Depilacja IPL w domu - Recenzja Depilatora SkinLovers Beam

 

Depilacja IPL w domu - Recenzja Depilatora SkinLovers Beam

W XXI wieku mamy wiele ułatwień, jeśli chodzi o pielęgnację ciała w domu. Oprócz dostępnych różnych kosmetyków, możemy zaopatrzyć się w urządzenia typu beauty. Dziś wracam do Was z recenzją depilatora SkinLovers Beam. Jeśli jesteście go ciekawi, to zapraszam do dalszej części wpisu.


Zanim jednak zdecydujecie się na zakup takiego urządzenia, upewnijcie się, że nie macie przeciwwskazań do jego stosowania. 

Tego typu depilacji nie powinno stosować się u osób:
 • cierpiących na choroby nowotworowe
 • stosujących indywidualną terapię hormonalną (hormony światłouczulające)
 • cierpiących na fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
 • chorujących na bielactwo, łuszczycę
 • osoby z uszkodzoną skórą (strupki, rany, obszary pooperacyjne)
 • cierpiących na fotoalergię lub posiadających oparzenia słoneczne
 • w miejscach, gdzie występują znamiona, pieprzyki 
 • cierpiących na padaczkę (względne)
 • mających skłonność do przebarwień (względne) lub bliznowców
 • u kobiet w ciąży i karmiących

Jeśli nie macie pewności co do jego stosowania, warto skonsultować się ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu i Wasze wątpliwości z pewnością zostaną rozwiane. Jeśli zdecyduje on, że możecie skorzystać z tego typu zabiegów, to wtedy możecie spokojnie po niego sięgnąć.
Zabieg IPL polega na silnym zahamowaniu odrastania włosków. Urządzenie generuje specjalne impulsy światła, które doprowadzają do uśpienia cebulek. W rezultacie dalszy wzrost włosków zostaje wstrzymany. Depilację należy regularnie powtarzać – ostatecznie dochodzi się do momentu, w którym zabieg jest potrzebny jedynie raz na pół roku lub rzadziej. Gigantyczną zaletą metody IPL jest bezpieczeństwo i całkowita bezbolesność zabiegu (w przeciwieństwie do metody laserowej).

 

Depilacja IPL w domu - Recenzja Depilatora SkinLovers Beam

SkinLovers Beam, to urządzenie do depilacji IPL. Przyjechało do mnie w przepięknym czarnym pudełku z kobiecymi, różowymi zdobieniami. Kiedy je zobaczyłam, od razu pomyślałam, że jest idealnie przygotowane na prezent dla bliskiej osoby. Myślę, że większość kobiet ucieszyłoby się z takiego podarunku. Wewnątrz pudełka znalazłam sam depilator, instrukcję obsługi, kabel zasilający, jednorazową maszynkę oraz ciemne okulary. Mamy więc tutaj wszystkie potrzebne akcesoria, które są niezbędne do wykonania samodzielnego zabiegu.

Zanim jednak do tego przystąpicie, powinniście przeczytać całą instrukcję, w której znajdują się wszelkie informacje o działaniu urządzenia, przeciwwskazaniach, odpowiedniego wyboru jego mocy, oraz przygotowania do samej depilacji. Warto zatrzymać się przy stronie, na której znajdziecie odcienie skóry, dzięki którym dopasujecie do siebie odpowiedni tryb pracy. Musicie pamiętać, że im większy kontrast między skórą a kolorem włosów, tym lepiej. Urządzenie nie jest przeznaczone do depilacji włosów siwych oraz w odcieniu bardzo jasnego blondu. 


Depilacja IPL w domu - Recenzja Depilatora SkinLovers Beam

Jak używać urządzenia SkinLovers Beam?

Przed przystąpieniem do depilacji należy ogolić wybrany obszar ciała. Ten, który zostanie poddany zabiegowi. Golenie przed użyciem urządzenia powinno przestać być koniecznie po około 4 lub 5 zabiegach. Wtedy właśnie włoski przestają odrastać.
Umyj oraz osusz wybrany obszar ciała. Pamiętaj, aby przed włączeniem urządzenia nałożyć okulary ochronne, które są dołączone do opakowania. Podłącz depiltor SkinLovers Beam do prądu i naciśnij zielony przycisk z tyłu, aby go uruchomić. Zielony przycisk służy również do wyboru trybu pracy (od 1 do 5). Niebieskie diody z przodu służą do wskazania poziomu intensywności. Przed pierwszym użyciem należy przeprowadzić test skóry. Jak go wykonać przeczytasz trochę niżej (pod zdjęciami). Aby uzyskać najlepszy efekt depilacji, należy używać urządzenie na najwyższym stopniu intensywności, który nie jest bolesny Stopniowo zwiększaj go po każdej sesji, jeśli wszystko jest w porządku. 

Urządzenie SkinLovers Beam wyposażone jest w czujnik i nie będzie błyskać jeśli okienko lampy nie będzie w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Pozostanie zapalona czerwona dioda. Należy pamiętać, że okienko powinno być ułożone idealnie płasko w stosunku do skóry. Po przyłożeniu urządzenia do skóry, przyciśnij duży przycisk na przodzie. Urządzenie rozpocznie pracę. Naciśnij i przytrzymaj zielony przycisk z tyłu, aby je wyłączyć. Jeśli urządzenie jest nieaktywne 5 minut, a jest podłączone do prądu przejdzie w stan uśpienia, aby je obudzić wystarczy delikatnie wcisnąć przycisk zasilania. SkinLovers Beam posiada również system ochrony przed przegrzaniem. Jeśli w trakcie dłuższej pracy zatrzyma pracę, należy odczekać 5-10 minut, aby ostygło. 

Depilacja IPL w domu - Recenzja Depilatora SkinLovers Beam

Depilacja IPL w domu - Recenzja Depilatora SkinLovers Beam

Depilacja IPL w domu - Recenzja Depilatora SkinLovers Beam

Jak wykonać test punktowy skóry?

Wykonaj test punktowy na każdym obszarze skóry, który ma być poddany zabiegowi na 48 godzin przed pełną sesją. Upewnij się, że cały obszar jest ogolony, wyczyszczony oraz osuszony. Przygotuj urządzenie do działania zgodnie z instrukcją. Pamiętaj, że okienko lampy musi być ułożone idealnie na płasko w stosunku do skóry. Pierwszy błysk wykonaj na poziomie intensywności 1. Odsuń urządzenie od skóry i umieść je w kolejnym miejscu obszaru testowego. Przestaw poziom intensywności z 1 na 2. Kiedy poczujesz się komfortowo, powtarzaj kolejne kroki, aż osiągniesz maksymalny poziom intensywności zalecany do odcienia Twojej skóry. Przerwij test jeśli poczujesz jakiekolwiek niepożądane reakcje. Odczekaj 48 godzin i sprawdź testowany przez siebie obszar. Jeśli po tym czasie skóra nie ma zaczerwienienia czy innej niepożądanej reakcji można przeprowadzić pełny zabieg w tym obszarze.


Depilacja IPL w domu - Recenzja Depilatora SkinLovers Beam


Jak widzicie, stosowanie urządzenia wcale nie należy do trudnych. Wystarczy jednorazowo dokładnie zapoznać się z instrukcją, w której wszystko jest wspaniale i czytelnie opisane i przejść do działania. Uważam, że stosowanie depilatora IPL w domu to świetna sprawa i z pewnością wiele użytkowniczek będzie z niej zadowolonych.

Jakie efekty uzyskamy stosując SkinLovers Beam?

Urządzenie to skutecznie niszczy cebulki włosów. Eliminuje niechciane włoski, spowalnia wzrost włosa. Wygładza skórę, redukuje włosy w fazie końcowej wzrostu oraz działa całkowicie bezpiecznie i bezboleśnie. 

Zalety SkinLovers Beam:
 • Najwyższa jakość
 • Do dowolnych części ciała i twarzy
 • Bezpieczeństwo i całkowita bezbolesność
 • 5 trybów intensywności
 • posiada kompletny Poradnik Użytkowania w zestawie
 • Idealny pomysł na prezent (bezbolesna depilacja, zamiast depilacji przysparzającej ból)
 • Piękne opakowanie 

Depilacja IPL w domu - Recenzja Depilatora SkinLovers Beam

Depilacja IPL w domu - Recenzja Depilatora SkinLovers Beam


Jak wiecie, od dłuższego czasu stosuję już depilację IPL na swojej skórze i jestem z tego bardzo zadowolona. Miałam dłuższą przerwę, ponieważ przyjmowałam leki, które miały przeciwwskazania do tego typu zabiegów, ale od pewnego czasu wykonuję je ponownie. Co prawda włosy nie zniknęły jeszcze całkowicie, ale nie muszę ich codziennie golić, co mnie bardzo cieszy. Depilator SkinLovers Beam bardzo spodobał mi się, ponieważ jest niewielkich rozmiarów i śmiało mogę go zabrać ze sobą w podróż. Jest poręczny i łatwy w obsłudze, dzięki czemu poradzą z nim sobie nawet najwięksi przeciwnicy wszelkiej elektroniki. Dodatkowy plus tego urządzenia, to jego cena - możecie zamówić go za 499 zł i macie 30 dni na jego zwrot. Wiem, że wiele z moich czytelniczek chciałoby mieć taki depilator, ale wysokie ceny skutecznie je odstraszały. Teraz macie okazję, aby spełnić swoje marzenie i zamówić go w świetnej cenie. Tym bardziej że zbliża się Dzień Kobiet, więc jest okazja, aby zrobić coś w końcu tylko dla siebie! Nie zapomnijcie też o kodzie zniżkowym. Na hasło skin10 otrzymacie 10% rabatu. 

A teraz pytanie do Was, moje czytelniczki. Czy stosowałyście już u siebie depilację IPL? Jak się u Was sprawdza? Czy słyszałyście o SkinLovers Beam? 

Tutaj znajdziecie recenzje innych urządzeń do pielęgnacji.

Komentarze

 1. Dobrze wiedzieć na przyszłość jakie są przeciwwskazania do stosowania tego depilatora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mam ten depilator, jestem z niego bardzo zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi bardzo ciekawie, jeszcze nigdy nie spotkałam się z takim urządzeniem, ale myślę, że warto je wypróbować.

  OdpowiedzUsuń
 4. No niestety moje ciało jest skazane na pieprzyki, więc to nie dla mnie, ale urządzenie jest naprawdę ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 5. już od jakiegoś czasu myślę o depilatorze, także temu przyjrzę się bliżej :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dzisiaj zamówiłam IPL z Truelife bo jest promocja. Teraz czytam podekscytowana jeszcze po blogach :) Wiem, że to nie będzie hop siup, ale cieszy mnie fakt, że koniec z rwaniem na paście

   Usuń
 6. Myślę o takim urządzeniu domowym, muszę o nim więc poczytać bo Twój wpis mnie zainteresował :)

  OdpowiedzUsuń
 7. u mnie nie we wszytskich miejscach sprawdziłą się ta depilacja :D :D
  ale to fajna opcja!

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że ten depilator na pewno znajdzie swoich odbiorców. Każdemu się przyda.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przydałby mi się taki depilator

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja zastanawiam się nad zakupem takie depilatora IPL, jednak ciągle czytam na jego temat różne opinie i cały czas się wstrzymuję. Chyba jednak będę musiała kupić i przekonać się o jego działaniu na własnej skórze.

  OdpowiedzUsuń
 11. W sumie bardzo lubię markę SkinLovers, szczególnie jej urządzenia. Zawsze jestem z nich bardzo zadowolona. Depilator mnie bardzo zaciekawił! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale świetna recenzja! Kochana to mnie przekonałaś do zakupu. Bardzo lubię czytać Twoje wpisy, bo to tak jakbyś mi w myślach czytała.

  OdpowiedzUsuń
 13. Niby mam miejsca, gdzie włosy są ciemniejsze niż blond, a laserowo nie dało rady ich usunąć. Ciekawa jestem czy IPL sowie z tym poradzi. Warto spróbować.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja pierwszy depilator IPL który się zepsuł po roku, kupiłam 4 lata temu a po kolejnym roku inny ale do dziś nie widzę znaczących efektów tej depilacji. Ok 1/3 włosów z łydek zniknęła a na innych częściach ciała nadal nie ruszone:( Dla mnie to porażka a w dodatku depilacja trwa długo i można się oparzyć, co mi się kilka razy już zdarzyło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a robiłaś test na skórze? Zawsze lepiej wcześniej zrobić, żeby właśnie uniknąć takich przykrych sytuacji.

   Usuń
 15. Na mediach społecznościowych Skinlover negatywne komentarze są usuwane. Sama na własnej skórze się przekonałam, że jest to mega słaba jakość. Oprócz wrastania włosków żadnego innego efektu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście widzę efekty, jednak stosuje depilator IPL innej marki, wiele droższy. Ten jest mały i poręczny i mam go na wyjazdy, żeby mieć pod ręką i utrzymać efekty działania IPL. Całkowitej sesji która ma trwać kilka tygodni nie robiłam tym konkretnym, więc ciężko mi się odnieść. Wiem jednak, że u niektórych efekty działania IPL są znikome lub żadne. Wszystko zależy od koloru skóry i włosów. Dziękuję za komentarz.

   Usuń
 16. Na początku co jaki odstęp czas powinno się go używać? Co 2 tyg? Czy czesciej?

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie można stosować częściej? Np przy każdym goleniu co jakieś dwa, trzy dni?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram