Wszystko, co należy wiedzieć o liftingu rzęs

 

Wszystko, co należy wiedzieć o liftingu rzęs

Pięknie podkręcone, naturalne rzęsy do niedawna były niedostępnym marzeniem. Kobiety ratowały się maskarą, by wydłużyć i podkręcić to, co poskąpiła im natura. Na szczęście z pomocą przychodzi lifting rzęs – nieinwazyjny zabieg służący upiększeniu oprawy oka. Co należy o nim wiedzieć?

Czym jest lifting rzęs?

Lifting rzęs ma na celu je wydłużyć, podnieść, pogrubić, zagęścić i podkręcić. Brzmi jak cechy dobrego tuszu? Tak, lecz w przeciwieństwie do tradycyjnej maskary, celem zabiegu jest odżywienie. Włoski poddane zabiegowi liftingu są lżejsze i wyglądają naturalnie. Trwała ondulacja, cieszy się olbrzymią popularnością wśród kobiet, jest bezpiecznie wykonany, jeśli zostanie wykonany przez profesjonalistę, zgodnie z wytycznymi preparatów substancji chemicznych odpowiedzialnych za efekt podkręcenia rzęs.

Na czym polega lifting rzęs?

Sam proces trwa mniej więcej godzinę. Po wywiadzie ustalającym, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, następuje demakijaż i odtłuszczanie. Po odseparowaniu włosków powieki górnej od dolnej ustala się ich kształt, strukturę, długość i stopień podkręcenia. Produkty do rzęs przeznaczone do wykonywania liftingu muszą być najwyższej jakości, w końcu mówimy o ich bliskim kontakcie z okiem. Po delikatnym, wyszczotkowaniu następuje nałożenie na powieki silikonowego wałeczka. Specjalnym płynem uzyskuje się pożądany kształt rzęs, które potem należy nawilżyć.

Co po liftingu rzęs?

Nie trzeba się martwić, jeśli pierwsze dwadzieścia cztery godziny po usłudze nasze rzęsy wydają się mokre i sklejone.

 

Nie powinniśmy ich ani moczyć (zrezygnujmy z prysznica, wybierzmy kąpiel), ani dotykać, ani przecierać, ani nakładać makijażu czy jakiegokolwiek kremu bądź preparatu w okolicach oczu. Należy uzbroić się w cierpliwość. Spanie twarzą na poduszce również jest niewskazane, gdyż ryzykujemy odkształceniami.

 

Kiedy minie pierwsza dobra, traktujmy rzęsy tak, jak zwykle. Możemy je normalnie malować i stosować demakijaż.

Efekty liftingu rzęs

Efektem liftingu rzęs są oczywiście atrakcyjne, pięknie podkreślone, długie rzęsy. Zwłaszcza jeśli nie jesteś fanką codziennego makijażu, zabieg sprawi, że i tak będziesz się cieszyć spojrzeniem przyciągającym wzrok. Lifting jest chętnie wykonywanym, dość prostym i upowszechnionym zabiegiem, całkiem tanim w stosunku do innych zabiegów mających an celu upiększyć rzęsy. Usługa przeprowadzona w profesjonalnym gabinecie, gdzie panują sterylne warunki, gwarantuje nam bezpieczeństwo. Inną istotą zaleta jest to, że metoda jest bezbolesna.

Przeciwwskazania

Mimo że nieinwazyjny, to wciąż jest to zabieg kosmetyczny wymagający zapoznania się z listą przeciwwskazań:

 

      częste zapalenie spojówki,

      skłonność do infekcji oka,

      jęczmień,

      jaska lub zaćma,

      zespół suchego oka wymagający częstego używania kropli nawilżających,

      alergie,

      oczy i delikatna skóra wokół skłonne do podrażnień,

      nadmierne łzawienie,

      bardzo cienkie, słabe i wypadające rzęsy.

 

Jeśli nosisz soczewki, przed zabiegiem zdejmij je.

 

Jak widzimy, lifting rzęs to niesamowicie bezpieczny zabieg, wykonywany w gabinetach kosmetycznych. Pomaga osiągnąć fantastyczny efekt, który długo się utrzymuje.

*wpis zewnętrzny/materiał reklamowy

Komentarze

 1. miałam raz robiony i była zadowolona efekt utrzymywał mi sie ponad 3 tygodnie, ale na moich krótkich rzęsach nie było tego wow

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bym się raczej nie zdecydowała ze względu na to, że dopiero co mi rzęsy po chemioterapii wypadły. Są słabe i w zasadzie nie odrosły takie, jakie były (może jeszcze będę miała długie jak miotła). Ale dużo moich koleżanek decyduje się na lifting rzęs zwłaszcza na jakieś większe uroczystości, także jest to z pewnością lepsza opcja. Tusz nam takiego efektu nie zapewni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobrze, że napisałaś tak dokładnie o liftingu zdjęć. To ważne informacje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiedziałam na czym polega ten zabieg, aż do teraz. To bardzo ciekawe, ale zabieg ma też wiele przeciwwskazań.

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie odpada ze względu na choroby oczu. Mam chyba wszystko naraz oprócz jęczmienia i słabych rzęs :D Codziennie zakraplam oczy monoprostem na jaskrę, stąd pewnie są mocniejsze ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym zabiegiem i chyba wreszcie się na niego zdecyduję. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram