Co warto wiedzieć przed wizytą u adwokata?

 Post sponsorowany 

Co warto wiedzieć przed wizytą u adwokata?

Masz problem prawny i potrzebujesz pomocy adwokata? Zanim wybierzesz się na taką wizytę warto wiedzieć kilka rzeczy, o których w tym wpisie chcę powiedzieć. Jesteś ciekawy? Sprawdź ten wpis.


Przed wizytą u adwokata przemyśl dokładnie, na czym polega Twój problem prawny i czego chcesz się dowiedzieć, albo jak chcesz go rozwiązać. To pomoże Ci wybrać właściwego adwokata. W dużych miastach takich jak Wrocław znajdziesz wiele kancelarii prawnych takich jak adwokatchojka.pl więc jest z czego wybierać. Najlepiej zadzwoń wcześniej i umów się na konkretny termin, aby uniknąć długich kolejek. 

Przede wszystkim zastanów się, jaką posiadasz dokumentację, którą prawnik może wykorzystać, aby pomóc Ci rozwiązać problem. Być może posiadasz pisemną umowę, dokument potwierdzenia wpłaty bądź e-mail od dłużnika? Warto to wszystko ze sobą zabrać na poradę prawną. Takie dokumenty dla prawnika są podstawą do pracy. Zabierz wszystko, co według Ciebie może przydać się w rozwiązaniu sprawy – Twój adwokat doradzi ci, które dokumenty, pliki lub zdjęcia będą przydatne.


Co warto wiedzieć przed wizytą u adwokata?

Jak się przygotować do pierwszego spotkania z prawnikiem?

 • Cel rozmowy - należy go sobie ustalić krok po kroku. Najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie sobie rozpiski z pytaniami, które chcemy zadać prawnikowi. Dzięki temu masz pewność, że o niczym nie zapomnisz. 
 • Znajdź i wybierz prawnika, który wzbudza Twoje zaufanie - to bardzo ważny krok to dobrej współpracy. Być może ktoś z twoich bliskich lub znajomych korzystał z jego usług i był zadowolony. A może kierujesz się opiniami znalezionymi w Internecie? 
 • Zbierz wszystko, co pomoże Ci udowodnić swoje racje i zabierz ze sobą na spotkanie. To bardzo ważne.
 • Zadzwoń do danej kancelarii i umów się na spotkanie. Dobry prawnik z pewnością nie ma terminu od ręki, więc trzeba trochę poczekać na swoją kolej.
Jak widzicie przygotowanie się do takiego spotkania jest bardzo ważne. Jeśli zależy Ci na pozytywnym załatwieniu twojej sprawy, warto zebrać odpowiednią ilość dokumentów i innych materiałów, aby prawnik mógł dokładnie zapoznać się ze sprawą i odpowiednio do niej przygotować.

Komentarze

 1. Czasem warto też zorientować się, czy dany adwokat zajmuje się danymi sprawami, bo bywa, że się specjalizują w jakiejś tematyce.

  OdpowiedzUsuń
 2. wazny post dla osób które faktycznie mają pierwsza wiyzty w kancelarii przed sobą
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasami prawnicy bywają naprawdę przydatni, szczególnie, gdy walczymy przeciwko firmom.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie zawsze dobrze się trafi z wyborem adwokata, trzeba przyznać, że mają świetnie przygotowaną prezentację przed klientem, schody zaczynają się w miarę rozwoju współpracy, warto postawić na sprawdzonych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że w różnych sytuacjach warto odwiedzać tylko sprawdzonych adwokatów w konkretnym miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 6. To prawda, dobrze jest się przygotować przed wizytą u adwokata i dobry jego wybór.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram