Skuteczna pomoc w odrabianiu prac domowych

Artykuł sponsorowany / reklama 


platforma odrabiamy.pl

Prace domowe w dzisiejszych czasach są nie tylko zmorą uczniów, ale i zapracowanych rodziców. Dzieci w wieku szkolnym mają masę zajęć w szkole, a po powrocie do domu często muszą siedzieć godzinami nad rozwiązywaniem zadań, które zlecił im nauczyciel.

Jestem matką dwójki dzieci. Córka jest jeszcze w wieku przedszkolnym, a syn uczęszcza już do 6 klasy szkoły podstawowej. Praktycznie codziennie, na zajęcia chodzi na godzinę 8 rano, a kończy je około 15. Kiedy wróci, jest już zmęczony, a na sam widok wielu zeszytów i ćwiczeń, łapie się za głowę. Do czego dążę? Nauczyciele w naszej szkole zadają bardzo dużo prac domowych. Nie wiem, czy jest to spowodowane faktem, że nie nadążają zrobić programu, czy po prostu takie mają podejście do nauczania. W naszym przypadku plusem jest fakt, że pracuję zdalnie i zajmuję się domem, więc mam trochę czasu, aby ogarnąć z synem lekcje z którymi ma problem. Kilka lat temu nie było jednak tak kolorowo. Pracowałam na trzy zmiany, więc czasu było o wiele mniej. Całkiem niedawno trafiłam na platformę Odrabiamy.pl o której chciałabym Wam dziś opowiedzieć z punktu widzenia rodzica jak i dziecka. 


platforma odrabiamy.pl

Odrabiamy.pl to serwis online i aplikacja learningowa, gdzie znajdują się rozwiązania do ponad 500 tysięcy zadań i ćwiczeń z setek książek, które są używane aktualnie w polskich szkołach. Wszystkie zadania są rozwiązane i objaśnione przez nauczycieli pracujących w naszym serwisie, a dostęp do nich jest banalnie prosty. Wystarczy wybrać interesującą nas stronę z konkretnego podręcznika i natychmiast otrzymamy odpowiedź. Nasi nauczyciele na bieżąco pomagają również użytkownikom i objaśniają wszelkie niejasności, a na stronie znajduje się specjalna baza wiedzy przydatna w rozwiązywaniu zadań domowych, nauce do sprawdzianów czy egzaminów.
Na początku nieco sceptycznie podchodziłam do tego serwisu. Pomyślałam, że podczas korzystania z niego - mój syn, nie będzie się uczył, a po prostu szedł na łatwiznę i spisywał rozwiązania z wybranych zadań. Postanowiłam jednak zaryzykować i założyć tam konto. Początkowo, nie powiedziałam synowi o tej platformie i przetestowałam ją sama. Korzystałam z serwisu bez dodatkowych możliwości - czyli konto standardowe na którym mogłam korzystać z bardzo wielu funkcji na stronie m.in. znaleźć część odpowiedzi z zadań, które znalazły się w podręcznikach mojego syna. Co ważne, aby korzystać z takich funkcji serwisu nie trzeba zakładać na nim konta - myślę, że wielu osobom ta możliwość przypadnie do gustu. 


Jak wspomniałam wcześniej, na początku korzystałam z wersji standardowej. Wystarczy założyć bezpłatne konto i możemy korzystać w wielu przydatnych informacji na stronie. Postanowiłam jednak poznać serwis dokładniej i skusiłam się na wersję Premium na 90 dni. Taki okres jest moim zdaniem najbardziej opłacalny, bo koszt takiego konta, to 32 gr za dzień. Trzymiesięczny dostęp wynosi nas mniej jak godzina korepetycji z danego przedmiotu. Dzięki wersji Premium możemy korzystać z wszystkich funkcjonalności serwisu bez ograniczeń, znajdziemy też na nim wszystkie odpowiedzi i zadania z podręczników. 

Wchodząc w zakładkę "rozwiązania zadań" należy wybrać klasę która nas interesuje, następnie przedmiot, a później znaleźć podręcznik z którego korzysta nasze dziecko. Później wybieramy stronę na której znajduje się zadanie i tam możemy podejrzeć odpowiedzi. 


platforma odrabiamy.pl


platforma odrabiamy.pl
To z pewnością ulubiona zakładka każdego ucznia, który ma możliwość korzystania z tego serwisu. W wersji standard nie znajdziecie jednak wszystkich zadań z danej strony - odpowiedzi są nieco okrojone. Jeśli przy jednym zadaniu mamy przykładowo 4 podpunkty, to odpowiedź znajdziemy tylko do jednego z nich. W wersji premium o której opowiem niżej - znajdują się wszystkie zadania i wszystkie odpowiedzi


Kolejna zakładka, to "Pytania i odpowiedzi". W tym miejscu znajdziemy chyba wszystko, co tylko możliwe. Znajdują tu się pytania i odpowiedzi z każdego przedmiotu - od historii po chemię, fizykę czy wiedzę o społeczeństwie. Jeśli nie znajdziemy tu pytania, którego szukamy - możemy je zadać osobiście. Podczas testów wersji standardowej chciałam sprawdzić, czy faktycznie ktoś odpowie na moje pytanie i okazało się, że tak. Odpowiedź przyszła do mnie i zostałam o tym powiadomiona w panelu z wiadomościami. platforma odrabiamy.pl


platforma odrabiamy.pl

Z tej możliwości chętnie korzystam, kiedy nie jestem czegoś pewna, a nie mogę w szybkim czasie znaleźć odpowiedzi. 


Najlepszą zakładką według mnie i mojego syna jest "Baza wiedzy". W tym miejscu znajdują się materiały pomocne podczas nauki do sprawdzianu czy przypomnienia sobie najważniejszych informacji. 


Na tym dziale zatrzymam się na nieco dłużej, ponieważ właśnie on uratował mojego syna przed oceną niedostateczną na semestr z matematyki. Od kiedy pamiętam Kuba nie miał głowy do liczb, ułamków czy geometrii. Od czwartej klasy szkoły podstawowej chodzi na zajęcia dodatkowe z tego przedmiotu, a mimo wszystko nadal ma z nim problem. Przed feriami, syn dostał dodatkowe zadania do domu, które miał opracować sam. Moją rolą było dopilnowanie, aby zrobił je dobrze, a co najważniejsze - zrozumiał dany temat. Nie należę do osób cierpliwych, nie potrafię tłumaczyć, a szczególnie, kiedy sama nie jestem orłem z danego przedmiotu. Postanowiłam skorzystać z serwisu Odrabiamy.pl i pokazać synowi bazę wiedzy. Syn wybrał klasę, a następnie dział, który go interesował. 
platforma odrabiamy.plJak widać na powyższym zdjęciu, wszystko jest wyjaśnione w przystępny sposób możliwy do przyswojenia nawet dla tych najbardziej opornych . Dodatkowo znajdują się tu ciekawostki, wzory, a wszystko wyjaśnione jest na przykładach. Dzięki temu, mój syn - bez mojej pomocy - w ciągu kilku chwil nauczył się pojęć, wzorów, a co najważniejsze - zrozumiał temat. platforma odrabiamy.pl


Platforma istnieje też w postaci aplikacji mobilnej, którą możecie ściągnąć sobie w sklepie Play. 
Oprócz podstawowych funkcji znajdziemy w niej również skaner książek, który w łatwy sposób odnajdzie podręcznik, którego szukamy. To fajne rozwiązanie, ponieważ zaoszczędza się tym sposobem czas. Wystarczy włączyć skaner, najechać aparatem naszego telefonu na kod kreskowy podręcznika, a aplikacja w kilka sekund odnajdzie go i doda do zapamiętanych książek. Bardzo polubiłam się z tą funkcją aplikacji mobilnej.platforma odrabiamy.pl


platforma odrabiamy.pl

platforma odrabiamy.pl


Osobiście korzystam z platformy Odrabiamy.pl właśnie w takiej wersji. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie i zawsze pod ręką. W każdej chwili mogę sprawdzić zadania domowe mojego syna, bez konieczności włączania komputera. 


Jeśli macie dzieci w wieku szkolnym, to polecam Wam poznać się z ta platformą. Jest to doskonała pomoc podczas nauki, a także ułatwienie dla zapracowanych rodziców czy dzieci, które późno wracają do domu. Z doświadczenia wiem, że w dzisiejszych czasach ciężko jest o chwilę wolnego, a zadania domowe sprawiają, że często dzieci siedzą do późnych godzin wieczornych przy książkach i pracach domowych. Kiedy pozwolicie im korzystać z niektórych funkcji tego serwisu, z pewnością skorzystacie na tym wszyscy - będziecie mieli więcej czasu dla siebie, a co najważniejsze ominie Was masa stresu. 


Podsumowując działanie jak i nasze zadowolenie z serwisu, pragnę polecić go Wam z całego serca. Jestem pewna, że każdy z Was, który go wypróbuje, nie będzie chciał z niego zrezygnować. Jest to doskonała pomoc zarówno dla dzieci jak i rodziców. Przetestowałam wszystkie jego funkcje i jako matka wiem, że moje wahanie na samym początku było bezpodstawne.
 Od kiedy się z nim zapoznałam, mój syn chętniej siada do odrabiania lekcji czy nauki do sprawdzianu. Wszystkie najważniejsze informacje są w jednym miejscu, każde pojęcie dokładnie wyjaśnione i pokazane na przykładzie, co ułatwia zrozumienie tematu. Przypomnę, że zadania w tym serwisie rozwiązywane są przez nauczycieli, więc pomyłki są niemożliwe. Może Was to zdziwi, ale Kuba nie korzysta z zakładki rozwiązania zadań - odrabia je sam, a później przynosi do sprawdzenia do mnie - zaznaczając, żebym porównała wyniki z tymi w serwisie. 


Czy mieliście okazję poznać już ten serwis? Korzystacie z takich pomocy podczas nauki ze swoimi dziećmi?

Komentarze

 1. Pierwszy raz widzę taki portal. Jak chodziłam do szkoły też późno kończyliśmy, mieliśmy masę zadań i zajęć pozaszkolnych i nikt w lekcjach nie pomagał. A tym bardziej za nas nie odrabiał. Jakoś się dawało radę, i nawet na zabawę był czas. Nie wiem czy to była kwestia organizacji czy czego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem z 1986 roku więc szkołę podstawową robiłam w latach 90'tych. Nigdy nie kończyłam lekcji później jak 15.15 i nigdy nie miałam zadanych np. 10 zadań domowych z jednego przedmiotu. Może to kwestia nauczyciela, może szkoły - nie wiem, ale jestem w szoku ile teraz zadają - i ile godzin w książkach musi spędzać mój syn.

   Usuń
 2. bardzo fajna platforma, wszystko co pomaga i ułatwia naukę warto sprawdzić, przetestować

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeżeli dziecko będzie się faktycznie uczyć, a nie przepisywać, to ma to jakiś sens. Jednak ja wolę naukę z osobą, a nie platformą, wtedy jakoś łatwiej to chłonę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy od dziecka ;) Mój syn faktycznie się uczy - nie muszę przy nim siedzieć, żeby sprawdzać. Oczywiście, że lepiej uczyć się z osobą - czasem jednak nie ma takiej możliwości. Jeśli ja czegoś nie rozumiem, to nie pomogę dziecku - więc korzystam z platformy.

   Usuń
 4. Nie wiedziałam o takiej wyróżnienia możliwościach. Moze dlatego ze wszystko dopiero przede mną, moja córka jeszcze chodzi do przedszkola, ale zapisuje sobie te strone

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie to bardzo ciekawa pomoc, szczególnie w niższych klasach czy wyższych, gdzie fizyka i chemia, a to moje pięty Achillesowe niestety i nie mam jak pomagać dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Nie każdy urodził się Einsteinem i taka pomoc jest bardzo przydatna.

   Usuń
 6. Zmorą jest też tych rodziców którzy w szkole alfa i omegą nie byli moja kuzynka z mężem ledwo zdała gimnazjum i teraz nie ma kto z dzieckiem zadań robić :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem są sytuacje kiedy rodzice wracają bardzo późno a dzieckiem np opiekuje się dziadek czy babcia, którzy nie koniecznie muszą pamiętać materiał ze szkoły podstawowej.

   Usuń
 7. Ten serwis jest mi obcy ale żałuję, że nie był dostępny, gdy ja potrzebowałam takiego rozwiązania.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwszy raz czytam o tej platformie, ale muszę przyznać, że to naprawdę świetna sprawa i z pewnością wielkie ułatwienie. Takie korepetycje online :) Że też za moich czasów, nie było takich pomocy ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znam tej strony, ale powinno się spróbować przynajmniej z takiej pomocy naukowej skorzystać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Do dzisiaj pamiętam godziny spędzone na robieniu zadań. Z czasem doszło do mnie, że niektóre przedmioty i tak są dla mnie magią więc zadania robiłam sporadycznie. Powiem tak, jeśli dziecko rozumie i nie ma lekcji tych w tygodniku to dobrym sposobem będzie odrabianie lekcji w jednym dniu. Jeśli ma te lekcję w kolejne dni tygodnia musis je niestety robić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My odrabiamy codziennie - lepiej usiąść od razu i ogarnąć mniej, jak potem jednego dnia siedzieć z toną zeszytów. Każdy ma inny sposób i szanuję to. Mimo wszystko taka platforma to ogromna pomoc według mnie dlatego ją polecam

   Usuń
 11. Korzystałam z tego całe liceum i naprawdę się sprawdza!

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie słyszałam o tym serwisie. Na razie moja córka sama odrabia dwoje zadania domowe. Ja, z tego co pamiętam, też nie wymagałam przy tym pomocy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinnaś być dumna. Jednak nie każde dziecko ma taką łatwość przyswajania wiedzy.

   Usuń
 13. bardzo fajny portal, moje dzieciaki nie mają jeszcze lekcji, ale będę pamiętać.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo dobra opcja, ja sama z tego typu stron w latach szkolnych korzystałam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. dla mnie to ok, bo te nie które zadania są mega ciężkie i dodatkowa pomoc jest na plus

  OdpowiedzUsuń
 16. Pamiętam te czasy, kiedy wracało się zmęczonym po wielu godzinach nauki, a do zrobienia była jeszcze masa zadań domowych ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie znam tego serwisu. Żałuję że nie było takich rzeczy jak sama chodziłam do szkoły, ale liczę że będzie działał długi czas i skorzysta z niego moja córka

  OdpowiedzUsuń
 18. póki co nie jestem na takim etapie i nie patrze na takie rzeczy ale dla dzieci w wieku szkolnym fajna sprawa!

  OdpowiedzUsuń
 19. O, widzę że to coś dla nas, muszę koniecznie pobrać tę aplikację, na pewno mojej córce się przyda przy odrabianiu lekcji :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Według mnie to kolejna strona, z której można ściągnąć rozwiązaną pracę domową i jej zwyczajnie nie robić.Lepszym rozwiązaniem jest po prostu usiąść i się zastanowić, często i przez wiele godzin, ale zrozumieć. A mówię to z perspektywy osoby, która niecały rok temu skończyła studia i której ciężko było wskoczyć w tryb nauki samodzielnej, gdzie nie było rozwiązań w internecie. Lepiej od razu wspomagać samodzielną naukę, a nie pomagać. No ale, przecież nasz rząd chce raczej rozmnażania społeczeństwa a nie jego edukacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie jest baza wiedzy w której są wytłumaczone tematy, definicje i pokazane przyklady więc to nie tak że ściąga i nic sam nie robi.

   Usuń
 21. Ciekawa i pomocna strona. Będę pamiętać o niej na przyszłość. Puki co moja Lenka nie przynosi zadań do domu.

  OdpowiedzUsuń
 22. Jakoś nie przekonuje mnie ta platforma, kiedyś nie było takich rzeczy, a jakoś uczyliśmy się, teraz dzieci idą na duża łatwiznę. Chociaż czemu nie zobaczyć to w,, trawie piszczy,,

  OdpowiedzUsuń
 23. Super, syn jest w 4 klasie i na pewno skorzystamy

  OdpowiedzUsuń
 24. Pierwsze słyszę o takim portalu, jednak wydaje się być ciekawy i szkoda że jak byłam w szkole to takich nie było ;d

  OdpowiedzUsuń
 25. Ciekawe rzeczy, ale jak ja chodziłam do szkoły, to szukałam odpowiedzi w książkach (czytałam teksty, które były np. z historii i na tej podstawie odrabiałam zadania). Oczywiscie, matematyka czy fizyka może być trudniejsza do pojęcia, ale tak czy tak warto uczyć dzieci korzystania ze słowników jeśli chodzi o inne przedmioty :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Serio? Ale mnie zaskoczyłaś. Za moich czasów do pomocy uczniom służyły kółka z różnych przedmiotów i biblioteka. A teraz takie serwisy są. Niesamowite. . Powiem Ci, że pod kontrolą rodzica to może być bardzo przydatna strona i cieszę się, że mogłam się o niej dowiedzieć. Dzięki Zuza!

  OdpowiedzUsuń

 27. Here the information you included is very important to match the area of focus, besides we will be very happy if you regular set up like this post. Thanks in advance!!

  OdpowiedzUsuń
 28. Nie słyszałam o tej stronie i nie wiem do końca co o niej myśleć. Niby fajnie, bo wszystko pod ręką, ale później na studiach już są zadania, których rozwiązania i tak będzie trzeba będzie szukać w książkach, bo na Internecie nie ma wiele na ten temat. I rodzi się problem, bo student nie wie jak szukać informacji.
  Fajnie, że łatwo znaleźć wyjaśnienie zadania, by później samemu dojść rozwiązania. Dalej mam mieszane odczucia.

  OdpowiedzUsuń
 29. Bardzo przydatna strona, co prawdę w szkole zawsze miałam dobre oceny, ale coś czuję, że jak przyjdzie pomóc synkowi w nauce to może okazać się, że będą problemy ;D

  OdpowiedzUsuń
 30. Strona wydaje się być przydatna pod warunkiem, że dzieci które korzystają z tej strony nie będą przepisywać 1:1. A dzieci mają do tego skłonność. nauczyciel szybko to wykryje, gdy przeczyta kolejną taką samą pracę :p

  OdpowiedzUsuń
 31. Kurczę, fajny ten serwis :) nie miałam o nim pojęcia...

  OdpowiedzUsuń
 32. do szkoły mamy jeszcze trochę czasu, ale na pewno będę pamiętać o tej platformie, każda pomoc się przyda :-)

  OdpowiedzUsuń
 33. Jestem nauczycielem języka obcego. Uczniowie na potęgę korzystają z tej aplikacji a to rodzice przyzwalają. Większość uczniów przepisuje odpowiedzi nawet nie analizując zadań. Wywołani do odpowiedzi często nie wiedzą skąd się wzięła ich odpowiedź, dlaczego taka, a nie inna. Jeśli tak ma wyglądać praca ucznia, to jestem na nie. Osobiście zrezygnowałam
  z zeszytu ćwiczeń na przyszły rok szkolny, wszelkie zadania będę opracowywać sama. Będzie to najbardziej sprawiedliwa opcja dla wszystkich uczniów danej klasy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram