Adam Widerski "Turysta" - recenzja książki - księgarnia TaniaKsiazka.pl

 Współpraca barterowa z TaniaKsiazka.pl 

Adam Widerski "Turysta" - recenzja książki - księgarnia TaniaKsiazka.pl

Ostatnio częściej sięgam po książki z gatunku kryminału czy thrillera, ale nie mam tyle czasu, aby pisać Wam na bieżąco swoje recenzje. Staram się wrócić na dobre tory i dziś chcę opowiedzieć o książce "Turysta" Adama Widerskiego


Tradycyjnie swoją recenzję rozpocznę zostawieniem Wam opisu, który pochodzi od wydawcy, dzięki czemu możecie w skrócie dowiedzieć się, o czym jest dana książka. Mnie najczęściej właśnie opisy kuszą do tego, aby zdecydować się na dany tytuł i tak było też w tym przypadku.

W jednej z jaskiń Ojcowskiego Parku Narodowego dochodzi do brutalnego morderstwa. Zwłoki młodej kobiety zostały upodobnione do nietoperza – symbolu Parku. W dodatku należą do lokalnej działaczki i przewodniczki, pochowanej rok wcześniej, po śmiertelnym wypadku samochodowym.

Dziwnym trafem wśród turystów zwiedzających jaskinię jest znany lekarz medycyny sądowej, Hektor Wist… jednocześnie stary znajomy komendanta miejscowej policji. Kiedy okazuje się, że patolog może być jednym z celów oprawcy, podinspektor Tobiasz Morawski decyduje się włączyć go do sprawy. Czy jednak można ufać przyjaźni sprzed ponad dwudziestu lat? Zwłaszcza gdy morderstwa wzbudzają echa dawnego wspólnego śledztwa?

Brzmi ciekawie? Mnie skusił ten opis, a świadomość, że poprzednia książka Adama Widerskiego bardzo mi się podobała tylko mocniej upewniła mnie w tym, że muszę zamówić tę pozycję.


Adam Widerski "Turysta" - recenzja książki - księgarnia TaniaKsiazka.pl


Hektor Wist, który jest patologiem sądowym, podczas kilku dni wolnych od pracy udaje się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Niestety pech chciał, że nie może nacieszyć się swoim urlopem, ponieważ w jednej z jaskiń na terenie parku odkryte zostaje potwornie okaleczone ciało. Wist spotyka tam inspektora Tobiasza Morawskiego, z którym kiedyś miał okazję współpracować. Śledztwo rozpoczyna się, a czas gra tutaj najważniejszą rolę. Nasuwa się też pytanie: Czy na terenie parku grasuje sobie jakiś psychopata? 

Śledztwo prowadzone przez podinspektora Morawskiego oraz Hektora Wista tak naprawdę stoi w miejscu. Okazuje się, że kobieta, która została zamordowana rok wcześniej, jest już pochowana. Jak to możliwe? Zagadki i tajemnice nieustannie się mnożą. Kiedy wreszcie wydaje się, że rozwiązanie jest blisko i wiadomo, kto jest podejrzanym, autor zwala na nas wielkie bum i niespodziewany zwrot akcji. Jestem pod wrażeniem!

Jak zwykle Adam Widerski miał niesamowity pomysł na książkę i go zrealizował. Doskonale przemyślana fabuła, bardzo szczegółowi bohaterowie i brutalne opisy zbrodni. Czytając tę książkę, moja wyobraźnia działała na najwyższych obrotach i momentami czułam się jakbym oglądała film dokumentalny na Netflixie. Nie pozostaje mi nic więcej jak polecić Wam tę książkę, bo nie chcę kompletnie niczego tu zdradzać. Panie Adamie - gratuluję i czekam na kolejne wspaniałe książki.

Jeśli podobnie jak ja, lubicie sięgać po takie historie, to znajdziecie super kryminały w księgarni TaniaKsiazka.pl. Jest tam mnóstwo ciekawych tytułów, zarówno nowszych jak i tych wydanych wcześniej.

Znacie twórczość Adama Widerskiego? Czytaliście już Turystę?

Komentarze

 1. Przyznam, że przemawia do mnie ten nietoperz na okładce, uwielbiam takie zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 2. jestem zaintrygowana tą propozycją, podoba mi się tematyka i chętnie ją sobie przeczytam w przyszłoścu
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam już o tej książce, być może zdecyduje się ją przeczytać jak wygospodaruje więcej czasu

  OdpowiedzUsuń
 4. Wprawdzie mam na stosiku wstydu sporo książek, ale chyba dorzucenie kolejnej niewiele zmieni, prawda? Dorzucam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam okazji czytać twórczości tego autora, ale książka mnie bardzo zaciekawiła, także dopisuję na swoją czytelniczą listę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kojarzę tylko poprzednią książkę autora, ale ten tytuł też zapiszę na listę moich lektur.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram