Przejście na zdrową dietę

 

Przejście na zdrową dietę

Przejście na zdrową dietę nie musi być propozycją typu wszystko albo nic. Nie musisz być doskonały, nie musisz całkowicie eliminować pokarmów, które lubisz, i nie musisz zmieniać wszystkiego na raz – to zwykle prowadzi tylko do oszustwa lub rezygnacji z nowego planu żywieniowego.

 

Lepszym podejściem jest wprowadzanie kilku małych zmian na raz. Utrzymywanie skromnych celów może pomóc Ci osiągnąć więcej na dłuższą metę bez poczucia winy lub przytłoczenia poważną zmianą diety. Pomyśl o planowaniu zdrowej diety jak o kilku małych, wykonalnych krokach — takich jak dodanie sałatki do diety raz dziennie. W miarę jak Twoje drobne zmiany stają się nawykiem, możesz nadal dodawać zdrowsze wybory. Dobrych wyborów dokonasz w sklepie ze zdrową żywnością (https://arkanasmaku.pl/).


Przygotowanie do sukcesu

 

Aby osiągnąć sukces, staraj się zachować prostotę. Zdrowa dieta nie musi być skomplikowana. Zamiast na przykład przejmować się liczeniem kalorii, pomyśl o swojej diecie pod kątem koloru, różnorodności i świeżości. Skoncentruj się na unikaniu pakowanej i przetworzonej żywności i wybieraj więcej świeżych składników, gdy tylko jest to możliwe.

 

      Przygotuj więcej własnych posiłków. Gotowanie większej liczby posiłków w domu może pomóc Ci przejąć kontrolę nad tym, co jesz i lepiej monitorować, co dokładnie trafia do Twojego jedzenia. Zjesz mniej kalorii i unikniesz chemicznych dodatków, cukru i niezdrowych tłuszczów zawartych w produktach pakowanych i na wynos, które mogą powodować zmęczenie, wzdęcia i rozdrażnienie, a także zaostrzać objawy depresji, stresu i niepokoju.

 

      Wprowadź właściwe zmiany. Gdy ograniczasz niezdrową żywność w swojej diecie, ważne jest, aby zastąpić ją zdrowymi alternatywami. Zastąpienie niebezpiecznych tłuszczów trans zdrowymi tłuszczami (np. zamiana smażonego kurczaka na grillowanego łososia) pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie. Jednak zamiana tłuszczów zwierzęcych na rafinowane węglowodany (np. zamiana bekonu śniadaniowego na pączka) nie zmniejszy ryzyka chorób serca ani nie poprawi nastroju. Sporo zdrowych produktów znajdziesz na https://arkanasmaku.pl/pl/menu/zdrowa-zywnosc/przetwory-i-pasty/kimchi-4418

 

      Przeczytaj etykiety. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, co znajduje się w żywności, ponieważ producenci często ukrywają duże ilości cukru lub niezdrowych tłuszczów w paczkowanej żywności, nawet reklamowanej jako zdrowej.

 

      Skoncentruj się na tym, jak się czujesz po jedzeniu. Pomoże to rozwijać nowe, zdrowe nawyki i smaki. Im zdrowsze jedzenie jesz, tym lepiej będziesz się czuł po posiłku. Im więcej śmieciowego jedzenia jesz, tym bardziej prawdopodobne jest, że poczujesz się nieswojo, będziesz mieć mdłości lub będziesz pozbawiony energii.

 

      Pij dużo wody. Woda pomaga wypłukać nasze systemy z produktów przemiany materii i toksyn, ale wielu z nas przechodzi przez życie odwodniona, powodując zmęczenie, niski poziom energii i bóle głowy. Często myli się pragnienie z głodem, więc dobre nawodnienie pomoże ci również w dokonywaniu zdrowszych wyborów żywieniowych.

 

      Umiar ważny w każdej zdrowej diecie. Czym jest umiar? Zasadniczo oznacza to spożywanie tylko takiej ilości jedzenia, jakiej potrzebuje twoje ciało. Po posiłku powinieneś czuć się usatysfakcjonowany, ale nie najedzony. Dla wielu z nas umiar oznacza jedzenie mniej niż teraz. Ale to nie oznacza eliminowania pokarmów, które kochasz. Na przykład zjedzenie bekonu na śniadanie raz w tygodniu może być uznane za umiar, jeśli po nim zjesz zdrowy lunch i kolację – ale nie, jeśli pójdziesz za nim z pudełkiem pączków i pizzą z kiełbaskami.

 

post promocyjny

Komentarze

 1. Wprowadzenie kilku małych zmian na raz zawsze lepiej się sprawdza.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja w sumie malo jadam ale lubię dobre jedzenie. Póki co bie potrafię odrzucić mięs czy chociażby serów

  OdpowiedzUsuń
 3. Od dawna stosuje zdrową dietę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sukcesywnymi małymi krokami więcej się osiągnie niż szarpanymi działaniami, ale i zdrowiej dla organizmu, kiedy powoli oswaja się ze zmianą diety.

  OdpowiedzUsuń
 5. Najważniejsze to mieć w głowie zmianę stylu życia na zdrowy, a nie myśleć w kategorii "trzeba przejść na dietę", bo inaczej się nie uda ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety, wielu osobom wydaje się, że zdrowa dieta = skomplikowane potrawy + dużo wyrzeczeń, a to nie prawda, nie zawsze trzeba rezygnować z wszystkiego co się lubi.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram