycia). To wszystko jest możliwe dzięki 6-osiowemu wbudowanemu czujnikowi żyroskopowemu, który na podstawie różnego położenia szczoteczki, rozpozna Twoje ruchy szczotkowania. Jak widzicie u mnie cały obszar jest niebieski. Stało się tak ponieważ uruchomiłam ją na chwilę i zaraz wyłączyłam. Taka grafika pojawia się po każdym szczotkowaniu, dzięki czemu wiemy czy powinniśmy domyć nasze zęby, czy też nie. Do tej funkcji jeszcze wrócę, ale najpierw pokażę Wam cały zestaw i opiszę Wam ten model.

W zestawie znajdziemy szczoteczkę soniczną, końcówkę do mycia zębów, ładowarkę z kablem zasilającym oraz magnetyczny uchwyt.

Szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite

Szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite

Szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite

Szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite


Uchwyt posiada samoprzylepną część, dzięki czemu mogłam przykleić go do kafelków w łazience. To fajne rozwiązanie, dzięki któremu nie musiałam wiercić, ani kombinować gdzie ulokować szczoteczkę. Powiesiłam ją w miejscu nad umywalką, przez co mam ją ciągle pod ręką. 

Szczoteczka X Pro Elite generuje aż 84 000 ruchów sonicznych na minutę, co pozwala na niezwykle skuteczne czyszczenie i umożliwia dotarcie do nawet trudno dostępnych miejsc. Szczoteczka posiada wytrzymałą baterię, która wystarcza na 35 dni użytkowania. Ładowanie trwa około 3 godzin, a sama ładowarka jest ładowarką indukcyjną. Wyświetlacz, o którym już wspominałam jest całkowicie dotykowy. Szczoteczka posiada też jeden przycisk, którym zatwierdza się wybraną opcję.

Szczoteczka X Pro Elite posiada 4 programy mycia:
 • czyszczenie
 • delikatny
 • wybielanie
 • masaż
Dodatkowo możesz ustawić preferowaną intensywność szczotkowania, wybierając jeden poziom spośród 32 dostępnych w szczoteczce. To większa możliwość personalizacji i dopasowania trybu mycia do Twoich potrzeb i oczekiwań. 

Szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite

Szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite

Szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite

Aplikacja Oclean - jeszcze większe możliwości szczoteczki 

Wraz z Oclean X Pro Elite otrzymujesz dostęp do aplikacji, która łączy się ze szczoteczką przez Bluetooth. Masz możliwość sprawdzenia rozbudowanych raportów na temat jakości, czasu i częstotliwości szczotkowania - dziennych, tygodniowych i miesięcznych. Otrzymasz wskazówki o miejscach, które wymagają doczyszczenia Możesz także dostosować do swoich potrzeb ustawienia szczoteczki - wybrać tryb, czas czy intensywność mycia
Dostaniesz informację o poziomie naładowania baterii czy zużycia końcówki szczoteczki. Aplikacja jest dostępna na Android oraz iOS.

Poniżej zostawiam Wam kilka zrzutów ekranu, żeby zobaczyć jak wygląda ta aplikacja i co oferuje.


Szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite

Szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite

Szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite

Szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite

Szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite

Szczoteczka soniczna Oclean X Pro Elite


Bardzo ucieszyła mnie obecność aplikacji, bo nie ukrywam, że uwielbiam takie gadżety elektroniczne i ich kontrolowanie w telefonie. Z pewnością ułatwia to ustawianie odpowiedniego trybu i nacisku szczoteczki na zęby i jest to bardzo wygodne w użyciu. 

Nie będę się bardziej rozpisywać o funkcjach i właściwościach szczoteczki, bo chciałabym, abyście sami się z nimi zapoznali na stronie producenta (tutaj). Nie będę powielać informacji dostępnych w sieci. 

Podsumowując moją dwumiesięczną już przygodę z tą szczoteczką chcę napisać, że jestem zachwycona jej wyglądem, funkcjonalnością jak i działaniem. Dawno nie czułam, że moje zęby są tak czyste jak teraz, z czego ogromnie się cieszę. Moja córka tak się na nią napatrzyła, że powiedziała, że musi koniecznie mieć taką samą, więc myślę nad zamówieniem modelu dla dzieci. 

Jak podoba się Wam ta szczoteczka? Znacie markę Oclean? Używacie szczoteczek sonicznych do zębów?

Komentarze

 1. Mam tę szczoteczkę i jestem równie z niej zadowolona co ty. Jest to świetne urządzenie, które odpowiednio dbać o zęby i dziąsła. Dzięki niej nauczyłam się dokładnie szczotkować wszystkie zęby i robię to dłużej. Moja córka też chce taką szczoteczkę, jednak wersja dla dzieci nie ma wyświetlacza chyba i nie wiem jak rozwiązać ten problem

  Anszpi

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że jesteś zadowolona z przetestowania tej szczoteczki i się u Ciebie sprawdziła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad szczoteczką soniczną i chyba w końcu zakupię ją. Patrząc się po tym jakie ma pozytywne opinie. Angela.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam dla Ciebie Kod znizkowy: Prowital15 do wykorzystania na https://oclean.pl

   Usuń
 4. Też mam problem z krwawiącymi dziąsłami przy takich szczoteczkach i przestałam już testować. Może jednak tej dam szansę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z kodem Prowital15 zamówisz ją taniej na https://oclean.pl

   Usuń
 5. Bardzo dobra pomoc przy dbaniu o higienę jamy ustnej, wielość programów sprawia wrażenie zaspokojenia wszystkich potrzeb użytkownika.

  OdpowiedzUsuń
 6. Używam od dawna szczoteczki sonicznej. Wprawdzie nie ma tyle do zaoferowania, ale pochwalę jej moc tym, ze ostatnio nie miałam żadnego ubytku na kontroli stomatologicznej!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram