J.T. Geissinger "Bezwzględne serca" - recenzja książki

 Współpraca recenzencka / prezent od wydawnictwa 

J.T. Geissinger "Bezwzględne serca" - recenzja książki

Wracam do Was z trzecim tomem serii "Królowe i potwory" J. T. Geissinger, na który bardzo czekałam. Wydawnictwo NieZwykłe dało mi możliwość zrecenzowania Wam tego tytułu więc czas i pora na moją opinię. Jeśli jesteście ciekawi, to zapraszam Was do dalszej części wpisu.


Tradycyjnie, na wstępie zostawiam Wam opis pochodzący od wydawcy, żeby każdy z Was mógł zapoznać się częściowo z zalążkiem fabuły:

Malek Antonov to mit, żywa legenda, duch. Ten zabójca na usługach Bratwy budzi taki strach, że wielu boi się nawet wymawiać jego imię. Kiedy mężczyzna obierze sobie kogoś za cel, jego dni są już policzone.

Tym razem jednak dla Maleka sprawa jest natury osobistej. Szuka człowieka odpowiedzialnego za śmierć brata. Zaczyna od kobiety, jego zdaniem, związanej z człowiekiem, którego chce zniszczyć.
Jednak to nieprawda. Riley Rose nie jest osobą, za którą miał ją Malek. Ale to nie szkodzi, on i tak postanawia ją zatrzymać. Kobieta ma być zadośćuczynieniem za to, co Malek stracił. Jedyną szansą, jaką Riley widzi dla siebie, jest zaprzyjaźnienie się z potworem.

Jednak przyjaźń to nie jest to, czego potwór od niej pragnie.


J.T. Geissinger "Bezwzględne serca" - recenzja książki


Na początku muszę to napisać, bo w dwóch poprzednich recenzjach o tym zapomniałam. Okładki tej serii zrobiły na mnie ogromne wrażenie, pokazują dokładnie to, co znajdziemy w środku - niebezpieczeństwo, intrygi i piękno. Jestem pod ogromnym wrażeniem i cieszę się, że posiadam tę serię na swojej półce w domowej biblioteczce.

Wracając do najważniejszego.

Malek to "człowiek duch" na usługach Bratwy. Niebezpieczny morderca. Całkiem niedawno zginął jego brat, a Malek przysiągł zemstę. Nie spodziewa się, że na drodze stanie mu dziewczyna Riley Rose - siostra Sloane, którą znamy z poprzednich tomów. Riley okazuje się zamieszana w pewne sprawy i może być kluczową osobą dla Malka. Ten postanawia zabrać ją dla siebie. Czy dziewczyna będzie zadowolona z tej sytuacji? Czy będzie chciała ujarzmić tego potwora? Czy oboje podejmują dobrą decyzję? Jak one wpłyną na ich życia?

Bohaterowie tego tomu są wspaniale wykreowani. Moją uwagę zwróciła Riley, która jest inna niż większość bohaterek tego typu książek. Lubi czytać i jest introwertyczką (zupełnie jak ja) co bardzo mnie do niej przyciągnęło. Nie dba zbytnio o swój wygląd, lubi ubrać się wygodnie, a nie modnie. Jest niewinna, ale też wygadana i nie boi się wyrażać swojej opinii, więc możecie domyślić się, że rozpali niejeden ogień w tej książce. Malek z kolei to mężczyzna, który wywołuje prawdziwy lęk, kiedy o nim czytam, pojawiają się na moich plecach ciarki, więc robi wrażenie. Autorka doskonale potrafi opisać swoich bohaterów i sprawić, że stają się niezwykle realni, dzięki czemu książki czyta się zdecydowanie lepiej. 

Ten tom chyba podoba mi się najmocniej ze wszystkich, a to za sprawą bohaterów, których bardzo polubiłam. Fabuła jest niezwykle intrygująca i dzieje się w swoim tempie, które rozwija się z każdą przeczytaną kartką. Nie sposób oderwać się od tej pozycji i płynie się przez nią jak przez rzekę. Znajdują się tutaj chwile grozy, romantyczne sytuacje, ale także momenty, w których człowiek głośno się śmieje, więc pozycję zaliczam do jak najbardziej udanych. Cieszę się, że miałam możliwość poznać tę serię i w tym gatunku stanie się ona jedną z moich ulubionych. Jeśli nie znacie jeszcze twórczości tej autorki, to nie macie na co czekać - zdecydowanie polecam.

Dziękuję Wydawnictwu NieZwykłemu za egzemplarz do recenzji.

A Wy, znacie już serię Królowe i potwory?

Komentarze

 1. Najpierw musiałabym przeczytać dwie poprzednie części, więc na razie będę polecać ją dalej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam jeszcze tej serii, ale będę musiała to szybko zmienić. Lubię czytać takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam recenzje tej serii u ciebie i jestem w trakcie kupna jej. Także czeka mnie przygoda z tymi bohaterkami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałam okazji poznać tej serii i szczerze powiedziawszy niewiele słyszałam na jej temat. Niestety, jakoś nie do końca mnie do siebie przekonała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta seria brzmi dość intrygująco
  Będę miała ją na uwadze. Sprawdzę czy mamy w bibliotece

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznam, że nie słyszałam wcześniej o tej serii, a brzmi naprawdę ciekawie. Do nadrobienia!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram