Elektryczne łóżko obrotowe ułatwia opiekę nad niepełnosprawnym

 Post sponsorowany 

Elektryczne łóżko obrotowe ułatwia opiekę nad niepełnosprawnym

Osoby niepełnosprawne, seniorzy oraz przewlekle chorzy mają trudności z samodzielnym siadaniem i wstawaniem z łóżka. Często są z tego powodu wykluczeni z życia społecznego i nie mogą wygodnie zjeść posiłku, obejrzeć ulubionego serialu, czy też posiedzieć w towarzystwie bliskich. Łóżko rehabilitacyjne TWIST pozwala im na zmianę pozycji bez konieczności nadwyrężania mięśni, kości i stawów. Dzięki niemu można błyskawicznie podnieść chorego lub seniora do pozycji siedzącej. Dowiedz się więcej o łóżkach obrotowych dla niepełnosprawnych i chorych. 


1. Łóżko rehabilitacyjne obrotowe — jak działa?

2. Elektryczne łóżko obrotowe z dofinansowaniem PFRON

Ograniczenie codziennej aktywności ruchowej u osób niepełnosprawnych i seniorów wynika głównie ze słabości mięśni. Utrata siły mięśniowej sprawia, że chorzy przez cały czas leżą w łóżku, nie mogąc samodzielnie usiąść. Łóżko z elektrycznym podnoszeniem do pozycji siedzącej pozwala niepełnosprawnym, starszym i chorym siadać bez pomocy osoby trzeciej. Dzięki łóżkom TWIST dodatkowo możliwe jest wyeliminowanie niewygodnego podkładania poduszek pod głowę i plecy. Sprawdź, jak działa rehabilitacyjne łóżko TWIST.


Łóżko rehabilitacyjne obrotowe — jak działa?

Jeśli chory chce uniknąć problemu podkładania poduszek i korzystania z ciągłej pomocy rodziny, aby usiać z pozycji leżącej, może zdecydować się na łóżko rehabilitacyjne z funkcją fotela. Taki mebel nie wymusza ciągłego leżenia, gdyż umożliwia proste przechylenie łóżka do pozycji siedzącej, a następnie jego obrócenie np. w stronę stołu z jedzeniem lub telewizora. Elektryczne łóżka z obrotem pozytywnie wpływają na proces leczenia i rehabilitacji pacjenta. Mebel z funkcją unoszenia nóg dodatkowo wspiera krążenie w kończynach dolnych i ułatwia profilaktykę obrzęków. Funkcja unoszenia nóg relaksuje chorego i łagodzi dolegliwości bólowe spowodowane utrudnionym krążeniem.

Łóżko rehabilitacyjne z pionizacją zapewni choremu maksymalny komfort w różnych sytuacjach, a także ułatwi przesiadanie się z łóżka na wózek inwalidzki. Więcej dowiesz się na https://www.prolifter.pl/elektryczne-lozka-obrotowe-c-7_73.html


Elektryczne łóżko obrotowe z dofinansowaniem PFRON

Osoby niepełnosprawne mogą starać się o dofinansowanie zakupu łóżka rehabilitacyjnego obrotowego z PFRON. Dofinansowanie przysługuje niepełnosprawnym w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. Wysokość środków pozyskiwanych w PFRON może wynieść do 95% ceny łóżka obrotowego, dlatego warto się o nie postarać, by poprawić stan chorego. 

Tu więcej o dofinansowaniu pfron na łóżko obrotowe.

elektryczne łóżko z funkcją pionizacji


Komentarze

 1. Nie spotkałam się z takimi obrotowymi łóżkami, to super wynalazek. Moja babcia często jest leżąca przez choroby i takie łóżko byłoby dla niej super

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie ułatwienie jest przydatne i potrzebne. Masz rację, że dzięki niemu może poprawić się konfort życia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze wiedzieć o istnieniu takiego łóżka. Na pewno często się przydaje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie rozglądam się za podobnymi łózkami dla mojego rodzica, zatem informacje jak najbardziej mi się przydadzą, takie łózko znacznie ułatwiłoby nam codzienną obsługę a i chory miałby większy komfort.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nawet nie wiedziałam, że są takie łóżka. Super o tym wiedzieć, bo nigdy nie wiadomo kiedy taka wiedza będzie potrzebna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo przydatne urządzenie, u nas w domu jest ono nie co inne, ale na prawdę ułatwia opiekę nie tylko nad osobą niepełnosprawną, ale ogólnie nad osobą starszą, która ma już problemy z niektórymi rzeczami. Angela.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram