Jakie są zalety diety w pudełku?

 

Jakie są zalety diety w pudełku?

Nie bez powodu szybko zyskała popularność i coraz częściej gości na stołach Polaków. Dieta pudełkowa wiąże się z potężnymi zaletami, o których warto wspomnieć, zanim zdecydujemy się pozostać przy tradycyjnym gotowaniu w domu.

Oszczędność czasu z dietą pudełkową

Zastanawialiście się kiedyś, ile czasu spędzacie w sklepie, żeby wybrać produkty żywieniowe na najbliższe parę dni? Odpowiedź brzmi: za dużo. Dokładając czas potrzebny na dojechanie do sklepu oraz korki, okazuje się, ze sam transport, wybór i zakupu jedzenia znacząco obciąża nasz harmonogram zajęć. Tymczasem catering dietetyczny Wałbrzych nie tylko oszczędzi nam czas potrzebny na zakup produktów, ale też potrzebny do przygotowania posiłku. Oczywiście, obierając ziemniaki czy przewracając naleśniki, możemy oglądać telewizję, rozmawiać czy słuchać muzyki, ale tak na dobra sprawę cenne minuty uciekają, bo zamiast w pełni skupić się na tym, co lubimy i chcemy, nasza uwaga rozprasza się, czujemy się zmęczeni i przytłoczeni.

Oszczędność pieniędzy z dietą pudełkową

Kwestia oszczędzania pieniędzy zawsze jest aktualna. Rosnące ceny żywności sprawiają, że łapiemy się za głowy i źle czujemy się z myślą, że nasz portfel nagle zelżał. Patrząc na ceny dieta pudełkowa Fabryczna prędzej czy płoniej zadamy sobie pytanie, czy nam się to opłaca? Otóż możemy się naprawdę pozytywnie zaskoczyć, kiedy okaże się, ile zaoszczędzimy, nie robiąc zakupów na śniadanie, obiad, kolacje oraz rzeczy spoza listy takich jak nagłe (i często zupełnie niepotrzebne) promocje, słodycze, słone przekąski, gazowane napoje. Innymi słowy, im rzadziej przebywamy w sklepie, tym rzadziej nacinamy się na chwyty marketingowe. W rezultacie odkładamy pieniądze. Dodajmy też brak dodatkowych kosztów wynikających z gotowania i pieczenia, a później, czego nikt nie lubi, sprzątania.

Różnorodność diety pudełkowej

Nuda zabija smak. Jedzenie powinno być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Dlatego catering dietetyczny oferuje różnorodne i nieoczywiste kombinacje smakowe. Codzienne otwieranie pudełka dla wielu ludzi może przybrać wymiar otwierania jajka niespodzianki.

 

Co ciekawe, wielu ludzi wciąż nie zna jeszcze smaku awokado, myśl o kiełkach wydaje im się jakaś dziwna, o hummusie coś tam słyszeli, ale żeby spróbować, to już niekoniecznie. Dla takich osób czas na zmiany. W końcu ile można wałkować wciąż ten sam przepis, z tymi samymi składnikami przygotowanymi w ten sam sposób?

Kwestia ekologii

A w czym zjemy nasz pudełkowy posiłek? Wiele firm rezygnuje ze styropianu na rzecz pudełek z biodegradowalnego papieru. Wybierając dobry catering, nie musimy się martwić, że przyczynimy się do dewastacji przyrody. Właściwie przyroda będzie nam wdzięczna, kiedy pomyślimy, ile zaoszczędzimy wody, prądu, gazu i paliwa oraz że zminimalizowaliśmy ryzyko marnowania żywności do zera.

 

Podsumujmy zatem najważniejsze zalety cateringu dietetycznego:

 

      Różnorodność składników i sposobu przygotowania;

      Nowe smaki do odkrycia;

      Brak problemu marnowania żywności;

      Oszczędność na paliwie, gazie, prądzie i wodzie;

      Oszczędność czasu.

 

Spróbujmy przekonać się do tego sposobu żywienia, a jeśli nam się spodoba, nasze ciało i portfel będą zadowolone.

*materiał zewnętrzny

Komentarze

 1. Różnorodność diety pudełkowej jest bardzo ważna, a dodatkowo nie trzeba przygotowywać posiłków samodzielnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo ostatnio słyszę o tej pudełkowej diecie, ale ja jednak wolę te nudne i powtarzane domowe posiłkii. Doceniam jednak to, że innym sporo ułatwia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dieta pudełkowa na pewno ma wiele zalet, ale i wad. Można w ten sposób jeść zróżnicowane, dobrze zbilansowane posiłki. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że jest to dosyć kosztowne rozwiązanie, które wpływa na zwiększoną produkcję plastikowych odpadów. Nie mniej jednak na pewno warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę i rozważyć wszelkie za i przeciw.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda bardzo apetycznie :) Obawiałabym się, że połowę mi koty zjedzą :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj marzy mi się dieta pudełkową ale na moją wies nikt niestety takiej nie przywozi
  Dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdybym mieszkała sama to bym się skusiła. Tym bardziej, że tego typu diety można sobie odpowiednio pod siebie ułożyć. Ilość kalorii itd. Co najważniejsze - to właśnie to, że pod nosem każdego dnia mamy inny, ciekawy posiłek. Ale jakby nie patrzeć jest to dość kosztowne. Przy mojej, 4-osobowej rodzinie wyszłoby to naprawdę sporo pieniędzy miesięcznie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pewno oszczędność czasu i nie trzeba myśleć, co się zje, więc same plusy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno taka dieta to wielka oszczędność czasu. Nie trzeba stać w kuchni, wymyślać posiłków. Jednak na moją wieś żaden catering nie dociera

  OdpowiedzUsuń
 9. Taki catering tak naprawdę ma więcej zalet niż wad. Gdyby tylko jakiś działał w mojej okolicy, to chętnie bym się skusiła.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wkrótce rodzę i pierwsze dni napewno nie będą łatwe, takie pudełka z jedzeniem napewno wiele by ułatwiły. Muszę pomyśleć czy czegoś sobie i rodzinie nie zamówić

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram