Kilka powodów, dla których gazetki promocyjne wciąż są w modzie

 

Kilka powodów, dla których gazetki promocyjne wciąż są w modzie

Od kilku lat w świecie digital marketingu panował trend na usilne bombardowanie klientów dziesiątkami promocji w mediach społecznościowych. Fakt faktem, początkowo nie było to wcale złe rozwiązanie, ale z czasem zrobił się tak wielki informacyjny rozgardiasz, że ciężko było się w tym odnaleźć. Z tego też powodu coraz większą popularnością w kontekście rabatów i promocji zaczęły cieszyć się zdigitalizowane gazetki promocyjne. To sprawdzona metoda, która przyciąga uwagę konsumentów i pozwala im zaoszczędzić czas oraz pieniądze w bardzo przejrzysty sposób.

Zacznijmy od początku!

Form skutecznego marketingu jest mnóstwo, a poszczególne jego rodzaje są wykorzystywane w zależności od sytuacji na rynku i strategii danej firmy. Oczywiście, na ten moment większość działań marketingowych obejmuje obszar online, choć wciąż korzysta się z tradycyjnych rozwiązań typu ulotki czy papierowe gazetki promocyjne. W przypadku tego drugiego, coraz mocniej inwestycje się w wirtualne alternatywy. Chodzi o to, aby wszelkie promocje były dla klienta na wyciągnięcie ręki w tzw. kilka kliknięć.

Dobrym przykładem takich rabatów jest gazetka sklepu Dino, którą możecie sprawdzić tutaj: https://twojspozywczy.pl/gazetki-promocyjne/gazetka-dino/. Znajdziecie tam wszystkie aktualne promocje na dane produkty wraz z informacjami na temat wielkości, pojemności i objętości produktu oraz datą końcową rabatu. Na bazie tych danych łatwiej będzie sporządzić listę zakupową i zoptymalizować działania budżetowe w zakresie oszczędzania.

Ciekawostką może być fakt, że gazetki promocyjne stanowią jedną z najlepiej zapamiętywanych form marketingowych przez konsumentów. Wynika to z prostej przyczyny - są przejrzyste, czytelne i przede wszystkim zawierają korzystną z perspektywy klienta treść.

Gazetki źródłem informacji

Korzyści, które płyną z obserwowania gazetek promocyjnych jest sporo. Wśród nich warto wymienić ogromną oszczędność czasu. Wszystko mamy bowiem podane pod nos w formie online. Co więcej, gazetka promocyjna pełni też rolę swoistego informatora. Możemy się z niej dowiedzieć nie tylko o bieżących promocjach, ale również o nowościach, które pojawiły się na sklepowych półkach.

Gazetki promocyjne, które włączymy za pośrednictwem aplikacji mobilnych to także gwarancja bezpieczeństwa i tego, że naszej “bazy wiedzy” nigdzie nie zgubimy. Większość takich programów umożliwia także tworzenie spersonalizowanych list zakupowych i przeglądanie kalendarzy promocyjnych. Niektóre od razu podadzą nam także szczegółowy opis danego produktu wraz ze składnikami odżywczymi.

Gazetki informacyjne zwracają naszą uwagę i dodatkowo - są trwałe. Nie ma więc ryzyka, że coś nam się pogniecie, zniszczy lub zawieruszy. Dopóki mamy dostęp do Internetu, nie musimy się o nic martwić. Ba! Jeśli nawet zapomnimy o danej promocji, a już wybierzemy się do sklepu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić szybki research w telefonie.

Komentarze

 1. Wirtualne gazetki do sklepów zawsze świetnie się sprawdzają, bo się nie zawieruszą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię przeglądać wirtualne gazetki :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważam, że gazetki online czy to w aplikacji, czy na stronie internetowej to super sprawa. W ten sposób jest się na bieżąco ze wszystkimi promocjami.

  OdpowiedzUsuń
 4. mój mąż jest fanem gazetek, ja staram się nie przeglądać, bo na za dużo fajnych rzeczy trafiam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie gazetki chyba nigdy nie staną się zbędne, dzięki nim można trafić na coś naprawdę fajnego.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię przeglądać gazetki, przynajmniej wiem na co polować albo jakie zapasy sobie mogę taniej zrobić. Zwłaszcza przy szalejącej inflacji...

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię do nich zaglądać, niemal zawsze znajdę coś ciekawego, co akurat potrzebuję, a przy tym zaoszczędzam sporo czasu. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Regularnie przeglądam takie gazetki

  OdpowiedzUsuń
 9. Mimo wszystko wolę korzystać z aplikacji, ale wiem, że osoby starsze często tego nie lubią. U nas gazetki zazwyczaj zgarniają dzieci, bo traktują je dosłownie jak książeczki z kolorowymi obrazkami.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie oszukujmy się. Czasy są jakie są a jeśli można zaoszczędzić, to czemu tego nie zrobić? Bardzo lubię gazetki promocyjne.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja zawsze gdy idę do jakiegoś sklepu to sprawdzam wcześniej czy są jakieś ciekawe promocje, aby zakupić to w niższej cenie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja przeglądam w aplikacji przed każdymi zakupami. lubię to :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram