K. C. Lynn "Walka z pokusą" - recenzja książki

 

K. C. Lynn "Walka z pokusą" - recenzja książki

Wydawnictwo NieZwykłe kolejny raz skusiło mnie na nową serię książek. Kiedy zobaczyłam opis książki K. C. Lynn "Walka z pokusą" wiedziałam, że muszę ją poznać. Dziś przyszedł czas na moją recenzję, więc jeśli jesteście ciekawi, jakie emocje we mnie wywołała, to zapraszam do lektury.


Tradycyjnie na wstępie zostawiam Wam opis od Wydawnictwa, bo wiem, że lubicie się z nim zapoznać, zanim przeczytacie recenzje. W sumie, sama również zawsze to robię, więc w każdej mojej recenzji się taki pojawia.

Fighting Temptation powraca w nowej oprawie!

Żołnierz SEAL będzie walczył o dziewczynę, którą boleśnie zranił. Czy otrzyma drugą szansę?

Kiedy Jaxson Reid, miejscowy bad boy, ratuje Julię Sinclair z tarapatów, nawiązuje się między nimi niezwykła więź, w którą mieszkańcy miasteczka nie mogą uwierzyć. Arogancki i wybuchowy chłopak z problematycznej rodziny oraz perfekcyjna, piękna panna Sinclair.

Ich przyjaźń powoli przekształca się w coś więcej. Jednak gdy chłopak kilka razy wyraźnie odtrąca Julię, jej serce łamie się na pół.
Jaxson opuszcza miasteczko, żeby spełnić swoje marzenie o wstąpieniu do SEAL, zostawiając za sobą jedyną dziewczynę, do której kiedykolwiek coś czuł.

Po pięciu latach Julia uznaje, że nadzieja na to, że ukochany wróci, jest po prostu oszukiwaniem samej siebie. Postanawia więc dać szansę innemu mężczyźnie, który bardzo długo zabiegał o jej uwagę.

Tymczasem Jaxson powraca z ranami w sercu. Będzie musiał stoczyć walkę nie tylko ze swoimi demonami i z niespodziewanym rywalem, który nie ma zamiaru wypuścić Julii z rąk, ale też z pokusą, którą ta dziewczyna zawsze dla niego była.

W końcu nie jest to książka o mafii - tak możecie sobie pomyśleć, kiedy przeczytacie ten opis. A, owszem! Zdarza mi się sięgać po książki z innymi wątkami i równie dobrze się z nimi bawić. Jak bawiłam się czytając tę książkę?


K. C. Lynn "Walka z pokusą" - recenzja książki


Julia Sinclar i Jaxson Reid to para przyjaciół, których połączyło pewne niekomfortowe dla nich wydarzenie. Mają różne charaktery - Julia jest osobą szczerą o dobrym sercu, a Jaxson to typowy niegrzeczny chłopak, chociaż bardzo honorowy i wrażliwy na ludzką krzywdę. Wiadome jest, że kiedy między kobietą a mężczyzną pojawia się przyjaźń, swoje miejsce również znajdzie pożądanie i przyciąganie i tutaj nie było inaczej. Para ulega emocjom i lądują w łóżku. Po tej upojnej nocy mężczyzna wyjeżdża i tyle go widziano.

Mija pięć lat. Jaxson postanawia wrócić do kobiety, którą uważa za swoją miłość. Tylko do Julii poczuł coś wyjątkowego i pragnie to odbudować. Niestety okazuje się, że w jej życiu pojawił się inny mężczyzna, który uważa, że jest dla niej kimś lepszym i nic nie stanie mu na przeszkodzie aby ją zdobyć dla siebie. 

Czy Julia odda swoje serce innemu mężczyźnie? Czy Jaxsonowi uda się odbudować to, co było między nimi lata temu? Jak zachowuje się odrzucony mężczyzna? 

To moje pierwsze spotkanie z twórczością K. C. Lynn i od razu mówię, że nie ostatnie. Autorka umieściła w tej książce wszystko to, co sprawia, że chce się brnąć dalej w tą historię, m.in. nastoletnią miłość, rozłąkę czy powrót z przytupem. Lubię takie historie zarówno w filmach jak i książkach. Sprawiają one, że z otwartym sercem i szeroko otwartymi oczami poznajemy losy bohaterów. Widzimy zmiany, które w nich zaszły na przełomie lat i zastanawiamy się, w którą stronę zabrnie akcja. Dodatkowo autorka poruszyła tu niełatwy temat marynarki wojennej czy wojny, o których nigdy wcześniej tyle nie czytałam. Ku mojemu zaskoczeniu spędziłam z nią bardzo miły czas i nie potrafiłam się od niej oderwać. Tę historię śmiało mogę nazwać jako piękną i dającą do myślenia i zaznaczę, że warto mieć tą pozycję na swojej półce, bo Julia i Jaxson z pewnością wyryją się w Waszej powieści na długo. W domu mam już drugi tom, więc od razu biorę się za lekturę, bo jestem ciekawa, co takiego tym razem zaserwowała nam autorka.

Wydawnictwu NieZwykłemu dziękuję za egzemplarz do recenzji.

Komentarze

Instagram