Jakie perfumy damskie na prezent?

 

Jakie perfumy damskie na prezent?

Jakie perfumy damskie na prezent będą najlepszym rozwiązaniem? Które zapachy warto wybierać? Oczywiście, że wszystko zależy od tego, co podoba się osobie, której planujemy na prezent kupić perfumy. Jak zatem dobrać zapach?

 1. Perfumy damskie na prezent
 2. Jakie zapachy przyciągają najbardziej?
 3. Woda perfumowana czy toaletowa?

Perfumy to popularne rozwiązanie na prezent. Jednakże, jeśli nie wiemy, jakie zapachy lubi dana osoba, możemy mieć problem z dobraniem odpowiednich perfum. I chociaż w takiej sytuacji często sięgamy po prostu po najpopularniejsze produkty, które powszechnie cieszą się bardzo dobrą opinią, to nie zawsze takie podejście do sprawy jest odpowiednią opcją. Jakie zatem perfumy na prezent warto wybrać? Odpowiadamy w niniejszym artykule.

Perfumy damskie na prezent

Aktualnie na rynku można znaleźć przeróżne perfumy, różniące się znacząco zapachem. Wybór odpowiedniej na prezent może sprawić problem. Dlatego często kierujemy się po prostu poleceniami innych osób, nie biorąc pod uwagę tak naprawdę, jakie nuty zapachowe lubi osoba, którą planujemy obdarować perfumami. Właściwie to oprócz preferencji zapachowych, powinniśmy wziąć pod uwagę również inne parametry. Na przykład dla osób, które mają suchą skórę, nie kupujmy perfum z dużą zawartością alkoholu oraz z mocno wyczuwalną bazą. Dlaczego? Nie każde perfumy tego rodzaju będą się odpowiednio prezentować na wspomnianej suchej skórze. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem są z reguły zapachy kwiatowe, korzenne, szyprowe czy z orientalnymi nutami.

Jeśli tylko masz taką możliwość, sprawdź, jakich perfum używa osoba, której planujesz kupić perfumy jako prezent. Zwróć uwagę nie tylko na marki oraz serie, ale i zapachy. Dzięki temu będziesz mógł ocenić mniej więcej, jakie nuty zapachowe lubi dana osoba i kupić jej takie perfumy, których jeszcze nie ma na swojej toaletce.  

Gdzie kupić perfumy na prezent? Bogatą ofertę różnorodnych zapachów znajdziesz między innymi na stornie https://przetestujperfumy.pl/3-perfumy-damskie w atrakcyjnych cenach.

Jakie zapachy przyciągają najbardziej?

Zastanawiasz się, jakie zapachy przyciągają najbardziej? Oczywiście, że wszystko zależy od naszych gustów. Na rynku aktualnie można znaleźć ogromną ilość różnorodnych nut zapachowych, zarówno damskich, jak i męskich. Do najpopularniejszych zalicza się nuty kwiatowe, cytrusowe, drzewne, orientalne, szyprowe, skórzane, zielone, wodne, paprociowe, owocowe, aldehydowe oraz ziołowe. Z jednej strony tyle możliwości może sprawiać problem ze znalezieniem optymalnego zapachu.

Więcej informacji na temat zapachów znajdziesz na stronie https://przetestujperfumy.pl/blog/26_najseksowniejsze-perfumy-damskie, gdzie jest również kilka propozycji konkretnych perfum i wód perfumowanych, na które warto zwrócić szczególną uwagę.    

Woda perfumowana czy toaletowa?

Lepszym rozwiązaniem będzie woda perfumowana czy toaletowa? Aby wybrać optymalną opcję, należy w pierwszej kolejności wytłumaczyć, czym różni się woda perfumowana od toaletowej. Standardowe perfumy same w sobie mają najwięcej zapachowych olejków – około 30-40%, które rozpuszcza się w 90-96% alkoholu. Warto wiedzieć, że to właśnie tego rodzaju perfumy utrzymują się na nas najdłużej. Woda perfumowana ma w składzie około 10-15% olejków, które są rozpuszczane w 90% alkoholu. Natomiast w wodzie toaletowej olejków jest od 5 do 10% rozpuszczonych w 60-85% alkoholu. W wodzie kolońskiej 3-5% olejków w 70-80% alkoholu.

Woda toaletowa ze względu na mniejszą intensywność będzie doskonałym rozwiązaniem na okres wiosenno-letni oraz w te dni, kiedy mamy stosunkowo wysoką temperaturę. Perfumowana natomiast sprawdzi się wtedy, gdy zależy nam na większej intensywności oraz trwałości woni.


*post promocyjny

Komentarze

 1. Jeśli chodzi o perfumy to trudno jest trafić zapachem w gust obdarowanego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy od tego jak dobrze znasz osobę, której mają być podarowane.

   Usuń
 2. jeśli chodzi o perfumy to kupiłabym je tylko dobrze znanej osobie, ponieważ tak w ciemno trudno trafić w czyjś gust

  OdpowiedzUsuń
 3. Perfumy można kupić osobie, którą dobrze się zna i zna jej gust. Nie wszystkie perfumy bym przyjęła, a już na pewno nie "inspirowane" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli chodzi o zapachy, to uważam, że trzeba znać gusta zapachowe osoby obdarowywanej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli znamy gusta osoby, ktora chcemy obdarowac to perfumy sa dobrum pomysłem :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie kupić perfumy jeśli zna się czyjś gust

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że temat prezentów w postaci perfum jest dość trudny. Jeżeli nie znamy dobrze gustu danej osoby, to lepiej podarować jej co innego. Oczywiście sytuacja wygląda inaczej jeżeli obdarowujemy osobę nam bliską, którą świetnie znamy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że przy wyborze perfum należy kierować się iduwidualnymi upodobaniami konkretnej osoby. W mój gust nie jest łatwo trafić, ale potrafię dobrze wytłumaczyć czego oczekuję od zapachu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Perfumy na prezent jest kupić dość trudno. Ja kupuje perfumy tylko rodzicom i mężowi, bo znam ich gusta i wiem jakie zapachy lubią.

  OdpowiedzUsuń
 10. Często kupuję perfumy na prezenty :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba najlepszym sposobem jest albo wsłuchiwanie sie w potrzeby zapachowe danej osoby albo kupno bonu podarunkowego, bo z zapachem jak z książką - ciężko trafić w gusta obdarowanego.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeżeli mam kupować perfumy, to tylko sprawdzony przez kogoś zapach, bo nie wszystkim akurat ten, który wybrałam, może się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram