Kiedy warto kupić nowy komputer?

 

Kiedy warto kupić nowy komputer?

Komputer odmawia posłuszeństwa

Komputery najczęściej nie ulegają awarii z dnia na dzień, choć oczywiście może je zaatakować wirus, może też dojść do uszkodzenia mechanicznego, wskutek którego komputer nie nadaje się do użytku. Niemniej jednak bardzo często sprzęt daje już wcześniej znać, że coś jest nie tak. Czasami pracuje w bardzo wolnym tempie, niektórzy zaś skarżą się, że komputer nie łączy się z internetem bądź nie można na nim zainstalować pewnych programów. Takie sytuacje nie zawsze stanowią powód do paniki, jednak powinny być odpowiednio zdiagnozowane. Jeśli zakupiliśmy nowy sprzęt, to zwykle wystarczy drobna naprawa, aby znów działał tak, jak należy. Nieco trudniej jest w przypadku wieloletnich komputerów, które najczęściej po kilku latach zaczynają odmawiać nam współpracy.

Kiedy naprawa usterki jest nieopłacalna?

W momencie, gdy komputer przestaje działać tak, jak dotychczas, możemy udać się do informatyka. Zdiagnozuje on problem oraz zaproponuje, w jaki sposób można się go pozbyć. Choć naprawa komputera wydaje się być słusznym rozwiązaniem, to jednak nie zawsze jest opłacalna. Czasami bowiem mamy do czynienia z wieloletnim sprzętem, którego wartość jest bardzo niska. Tymczasem koszty naprawy - części wymiennych oraz robocizny - znacznie tę wartość przewyższają. W takim przypadku o wiele lepszym i racjonalniejszym rozwiązaniem wydaje się być zakup nowego sprzętu. Nie ma bowiem sensu płacić za naprawę, jeśli za jakiś czas może dojść do kolejnej awarii, wskutek czego i tak będziemy musieli zainwestować w nowy sprzęt komputerowy. Jeśli zaś w najbliższym czasie i tak planowaliśmy wymianę komputera, to oczywiste jest, że lepiej nie podejmować się naprawy dotychczas używanego urządzenia.

Nie czekaj na ostatnią chwilę!

Błędem, jaki popełnia wiele osób, jest zbyt długie zwlekanie z zakupem nowego komputera. Czasami bowiem wydaje nam się, że nasz sprzęt jest jeszcze w stanie posłużyć nam przez jakiś czas, podczas gdy nagle całkowicie odmówi współpracy. Tymczasem większość osób wykorzystuje dziś komputer nie tylko do celów prywatnych, ale również zawodowych. Dlatego też, zwlekając z zakupem komputera, narażamy się na to, że pewnego dnia zabraknie nam podstawowego narzędzia pracy. Oczywiście, zakup nowego sprzętu to spory wydatek, a finanse są właśnie jednym z powodów, dla którego odkładamy decyzję o nabyciu komputera. Niemniej jednak możemy zdecydować się na komputery używane bądź poleasingowe, za które z pewnością zapłacimy mniej. Sklepy, które proponują swoim klientom komputery warszawa poleasingowe, dysponują bardzo szeroką ofertą, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć dla siebie idealny sprzęt w doskonałej, przystępnej cenie. Warto o tym pamiętać, tak aby nie musieć odkładać decyzji o zakupie komputera na ostatnią chwilę. 

Komentarze

 1. Mamy w domu 3 komputery, więc w razie awarii któregoś mamy z czego korzystać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie zanosi się na to w najbliższym czasie, nie wiem też czy będzie mnie stać na naprawę w razie czego, i póki co, cieszę się tym co mam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam to szczęście mieć informatyka w domu i jak coś nam padnie, to sam naprawia :) Ostatnio udało się nawet tablet przywrócić do działania.

  OdpowiedzUsuń
 4. u mnie to mąż decyduje o takich sprawach. Nie tylko dlatego, że zna się na tym lepiej niż ja, ale również dlatego, że mi ciężko rozstawać się z ulubionym sprzętem ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zazwyczaj nie trzeba kupować nowego komputera a skoncentrować się na systematycznych unowocześnianiu elementów sprzętu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja na swój laptop nie narzekam, służy mi już 7 lat :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja swój komputer kupiłam ponad rok temu, ponieważ stary komputer mega wolno działał i ogólnie był już stary (8lat) i miałam wtedy jeszcze nauczanie zdalne i niestety bardzo ciężko mi się na nim pracowało i uczyło.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mój mąż kupił laptopa z takiego sklepu. Zresztą samochód też mamy poleasingowy i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Więc się opłaca.

  OdpowiedzUsuń
 9. Obawiam się, że i mnie czeka niedługo kupno nowego laptopa, mój jest już staruszkiem, ale jeszcze mnie nie zawodzi mocno więc trwamy razem. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Na szczęście mając komputer stacjonarny nie trzeba się aż tak przejmować awariom. Wystarczy wymienić część, która się zepsuła, jak na przykład płyta główna.

  OdpowiedzUsuń
 11. ja odkąd mam firmę pracuję na stacjonarnym, ale robi się ciepło i fajnie byłoby z laptopem wyskoczyć do ogrodu...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram