Co robić podczas długiej podróży?

 

Co robić podczas długiej podróży?

Długa podróż może być niezwykle wyczerpująca a nawet nużąca. Wiele zależy od tego jak się do niej przygotujemy. Warto zawczasu zaplanować postoje oraz to, co będziemy robić w czasie drogi. Dzięki temu unikniemy nudy!

Kierowca prowadzi, pasażer śpi

Jeśli trasa jest naprawdę długa i ustalamy jakie konkretne odcinki drogi pokonuje dany kierowca, to łatwo będzie ustalić plan działania temu drugiemu. Oczywiście tutaj kluczowe jest to, by był wyspany i zregenerowany. Zatem w jego przypadku część podróży upłynie mu na odpoczynku, również w czasie snu. Tutaj przyda się wygodna poduszka lub zagłówek, ewentualnie koc do okrycia.

Muzyka łagodzi obyczaje

Decydując się na włączenie radia lub odtwarzacza w samochodzie musimy być świadomi, że za kierownicą najważniejsza jest maksymalna koncentracja. Zatem, jeśli istnieje obawa, że muzyka będzie nas rozpraszać, nie włączajmy jej. Istnieje jednak grupa ludzi, która nie ma z tym problemu, zwłaszcza jeśli dźwięki dochodzą z oddali, nie zagłuszają otoczenia. Muzyka w tym przypadku uspokaja i pomaga zachować równowagę po wielu męczących godzinach za kółkiem. Zrelaksowany kierowca jest opanowany, a to przekłada się na bezpieczeństwo.

Poszukaj rozrywki w Internecie

Czy w dobie Internetu można się nudzić? To pytanie retoryczne. Długa podróż autem może momentami być monotonna, więc czas urozmaici nam właśnie Internet. Jako pasażerowie możemy wertować przeróżne strony od tych plotkarskich aż po witryny ulubionych sklepów. Wywiady z artystami, śmieszne filmiki, ciekawe wydarzenia - to wszystko znajdziemy w naszym smartfonie czy komputerze. Jeśli boimy się, że Internet będzie szwankować w trasie, weźmy laptopa z wgranym ulubionym filmem lub płytą do odsłuchania. Takie rozwiązanie na tzw. czarną godzinę może być cenne.

Krzyżówkowy zawrót głowy

Czy rozwiązywanie krzyżówek jest zarezerwowane tylko dla seniorów? Nie, to tylko mit, który już dawno nie ma racji bytu. Rozwiązywanie krzyżówek jest ważne m.in. dla kondycji naszego mózgu. Rewelacyjnie poprawia intelekt! Sprawia, że utrwalamy znaczenie wielu słów, poszerza się nasze słownictwo. Dowiadujemy się też wielu nowych rzeczy i to z różnych dziedzin. W trasie rozwiązywanie krzyżówki może być bardzo ciekawym zajęciem, zarówno indywidualnym jak i grupowym. Co ciekawe, wcale nie trzeba liczyć tylko na tradycyjne papierowe krzyżówki. W dzisiejszych czasach wystarczy wejść w Internet np. na stronę haslowo. Dobra zabawa gwarantowana. Nasz mózg nam za to podziękuje! W czasie podróży to zajęcie może rozbudzić wszystkich - od kierowcy aż po pasażerów.

Coś do picia, coś do jedzenia

Pomimo zaplanowania posiłków w trasie i postojów trzeba mieć też przekąski do auta. Sprawdzą się m.in. wszelkiego rodzaju gotowe, zapakowane słodycze czy słone przekąski, które łatwo da się otworzyć w czasie drogi a ich spożycie nie wymaga później dokładnego mycia twarzy.  Kawa w termos czy do kubka termicznego może się okazać strzałem w dziesiątkę.

 

Podsumowując, długą podróż warto wcześniej zaplanować. I nie tylko w kwestii postojów oraz posiłków, ale i czasu wolnego, który mamy do zagospodarowania w czasie jazdy. Nie musi to być czas zmarnowany. Przeznaczmy go na ciekawe aktywności jak rozwiązywanie łamigłówek, krzyżówek czy nawet nadrabianie zaległości filmowych lub książkowych. Dzięki temu podróż minie w miłej atmosferze i nie będzie nam się kojarzyć z przykrym obowiązkiem.


*post promocyjny

Komentarze

 1. Nigdy się nie nudzę w czasie jazdy. Czytam, albo rozwiązuję sudoku, albo rozmawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zawsze czytam książki lub przeglądam Internet i nadrabiam zaległości we wpisach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię krzyżówki. Kiedy spędzałam wakacje w szpitalu, rodzice wynajdywali różne rozrywki. Oprócz krzyżówek graliśmy w państwa i miasta, w wisielca i wiele innych tego typu gier.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podczas długich podróży gdy nie rozmawiam z jadącymi ze mną, to najczęściej słucham muzyki lub czytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. u mnie sprawdza się słuchanie muzyki i czytanie książki :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam wcześniej o krzyżówkach internetowych, więc z chęcią sprawdzę tę opcję :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja rzadko coś robię podczas jazdy ponieważ, gdy nie skupiam się na drodze i np patrzę w telefon to robi mi się niedobrze

  OdpowiedzUsuń
 8. My zazwyczaj albo gramy w gry na tel albo oglądamy serial albo po prostu sięgamy po książkę 😆😆

  OdpowiedzUsuń
 9. My słuchamy audiobooków! Czytać nie mogę, bo mi niedobrze, czasami śpiewamy, gramy w "widzę coś koloru...". Chętnie skorzystam z niektórych pomysłów.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiele fajnych rzeczy można robić w trakcie podróży. Na pewno może grać wspólnie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja zawsze czytam książkę albo siedzę w telefonie. Chyba, że jadę samochodem, albo autobusem, to śpię.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja zazwyczaj jak gdzieś jadę to albo śpię albo maluje

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram