Największe zaskoczenia Ekstraklasy w sezonie 2022/2023

 

Największe zaskoczenia Ekstraklasy w sezonie 2022/2023

Każdy sezon Ekstraklasy wiąże się z niezwykłymi emocjami i szeregiem wyników, które potrafią zaskoczyć nawet największych miłośników ligi. Podobnie jest z tegorocznymi rozgrywkami, w których widzowie mogli obserwować już kilka niespodzianek. Nie wszystkie jednak dotyczą postaw drużynowych i pozytywnych przemian wybranych zawodników. Oto największe zaskoczenia obecnego sezonu!

Spadek formy Joao Amarala

Rozgrywający Lecha Poznań zaliczył rewelacyjny sezon 2021/2022. W mistrzowskiej drużynie trenera Macieja Skorży Portugalczyk był kluczową postacią, co potwierdza również jego pasjonująca rywalizacja z Ivim Lopezem o tytuł MVP całych rozgrywek. W obecnym sezonie gra Joao Amarala rozczarowuje, a trener John van den Brom coraz częściej decyduje się pozostawienie go na ławce rezerwowych. Wydaje się, że u holenderskiego szkoleniowca wyższe notowania mają Afonso Sousa i Filip Marchwiński, czyli zawodnicy, którzy wciąż nie znajdują się w optymalnej dyspozycji. Przyszłość Amarala w Lechu stoi pod znakiem zapytania i w mediach coraz częściej rozważa się możliwość opuszczenia Poznania przez Portugalczyka.

Gra Wisły Płock trenera Pavola Stano

Wisła Płock od lat uważana jest za „ligowego średniaka”, który może liczyć najwyżej na miejsce w połowie tabeli pod koniec sezonu. Przyjście trenera Pavola Stano odmieniło drużynę z Mazowsza, dlatego w przypadku „Nafciarzy” mamy do czynienia ze zmianą „in plus”. Główną rolę w systematycznym punktowaniu płocczan odgrywają Rafał Wolski i Davo, czyli kreatywny zestaw w środku pola. Pierwsze kolejki sezonu 2022/2023 wiązały się z solidną postawą Wisły, która umocniła się na szczytowych miejscach w tabeli. Do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze wiele kolejek do rozegrania, jednak już teraz można stwierdzić, że Pavol Stano postawił solidne fundamenty pod budowę drużyny, która w najbliższych latach może doskoczyć do ligowych potentatów.

Dwa „czarne konie”

Przed startem sezonu większość obserwatorów Ekstraklasy skazywała zespoły Stali Mielec i Widzewa Łódź na pewne „pożarcie”. W przypadku drużyny z Podkarpacia już od kilku sezonów obecność w ligowej rzeczywistości wiąże się z walką o utrzymanie. Tym razem Stal znakomicie wystartowała i stopniowo powiększa swoją przewagę punktową nad strefą spadkową. Trudno oczekiwać od trenera Adama Majewskiego deklaracji dotyczących walki o uczestnictwo w eliminacjach europejskich pucharów, jednak w Mielcu kibice i tak powinni być zadowoleni. Stal Mielec kolejny sezon udowadnia, że dobra postawa w Ekstraklasie nie musi wiązać się z dużymi i głośnymi transferami. Podobnie jest w przypadku innej drużyny, którą postawę można określić mianem zaskoczenia. Widzew Łódź na początku obecnego sezonu przyjął ofensywny system gry i plan ten jest sukcesywnie realizowany przez podopiecznych Janusza Niedźwiedzia. Łodzianie, podobnie jak Stal, byli typowani jako jeden z kandydatów do spadku - rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Widzew już teraz nazywany jest rewelacją rozgrywek, a postawa piłkarzy tegorocznego beniaminka zaskakuje nawet najbardziej doświadczonych ligowych ekspertów.

 

Sprawdź sport.betfan.pl- typy na dzisiaj. Na stronie przeczytasz również o najważniejszych sportowych wydarzeniach.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

 

Wpis promocyjny

Komentarze

 1. Aż tak głębokiej wiedzi w tym temacie nie posiadam. Lubię piłkę nożną właśnie za to, że to nieprzewidywalna gra. U nas też mamy zespół, który przeszedł do Ekstraklasy. Ale po tym wydarzeniu niestety co chwilę przegrywają. Po zdaje się 12 latach zwolniony został trener. A szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 2. ja w ogóle się nie rozeznaje w tym temacie :D i pewnie nie będę bo się w tym nie lubuję :D
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 3. Zupełnie nie interesuję się tą tematyką, ale dobrze jest wiedzieć o podanej stronie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie interesuję się tą tematyką, w sumie to nikt u nas w domu się tym nie interesuje. Ale pewnie znajdą się osoby, dla których post będzie pomocny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie tylko nie rozeznaję się w większości sportów, a zwłaszcza w piłce nożnej, nawet nie potrafię wymienić nazwisk piłkarzy, poza trzema udzielającymi się nadmiernie w social mediach, jak i nie pociąga mnie obstawianie zakładów, ale wiem, że innym dostarcza to wiele dreszczy emocji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie dość, że kompletnie się nie znam, to jeszcze mam zerową żyłkę do hazardu. Ale mam znajomych mocno obeznanych w temacie, którzy korzystają z takich stron bukmacherskich.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram