Jak dbać o pralkę, by służyła przez długie lata?

 Post sponsorowany / reklama 

Jak dbać o pralkę, by służyła przez długie lata?

W dzisiejszych czasach pralka stała się nieodzownym elementem naszego życia codziennego, ułatwiającym utrzymanie porządku i higieny w domu. Aby jednak sprzęt ten służył nam przez długie lata, warto wiedzieć, jak zadbać o pralkę. W poniższym artykule znajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji pralki, które pozwolą Ci cieszyć się jej niezawodnością i efektywnością pracy przez długi czas.

Wybór odpowiedniej pralki

Dobór odpowiedniej pralki jest kluczowym krokiem dla jej długowieczności. Należy zwrócić uwagę na kilka czynników - potrzeby rodziny, energooszczędność i wydajność oraz funkcje i programy. Wybierając pralkę dostosowaną do swojej sytuacji, zapewnimy sobie większą satysfakcję z użytkowania oraz dłuższą żywotność urządzenia.

Regularne czyszczenie pralki

Czyszczenie pralki jest kluczowym elementem jej pielęgnacji. Ważne jest, aby regularnie czyścić filtr, który zatrzymuje drobne przedmioty mogące uszkodzić urządzenie. Procedura czyszczenia filtra jest prosta i powinna być wykonywana co kilka tygodni. Innym istotnym elementem pielęgnacji jest czyszczenie uszczelek drzwi oraz bębna pralki. Czynności czyszczenia składające się na zagadnienie "jak zadbać o pralkę?" warto wykonywać raz na kilka miesięcy, aby zapobiec powstawaniu pleśni i osadów.

Używanie odpowiednich detergentów

Dobór odpowiednich detergentów oraz ich właściwe dawkowanie ma ogromne znaczenie dla długotrwałego zachowania pralki w dobrej kondycji. Należy stosować produkty dostosowane do twardości wody oraz rodzaju tkanin, które będziemy prać. Zwracajmy uwagę na zalecenia producenta zarówno odnośnie środków piorących, jak i ilości stosowanego detergentu.

Odpowiednie obciążenie pralki

Pamiętajmy, że przeciążenie pralki może prowadzić do uszkodzeń, które skrócą jej żywotność. Dlatego warto dostosować ilość prania do pojemności bębna i zawsze dbać o odpowiednie obciążenie urządzenia. Właściwe obciążenie wpłynie także na lepszą efektywność prania oraz oszczędność energii.

Wybór odpowiednich programów prania

Korzystanie z instrukcji obsługi oraz dopasowanie programów do rodzaju tkanin jest niezwykle ważne dla zachowania właściwego stanu pralki. Stosowanie programów energooszczędnych pozwoli na dodatkowe oszczędności energii oraz dbałość o środowisko.

Konserwacja pralki

Regularne wizyty serwisanta, wymiana zużytych części oraz dbanie o odpowiednie ustawienie pralki (poziomowanie) to kolejne kroki, które warto wykonywać, aby pralka służyła nam przez długie lata.

Podsumowanie

Dbając o pralkę, korzystając z powyższych wskazówek, przedłużysz jej żywotność oraz zwiększysz efektywność prania. Pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja pralki przekłada się także na oszczędność energii, co jest nie tylko korzystne dla Twojego portfela, ale także dla środowiska.

 

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux


Komentarze

 1. moja pralba chyba wymaga gruntownego przeglądu, szczerze nie dbam o nią zbyt mocno, mam nadzieję, że nie pożałuję niedługo

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno warto postępować zgodnie z tymi zasadami, które wymieniłaś powyżej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto mieć te punktu na uwadze, zwłaszcza że teraz pralki produkuję się na 5 lat góra. W tym roku pożegnałam moją wydłużoną 25 letnią pralkę. I przyznam, że obawiam się iż ta nowa nie wytrzyma tyle co stara.

  OdpowiedzUsuń
 4. jedną podstawową rzeczą do utrzymania pralki jest zadbanie o jej wnętrze tzn. odkamieniania zakamieniałych elementów, które się nie widzi. Dzięki temu nie zostaną uszkodzone po kilku latach użytkowania. Warto więc stosować środki okamieniające do pralek

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram