Jak wybrać szafkę pod telewizor?

 

Jak wybrać szafkę pod telewizor?

W trakcie urządzania domu czy mieszkania dużą część czasu pochłaniają poszukiwania estetycznych i jednocześnie funkcjonalnych mebli. Podobne dylematy mają miejsce w momencie kupowania szafki pod telewizor. Jaką wybrać? Z dodatkowymi szufladami czy odkrytymi półkami? A może jedno i drugie?

Styl a wnętrze

W trakcie poszukiwania funkcjonalnego mebla na telewizor długo zastanawialiśmy się nad tym, jaki styl powinien on reprezentować. Idealny model powinien przecież stanowić spójny element wnętrza, więc nie może odstawać od reszty. Jednym z kryteriów zazwyczaj mających znaczący wpływ ma kolor oraz tekstura. Świetnym rozwiązaniem okazują się szafki wykonane z litego drewna. Dzięki temu z bez problemy da się łączyć meble o różnych odcieniach. Jednocześnie taki zabieg spowoduje ocieplenie wnętrza i będzie stanowić element ciekawej i oryginalnej aranżacji.

 

Nie można jednak poprzestać na samym kolorze. Bardzo istotną rolę pełni również styl, według jakiego wykonana jest szafka. Coraz większą popularnością cieszą się meble o modernistycznym wykończeniu. Zestawienie drewnianych blatów z metalowymi elementami

mogą jednocześnie tworzyć wrażenie lekkości i nawiązywać do industrialnych wnętrz. Dzięki takiemu połączeniu w naszym salonie zapanuje atmosfera spokoju z nutą elegancji w tle. Jeżeli szukacie takowego mebla do swojego salonu, warto obejrzeć szafki rtv na Edinos.pl.

Optymalny rozmiar

Drugie kryterium, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze to rozmiar. Mebel, o jakich wymiarach wybrać pod telewizor 65-calowy, a jaki pod 50 cali? Takie pytania często padają na forach internetowych. Ważne w tym przypadku jest odpowiednie ustawienie sprzętu tak, aby środek ekranu znajdował się dokładnie na wysokości naszych oczu. W ten sposób nie będziemy zmuszeni do zbytniego opuszczania lub zadzierania głowy podczas oglądania, co pozytywnie wpłynie na kręgosłup, a dokładniej jego odcinek szyjny.

 

Szafka pod telewizor powinna współgrać wymiarami z meblami wypoczynkowymi znajdującymi się w pomieszczeniu. Ważne, aby widz miał ekran w centrum pola widzenia i nie musiał specjalnie przekręcać się w jego stronę. Jako optymalna wysokość w tym przypadku przyjmuje się od 50 do 60 cm. Natomiast, jeżeli chodzi o odległość między sprzętem rtv a przykładowo sofą, wszystko zależy od jego rozdzielczości i oczywiście wielkości. Większość producentów zamieszcza przeliczniki na stronie swoich produktów, dzięki czemu bez problemu możemy obliczyć, jak daleko powinniśmy ustawić telewizor od miejsca wypoczynku.

Funkcjonalność w parze ze stylem

Wybierając szafkę rtv, należy wziąć pod uwagę jej funkcjonalność. Warto policzyć ile sprzętu ma pomieścić i jakie inne dodatki chcielibyśmy wraz z nim na niej umieścić. Nieodzowną kwestią jest również liczba otworów na kable. Ciekawym rozwiązaniem w tym przypadku okazują się wewnętrzne gniazda, które pozwolą na uniknięcie plątaniny kabli, dzięki czemu utrzymamy estetyczny wygląd wokół mebli. Szafka na telewizor ma wtapiać się w tło, a jednocześnie współtworzyć unikalną atmosferę salonu. 


*wpis promocyjny

Komentarze

 1. Bardzo przydatny wpis. My akurat w mieszkaniu mamy telewizor powieszony na ścianie, ale kto wie, może w przyszłości zdecydujemy się na zmianę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Funkcjonalność oraz rozmiar szafki pod telewizor w tym przypadku mają dla mnie duże znaczenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. O rajuśku aż się zamarzyłam. Pamiętam, jak znaleźliśmy dom. Salon miał genialny układ. Na tyle odpowiedni, że nasz 65-calowy tv zamierzaliśmy zawiesić na ścianie i to w rogu pod skosem. Jedyne, nad czym dumaliśmy to właśnie kable 🙈 dlatego zamierzaliśmy kupić taka niską komodę. Niestety wszystko szlag trafił. Tv stoi w kartonie, a my dalej szukamy tego naszego gniazdka :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Przydatny wpis! Warto dobrze zastanowić się nad wyborem wszystkich mebli, w tym i szafki pod telewizor :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładnie to u Ciebie wygląda, przyznam, że ja przez wzgląd na dzieciaki postawiłam na najtańszą, flagową szafkę Ikei, bo jest na tyle szeroka i stabilna, że nie mam obaw związanych z dzieciakami i spadającym telewizorem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje mi się że teraz takie szafki stanowią tylko element dekoracyjny, bo większość telewizorów jest wisząca

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram