4 powody, dla których warto korzystać z toreb papierowych

Artykuł sponsorowany / reklama 


3 powody, dla których warto korzystać z toreb papierowych

Niemalże w każdym sklepie, możecie dostać znaną każdemu reklamówkę z tworzywa sztucznego. Większość z Was zapewne wie, że taka torebka rozkłada się setkami, a może i tysiącami lat. Oczywiste jest więc, jak źle wpływa to na nasze środowisko. Najlepszym rozwiązaniem są torby papierowe. Dziś podam Wam trzy najważniejsze powody, dla których powinniście częściej po nie sięgać.


Najważniejszym powodem jest oczywiście wpływ toreb na nasze środowisko. Reklamówki z tworzywa sztucznego niestety nie wpływają na nie zbyt dobrze, są zagrożeniem nie tylko dla gleb ale i zwierząt. Tak więc najważniejszym powodem, dla którego warto korzystać z toreb papierowych jest:


Ekologia

Papier to naturalny materiał, który bardzo łatwo podlega recyklingowi. Jest biodegradowalny. Ważne jest aby producent toreb papierowych korzystał z papieru, który powstaje z makulatury, jednak w dzisiejszych czasach większość toreb produkowanych jest w ten sposób. To bardzo ważne, ponieważ taki papier ulega pełnej biodegradacji w okresie jednego roku. Bycie eko, to już niepanująca moda - a konieczność każdego człowieka. 

Wygoda

Papierowe torby są wygodne w użytkowaniu i łatwo się je przechowuje - po złożeniu zajmują niewiele miejsca. Nie rozciągają się pod ciężarem zakupów i nie dziurawią, tak szybko jak te z tworzywa sztucznego. Z torbą plastikową nigdy nie mamy pewności czy dojdziemy do domu bez konieczności zbierania zakupów z ziemi - z torbą papierową ta pewność jest większa. 

Design 

Aktualnie na rynku jest bardzo wielu producentów toreb papierowych. Produkują oni bardzo wiele kształtów i wzorów dlatego każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W branży spożywczej czy odzieżowej takie torby są wykorzystywane również dla samej reklamy. Na torbach drukowane są loga marek, które z nich korzystają i taka informacja natychmiast idzie w świat. Firmy, które korzystają z takich rozwiązań kojarzone są w pozytywny sposób jako te, które dbają o środowisko i mają większą świadomość. 

Oszczędność

Ostatni i być może bardzo ważny dla niektórych powód, to oszczędność pieniędzy. Na pierwszy rzut oka takie torby są zdecydowanie droższe od tych jednorazówek, jednak wielokrotność ich używania zapewnia nam oszczędność pieniędzy. Jak wspomniałam w punktach wyżej - jednorazówki rozciągają się od zakupów, pękają i rwą się, przez co przy każdych zakupach decydujemy się na nową sztukę. Przez cały rok, wydajemy naprawdę dużą ilość gotówki na same reklamówki, a decydując się na torbę papierową koszt jest zdecydowanie mniejszy, bo taką torbę zmieniamy rzadziej.

Mam nadzieję, że tymi powodami przekonałam chociaż jedną osobę do korzystania z tego typu toreb. Im więcej osób zacznie z nich korzystać, tym lepiej dla całego świata.

Komentarze

 1. Na codzień używam materiałowych toreb na zakupy, mam kilka i tym sposobem nie kupuje reklamówek. Torby papierowe lubię np podczas zakupów w piekarni czy na ryneczku z owocami i warzywami

  OdpowiedzUsuń
 2. ja zawsze staram się mieć torebce jakąś ekologiczną torbę ale gdy o niej zapomnę lub zostanie w aucie to wybieram właśnie papierowe ze względu na to, że są ładne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja od papierowych wolę jednak wielorazowe z materiałów jak len, ale mam taką ze... starych banerów reklamowych! Jest idealna, a recykling to świetna sprawa. Zapominamy czasem, ze tak jak reklamówki są sztuczne, tak jednak do wytworzenia papieru też sporo chemii się używa i wody. Jak mam wybierać to wprawdzie papierowe torby są przed foliowymi, jednak do pełnego lepszy np. koszyk wiklinowy (jeszcze nie mam)!

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja i tak wolę swoją materiałowa torbę. Chyba, że zapomnę o niej, to faktycznie torba papierowa ratuje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na zakupy zabieram tylko torbę materiałową :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja osobiście mam materiałowe mocne torby na zakupy gdy idę na mniejsze chowam do torebki ostatnio rzadko kupuję takie torby,.

  OdpowiedzUsuń
 7. Już od dawna używam papierowych albo szmacianych toreb, dbajmy o środowisko!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja na zakupy wychodzę ze swoją szmacianą torbą, ale gdy o niej zapominam - korzystam z tych papierowych.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba najlepsze i najbardziej ekologiczne są torby materiałowe. Te papierowe łatwo się drą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zależy co w nich nosisz ;) i o jakich myślisz - ja mam wiele trwałych, papierowych właśnie ;)

   Usuń
 10. Ja zazwyczaj korzystam z toreb ekologicznych, którą zawsze mam w torebce. Jednak kiedy akurat nie mam jej pod ręką kupuję torbę papierową, bo jest łada :D Torby papierowe omijam jedynie kiedy mam ciężkie zakupy, bo niestety nie zdają egzaminu. Wiele razy moje zakupy wylądowały na chodniku :P

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo lubię torby papierowe. Tym bardziej że są ekologiczne, trzeba dbac o planetę.

  OdpowiedzUsuń
 12. U nas w sklepie,od jakiegoś czasu pakujemy warzywa w jeden worek np: ogórki, cukinie, rzodkiew razem. Często sami ludzie o to proszą. Przygotowujemy się powoli do sprzedarzy warzyw w woreczkach jutowych. Na ten moment można samemu uszyć wobie z firanki lub kupić takie wielorazowe worki. Jest to super sprawa. Polecam poszukać i kupić.

  OdpowiedzUsuń
 13. Używam i papierowych i bawełnianych toreb. Jednak te pierwsze szybko się niszczą.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja korzystam zarówno z toreb papierowych, jak i materiałowych, już od dawna :) Cieszę się, że poruszyłaś ten temat, bo warto uświadamiać, jak istotne jest dbanie o środowisko.

  OdpowiedzUsuń
 15. A ja wolę materiałowe. Mam kilka takich na zakupy i wszędzie z nimi chodzę. Nawet jak gdzieś jedziemy, to wrzucam jedzenie synka do małej torby z uszami. Plusem tych toreb jest to, że praktycznie się nie niszczą i można je prać w pralce.

  OdpowiedzUsuń
 16. Zauważyłam, że sieciówki zaczynają dawać papierowe torby właśnie :) ale tak czy tak - nigdy nie biorę. Mam swoje torby na zakupy

  OdpowiedzUsuń
 17. Wiele sklepów zmienia się na lepsze nawet pod względem opakowań właśnie. Mnie najbardziej przerażają ilości foliówek jakie zużywają starsi ludzie przy zakupach owoców i warzyw w marketach

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetny wpis. Ja najczęściej chodzę na zakupy z torbami materiałowymi.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja pamiętam, jak ostatnio w sklepie ekspedientka była oburzona że nie chciałam kupić reklamówki, bo właśnie nie była torbą papierową. Uznałam że nie zapłacę za plastik.

  OdpowiedzUsuń
 20. Wszystko by było w porządku z torbami ekologicznymi, gdyby nie fakt że szybko się rozdzierają i urywają się..

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja przy sobie zawsze mam torby materiałowe, są super zastępcą dla jednorazówek ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. zdecydowanie dla mnie warto, u mnie sporo materiałowych toreb

  OdpowiedzUsuń
 23. na pewno warto używać i nosić zakupy w takich papierowych torbach, materiałowe również są dobre.

  OdpowiedzUsuń
 24. Lubię torby papierowe ale najczęściej sięgam po takie materiałowe

  OdpowiedzUsuń
 25. Najczęściej sięgam po torby z materiału. Sama mam kilka i noszę je na zmianę.

  OdpowiedzUsuń
 26. do sklepu noszę materiałowe. jak zapomnę to zakupy w rękę i za karę się męczę :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram