Jolanta Żuber "Manekiny" - recenzja książki - księgarnia TaniaKsiazka.pl

 Współpraca barterowa z TaniaKsiazka.pl 

Jolanta Żuber "Manekiny" - recenzja książki - księgarnia TaniaKsiazka.pl

Do przeczytania tej książki skusił mnie fakt, że jednym z patronów medialnych tej historii należy moja koleżanka @thrillerly. Postanowiłam, że muszę ją mieć i tak "Manekiny" Jolanty Żuber pojawiły się w moich rękach. 


Kryminały i thrillery kiedyś były moim ulubionym gatunkiem książek. W sumie mój tata nauczył mnie sięgać po takie pozycje. Po pewnym czasie przeskoczyłam na bardziej kobiece klimaty, ale od około roku znowu do nich wróciłam. W ostatnim czasie mam trochę mniej czasu na czytanie, ale nie wyobrażam sobie, żeby zupełnie tego nie robić. Dlatego też staram się recenzować Wam tytuły, które moim zdaniem są warte przeczytania i w tym przypadku również tak jest. Zanim opowiem o moich wrażeniach, zostawiam Wam opis, pochodzący od wydawcy:

Młode małżeństwo z Leśniska traci w pożarze swoje jedyne dziecko. Natalia Berner pogrąża się w rozpaczy, a dramatu całej sytuacji dodaje fakt, że kobieta nie akceptuje już swojego poparzonego ciała. Adam, jej mąż i właściciel domu pogrzebowego, postanawia zemścić się na wszystkich, którzy doprowadzili do pożaru. Wpada na pomysł niebezpiecznej, krwawej gry, by wymierzyć sprawiedliwość. 

Monika i Marek toną w długach. Widmo utraty domu i niekończących się rat sprawia, że rozpaczliwie poszukują wyjścia z sytuacji. Kiedy dostają propozycję udziału w tajemniczej grze, nie wahają się z niej skorzystać. Miejsce, do którego trafiają, i zasady w nim panujące odbiegają jednak od ich wyobrażeń. Przesiąknięte mrokiem ściany popychają ich do coraz gorszych czynów. 

Gdzie przebiega granica między dobrem a złem? I ile człowiek jest w stanie zrobić… dla pieniędzy?

Sam opis sprawia, że w głowie pojawia się tysiące pytań. Myślę, że między innymi to on sprawił, że chciałam poznać historię ukrytą w tej książce. Dodatkowo fakt, że wspomniana na wstępie Thrillerly jest jedną z patronek sprawił, że ta pozycja aż krzyczała do mnie "przeczytaj mnie"! Jakie są moje wrażenia po lekturze?


Jolanta Żuber "Manekiny" - recenzja książki - księgarnia TaniaKsiazka.pl

Jolanta Żuber "Manekiny" - recenzja książki - księgarnia TaniaKsiazka.pl


Nasz główny bohater Adam, próbuje pomóc swojej żonie Natalii podnieść się po pożarze, w którym stracili syna. Jego pomysł na "zabawę" sprawił, że złapałam się za głowę. Polega ona na tym, aby sprawiać komuś ból, zmniejszając go sobie samemu. Mężczyzna poprzysiągł sobie, że zemści się na wszystkich, którzy przyczynili się do tragedii, która ich spotkała. Dzięki grze mają zarobić naprawdę duże pieniądze, a przy okazji wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę. 

Monika i Marek, to małżeństwo, które tonie w długach. Mężczyzna jest uzależniony od hazardu, co tylko pogłębia ich długi. Jak możecie się domyślić, ich małżeństwo wisi na włosku, a żeby wyjść obronną ręką z problemów, decydują się na udział w grze. Grze, której zasady poznają dopiero w trakcie. Nie mają pojęcia, w co się wpakowali. Jak wiele są w stanie zrobić dla pieniędzy?

Uważam, że to doskonały thriller psychologiczny. Autorka we wspaniały sposób stworzyła mroczny klimat, przez który momentami czułam się naprawdę nieswojo. Jednak, czy nie o to w tym wszystkim chodzi? W książce znajdziecie rozpacz, nienawiść, okrucieństwo i brutalność. Jest tego naprawdę sporo, więc jeśli należycie do osób wysoko wrażliwych, to ta książka może się Wam nie spodobać. Jeśli jednak podobnie jak ja, jesteście odporni na takie wątki, to śmiało polecam. Bohaterowie są bardzo realistycznie wykreowani i pokazuje to, jakie są najciemniejsze zakamarki ludzkiego umysłu. Czytając tę historie możecie dowiedzieć się jak wiele jest w stanie zrobić człowiek dla pieniędzy, jak mocno zakorzeniona potrafi być trauma i jak wpływa ona na dalsze życie człowieka, który jej doświadczył. Książka jest mocna, brakuje mi słów aby ją opisać. 

Tę i inne mroczne historie znajdziecie w dziale thrillery w księgarni TaniaKsiazka.pl. Myślę, że znajdzie się tu wielu wielbicieli takich książek, więc szczerze polecam! 

Komentarze

 1. już okładka ma w sobie coś niezwykłego, tematyka ksiązki również zapowiada się dobrze
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 2. Najgorsze jest to, że patrząc jakie rodzaje zabawy serwują patostreamerzy, taka gra może kiedyś stać się prawdą! Czytałabym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam, że czuję się zaciekawiona. Lubię tego typu nieoczywiste thrillery, szczególnie jesienią!

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam thrillery psychologiczne, więc z przyjemnością zapoznam się z tym tytułem. Dopisuję na swoją listę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że trauma faktycznie może mieć bardzo długotrwały efekt na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaciekawiła mnie ta książka, a Twoja opinia jeszcze to zwiększyła. Ciekawa jestem jak wygląda ta gra, będę mieć na uwadze tę książkę

  Anszpi

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram