Prezent dla miłośnika survivalu z PCP Hunters

 

Prezent dla miłośnika survivalu

Mój nastoletni syn bardzo zainteresował się survivalem, kiedy to posłuchał opowieści mojego taty z czasów, kiedy był harcerzem. Razem jeździli na biwaki, spacery po lesie czy polne wycieczki, a jak wiadomo, na takie wyprawy potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Postanowiłam, że zrobię synowi prezent "na zajączka" i zamówię mu coś, co sprawi, że zainteresowanie nie zniknie. Zamówienie pochodzi ze sklepu PCP Hunters


Mój syn odziedziczył po dziadku zamiłowanie do natury i "dzikich" wypraw. Od tego roku niestety nie będzie mógł jeździć na nie z ukochanym dziadkiem, ponieważ jak wiecie w zeszłym roku zmarł. Syn jednak obiecał mojemu tacie, że będzie kontynuował ich wyprawy, a swoją nabytą wiedzę przekaże swoim dzieciom. Cieszę się, bo mojemu tacie udało się zakorzenić w swoim wnuczku pasję, której może się oddać w każdym wieku. W tym roku skończył już 14 lat, więc sprzęt, który może wykorzystać nie może być już tym zabawkowym. Przeglądając ofertę sklepu, o którym wspomniałam na wstępie, trafiłam między innymi na karabinki automatyczne, ale stwierdziłam, że jeszcze za wcześnie na takie "zabawki" dla niego. W związku z tym skusiłam się na lornetkę, o której od pewnego czasu sporo mówił, bo zależało mu na profesjonalnej i myśliwskiej.

Turystyczno-myśliwska lornetka marki Vogler Optik, która jest nowoczesną lornetką o zmiennym płynnie regulowanym przybliżeniu x10-x50 i obiektywach średnicy 60 mm zaprojektowana specjalnie dla myśliwych. Pryzmaty w architekturze typu Porro B7 ułożone zostały w wertykalnie, przez co konstrukcja lornetki jest nieco węższa niż w tradycyjnych modelach co znacznie ułatwia obserwację z ukrycia.

Prezent dla miłośnika survivalu

Prezent dla miłośnika survivalu

Lornetka posiada metalowy szkielet i obudowę powlekaną gumową warstwą ochronną i antypoślizgową, która znacznie ułatwia użytkowanie lornetki, oraz funkcje ZOOM, do której obsługi służy dźwignia przy prawym okularze, pomaga ona na mniejszym przybliżeniu uchwycić cel, aby później płynnie go powiększyć. Soczewki jak i pryzmaty pokryte są powłoką redukującą refleksy świetlne oraz poprawiającą poziom transmisji światła. Do lornetki dołączona jest specjalna saszetka oraz pasek, na którym można ją powiesić. 

Przyznam szczerze, że ta lornetka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Mieszkamy bardzo blisko lasu, więc przez okno naszego bloku bardzo często można zaobserwować wędrujące sarny czy łosie. Dzięki tej lornetce mogę doskonale przyjrzeć się tej cudownej i dzikiej zwierzynie nawet zimą czy podczas złej pogody. 

Drugim produktem, który postanowiłam podarować mojemu synowi jest mały plecak wojskowy na jedno ramię. Syn bardzo lubi moro, więc wiedziałam, że taki plecak z pewnością go ucieszy. Może w nim nosić swoją lornetkę, albo inne potrzebne rzeczy takie jak finka, kompas, telefon czy... kanapki :). Ładnie wykonany, zgrabny, z regulowaną szelką, doskonale sprawdzi się na takie "męskie wyprawy". 

Prezent dla miłośnika survivalu

Prezent dla miłośnika survivalu


Mimo niewielkich rozmiarów saszetka jest bardzo pojemna, dzięki czemu syn mieści w niej wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Przyznam szczerze, że sama mogłabym nosić taki plecak na co dzień, kiedy wychodzę z córką na spacer czy zakupy. 

W sklepie PCP Hunters znajdziecie wiele ciekawych przedmiotów, które posłużą jako prezent dla miłośników survivalu. Dostępne są między innymi latarka myśliwska, wiatrówki, noże, kompasy, manierki czy zestawy turystyczne. W moim mieście nie ma ani jednego sklepu myśliwskiego, więc zmuszona jestem odwiedzać te internetowe. W PCP Hunters jest naprawdę duży wybór, więc cieszę się, że na niego trafiłam i z pewnością będę do niego wracać, bo zamówienie było zrealizowane błyskawicznie, a jakość towaru jest naprawdę bardzo dobra. Czego chcieć więcej?

Dajcie znać czy macie w swoim gronie miłośników survivalu? A może sami lubicie wybierać się na biwaki czy wyprawy do lasu? 

Komentarze

 1. Taki sprzęt też idealnie nada się dla naszych harcerzy. Chętnie przejrzę ofertę sklepu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lornetka jak najbardziej się przyda podczas wypraw i wycieczek, ale też na obserwacji ptaków.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wcale mu się nie dziwnie, że go to wszystko interesuje. Twój tata umiał przekazywać wiedzę i ciekawić dzieciaki. Sama żałuję, że nigdy jego opowieści nie słyszałam. Bardzo fajne rzeczy mu zamówiłaś. Mój mąż pewnie by chciał latarkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja siostreznica ma akie zainteresowania, jednak jeszcze jest za młoda na samotne wyprawy. Jednak zestaw bardzo fajnie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama bym chciała taką porządną lornetkę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli ktoś interesuje się survivalem, to taki zestaw może być naprawdę fajnym prezentem. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. No to już wiem, co kupić tacie na urodziny. A akurat miałam problem z prezentem!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram