Klarta Forste 4 Oczyszczacz powietrza z jonizacją plazmową

 Współpraca barterowa / prezent 


Klarta Forste 4 Oczyszczacz powietrza z jonizacją plazmową

Kilka dni temu rozpoczęliśmy kalendarzową wiosnę. Na zewnątrz robi się coraz cieplej, a natura budzi się do życia. A co razem z nią? Zaczyna się czas pylenia roślin, więc dużo osób, które cierpią na alergię wziewną odczuwa dolegliwości alergiczne. Można jednak ulżyć sobie w cierpieniu i zainwestować w dobrej klasy sprzęt, który pomoże poprawić jakość powietrza, które wdycha się w domu. W jaki sposób?


W dzisiejszych czasach dużo mówi się o kiepskiej jakości powietrza. Nawet w prognozie pogody, którą oglądamy w telewizji pokazywane są wskaźniki, które pokazują jego jakość. W większych miastach czasami należy zakładać maskę z filtrami, aby ochronić się przed smogiem. W mieszkaniach i domach, to powietrze również bywa nie najlepsze dla zdrowia, a dodatkowo pojawia się w nim kurz, roztocza, alergeny zwierzęce i roślinne, pyły, bakterie, wirusy, komórki grzybów czy pleśni. Jak sobie z tym radzić? Czy można wyeliminować te czynniki i spać spokojnie, nie myśląc o zagrożeniach, które stwarzają? 

Ano, można! Na rynku dostępne są specjalne oczyszczacze powietrza, które pomogą nam zadbać o zdrowie nasze i naszych bliskich. Jest to jedno z najpopularniejszych urządzeń ostatniej dekady i nie ma co się temu dziwić. 


Dlaczego warto zainwestować w oczyszczacz powietrza?

Najważniejszą kwestią jest poprawa jakości powietrza. Urządzenie takie jak oczyszczacz powietrza Klarta Forste 4 za pośrednictwem trzech filtrów: wstępnego, węglowego i HEPA pozbywa się najbardziej niebezpiecznych dla ludzkiego organizmu pyłów PM 1, PM 2.5 i PM 10. Nie wiem czy wiecie, ale według Światowej Organizacji Zdrowia długotrwałe narażenie człowieka na działanie pyłu PM 2.5 skraca życie statystycznego mieszkańca UE o ponad 8 miesięcy. Jest to bardzo dużo. Tego typu pyły odpowiedzialne są między innymi za nasilenie się chorób takich jak astma, miażdżyca, zaburzenia rytmu serca czy zwiększenie ryzyka nowotworu płuc, gardła oraz krtani. 

Oczyszczacz powietrza, oprócz smogu, odfiltrowuje też z powietrza bakterie, wirusy, alergeny zwierzęce, pyłki roślinne czy przykry zapach. Dzięki temu, wdychamy czyste powietrze, które wpływa na nasze samopoczucie. Nasza koncentracja z pewnością się poprawi, ciało będzie pracować wydajniej, a zdrowie się poprawi. Warto też wspomnieć, że poprawia się również jakość snu, co wpłynie na naszą sprawność fizyczną i umysłową. Wspominany wyżej model oczyszczacza posiada tryb, który został opracowany na potrzeby korzystania z urządzenia nocą, dzięki czemu zupełnie go nie słychać i można przy nim spać spokojnie.


Klarta Forste 4 Oczyszczacz powietrza z jonizacją plazmową


Od producenta:

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 4 to połączenie mocy zaawansowanych technologii oczyszczania z inteligentną pracą. Wysokiej klasy filtr HEPA H13 99,97% zatrzymuje nawet najmniejsze zanieczyszczenia, a superczuły laserowy czujnik PM2.5 na bieżąco kontroluje jakość powietrza. Duża wydajność oczyszczania 300 m³/h zapewnia czyste powietrze w pokoju do 40 m². Jonizator plazmowy ION Plasma Air to duża moc korzystnych jonów. Oczyszczacz posiada certyfikat PZH.

Oczyszczacz dostępny jest w pięciu kolorach: białym, czarnym, srebrnym, złotym i różowym. 


Cechy oczyszczacza powietrza Klarta Forste 4

 • 3 filtry o skuteczności >99,97% dla 0,3 μm
 • Jonizacja plazmowa ION Plasma Air
 • Idealny do małych i dużych pokoi do 40 m²
 • 3 czujniki IQ Sensor: PM2.5, temperatury, wilgotności
 • Energooszczędna i cicha praca od 20 dB i 5 W

Jak działa oczyszczacz powietrza Klarta Forste 4?

Sercem tego urządzenia jest japoński bezszczotkowy silnik NIDEC. Energooszczędny i cichy, zapewnia wysoką kulturę pracy.napędza wiatrak, który wprawia powietrze w pomieszczeniu w ruch, kierując je w stronę oczyszczacza. Zasysane w ten sposób pyły smogowe, alergeny czy mikroorganizmy są zatrzymywane na filtrach HEPA H13 EF 99,97%, węglowym oraz wstępnym. Z urządzenia zaś wylatuje czyste powietrze, wzbogacone o dobroczynne jony przez jonizator plazmowy ION Plasma Air. Inteligentny charakter oczyszczacza Klarta Forste 4 to m.in. starannie zaprojektowane tryby automatyczne 3 x AUTO Select Mode. Na podstawie odczytów z laserowego czujnika IQ Sensor PM2.5, dobierają one intensywność oczyszczania do aktualnych warunków i Twoich preferencji. System oceny jakości powietrza oraz algorytmy trybów automatycznych inspirowane są zaleceniami jakości powietrza WHO.

Więcej informacji technicznych znajdziecie na stronie Klarta


Klarta Forste 4 Oczyszczacz powietrza z jonizacją plazmową


W związku z tym, że moje dzieci mają kłopoty ze zdrowiem postanowiłam, że taki sprzęt musi pojawić się w moim domu. Syn od czwartego roku życia cierpi na alergię na roztocza typu I i II, a dodatkowo ma astmę oskrzelową. Córka z kolei, urodziła się 12 tygodni przed terminem i po porodzie w 100% wymagała respiratora. Jej płuca od urodzenia są w kiepskim stanie, a dziś leczy się na astmę i przyjmuje leki na stałe. Nie powinna przebywać w pomieszczeniach, w których znajdują się zanieczyszczenia, dym czy kurz. Od dawna więc dbam o porządek w mieszkaniu i każdego dnia zbieram sierść naszych kotów czy wycieram kurze. To jednak nie wystarcza, aby moja córka mogła żyć spokojnie bez kaszlu czy powracających duszności. Zastanawiałam się, czy takie urządzenie w naszym pokoju sprawi, że jakość jej życia się poprawi. Dziś znam na to pytanie odpowiedź.

Klarta Forste 4 ma bardzo nowoczesny wygląd i jest prosty w obsłudze. Skusiłam się na kolor czarny, bo stwierdziłam, że na białym może być widoczny kurz, którego w moim mieszkaniu ostatnio jest pełno. Za oknem budowany jest wieżowiec, więc możecie domyślać się, jakie mam tu powietrze. Do urządzenia dołączona jest instrukcja obsługi oraz pilot, dzięki któremu można sterować oczyszczaczem z pozycji fotela, bez konieczności wstawania. Pilotem możemy uruchomić i wyłączyć urządzenie, zwiększyć i zmniejszyć jego moc, włączyć i wyłączyć funkcję jonizacji, czy też ustawić tryb nocny. Warto tu wspomnieć o jego wadze - nie należy do najcięższych, waży on 6,2 kg i posiada 56,5 cm w pionie. 


Klarta Forste 4 Oczyszczacz powietrza z jonizacją plazmową

Klarta Forste 4 Oczyszczacz powietrza z jonizacją plazmową

Klarta Forste 4 Oczyszczacz powietrza z jonizacją plazmową

Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 4 wykorzystuje skuteczne technologie w usuwaniu różnych typów zanieczyszczeń:

 • Filtr wstępny – zatrzymuje większe cząsteczki zanieczyszczeń: kłęby kurzu i sierści.
 • Filtr HEPA H13 EF 99.97% – pochłania pyły PM10, PM2.5 i PM1 i jeszcze mniejsze cząsteczki nawet o rozmiarze 0,001 mikrona, drobny kurz, alergeny roślinne i zwierzęce (m.in. alergeny psów, kotów, roztoczy), komórki grzybów i pleśni, a także wiele bakterii i wirusów. Skuteczność dla cząstek 0,3 mikrona wynosi minimum 99,97%.
 • Filtr węglowy – eliminuje szkodliwe gazy (w tym formaldehyd, benzen i inne LZO), neutralizując również nieprzyjemne zapachy, np. dym papierosowy.
 • Jonizator powietrza ION Plasma Air uwalniając do otoczenia tzw. jony trwałe o przeciwnych ładunkach, jonizator plazmowy ułatwia usuwanie bakterii, wirusów i grzybów oraz poprawia skuteczność filtracji pyłów. Jonizacja ION Plasma Air posiada certyfikat TÜV.

Poniżej zostawiam Wam kilka zdjęć obudowy oczyszczacza z przodu i tyłu oraz filtrów, które były już używane w moim domu (przez 2 dni!). Skoro jesteśmy przy budowie urządzenia, to chcę zwrócić uwagę na fakt, że posiada ono rączkę, dzięki której można w wygodny sposób przenieść oczyszczacz w dowolne miejsce. Klarta Forste 4 Oczyszczacz powietrza z jonizacją plazmową

Klarta Forste 4 Oczyszczacz powietrza z jonizacją plazmową

Klarta Forste 4 Oczyszczacz powietrza z jonizacją plazmową


Wkładanie filtrów jest dziecinnie proste i nikomu nie sprawi problemu. Wystarczy zdjąć obudowę i włożyć je w kolejności: od wiatraka: filtr węglowy, filtr HEPA, filtr wstępny i założyć obudowę. Od teraz można bez obaw włączyć urządzenie i cieszyć się świeżym i zdrowym powietrzem w swoim domu.

Klarta Forste 4 posiada spory wyświetlacz, na którym widoczne są najważniejsze parametry takie jak wilgotność powietrza, temperatura, tryby, przycisk włączania i wyłączania, przycisk funkcji jonizacji, regulacja prędkości czy najważniejsze: poziom pyłu PM 2.5 wyrażony w μm/m3. 


Klarta Forste 4 Oczyszczacz powietrza z jonizacją plazmową

Klarta Forste 4 Oczyszczacz powietrza z jonizacją plazmową

Klarta Forste 4 Oczyszczacz powietrza z jonizacją plazmową


Aby zapewnić maksymalną skuteczność oczyszczania, urządzenie oferuje system 3 AUTO MODE, czyli 3 programy pracy automatycznej, które w inteligentny sposób na podstawie odczytów z precyzyjnego czujnika jakości powietrza IQ Sensor PM2.5 dobierają odpowiednią prędkość. Klarta Forste 4 może być sterowana za pośrednictwem aplikacji mobilnej (Smart Life - Smart Living), pilota lub tradycyjnego panelu dotykowego na wyświetlaczu. Rodzice i opiekunowie dzieci mogą skorzystać z blokady rodzicielskiej. 

Osobiście najczęściej wybieram tryb automatyczny, który samodzielnie dostosowuje pracę adekwatną do jakości powietrza w pomieszczeniu. Na noc natomiast uruchamiam tryb nocny, podczas którego możemy spokojnie spać, bo zupełnie nie słychać, że urządzenie jest w trakcie pracy. 


Klarta Forste 4 Oczyszczacz powietrza z jonizacją plazmową


Klarta Forste 4 Oczyszczacz powietrza z jonizacją plazmową


Dziś jest czwarty dzień odkąd oczyszczacz powietrza Klarta Forste 4 jest w moim domu. Wiem, że to krótki okres, jednak ja czuję różnicę w jakości powietrza w moim mieszkaniu. Posiadam pokój z aneksem kuchennym i niestety zapachy po gotowaniu, smażeniu czy pieczeniu dość długo utrzymywały się w pomieszczeniu. Dziś zniknęły szybciej niż zwykle. Dodatkowo, jak wspomniałam na wstępie, pod balkonem mam plac budowy, ponieważ powstaje tam wieżowiec. Ciągle jeżdżą tu ciężarówki, pracują dźwigi, a pyły i kurz wpadają mi do mieszkania. Podczas wietrzenia czy gotowania urządzenie wyczuwa, że coś się dzieje i od razu pokazuje na wyświetlaczu aktualny pomiar. Co mi się podoba, automatycznie uruchamia tryb, który najszybciej zlikwiduje szkodliwe czynniki i sprawia, że powietrze szybko wraca do normy.

Na dowód tego co piszę, załączam zdjęcie zrobione podczas wietrzenia i gotowania w aneksie kuchennym. 


Klarta Forste 4 Oczyszczacz powietrza z jonizacją plazmową


Obecnie jestem bardzo zadowolona z tego, że Klarta Forste 4 pojawiła się w moim domu. Powietrze jest czystsze, moja córka lepiej śpi, więc to dla mnie najlepsza rekomendacja. Liczę na to, że zawsze będę z niego tak zadowolona jak jestem teraz. Pamiętajcie, że posiadam też w domu dwa koty, więc sierść, kurz i alergeny non stop latały mi w powietrzu. Po sprawdzeniu filtrów widzę, że urządzenie wyłapuje takie zanieczyszczenia więc wiem, że swoją pracę wykonuje celująco.

Jeśli zależy Wam na tym, aby w swoich mieszkaniach czy domach mieć czyste powietrze, którym bez obaw możecie oddychać, to polecam Wam to konkretne urządzenie. Aktualnie na stronie producenta dostępne jest w promocyjnej cenie, a ja dodatkowo mam dla Was kod rabatowy na 5%. Wystarczy w odpowiednie okienko wpisać kod: zuzka5, obejmuje on zakup tego konkretnego modelu. Ważny jest do końca kwietnia tego roku.

Jestem ciekawa czy w swoich mieszkaniach lub domach korzystacie z takich urządzeń? Słyszeliście już o marce Klarta?

Komentarze

 1. To dobrze, że w nocy nie słychać, że urządzenie jest w trakcie pracy. To na pewno jego atut.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie! Można spać spokojnie, a i dzieci nie obudzi.

   Usuń
 2. Karolina/Nasze zBąbelkowo23 marca 2023 21:10

  My też mamy w s9mu oczyszczacz i nawilżacz powietrza i potwierdzam, że w towarzystwie tych urządzeń zupełnie inaczej się oddycha.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że warto mieć na zakup tego urządzenia, więc dziękuję za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam tego typu sprzęty, a ten na dodatek ma bardzo elegancką formę. Od razu przyciągnął mój wzrok wyświetlacz. Muszę podesłać artykuł chłopakowi, bo on też kubi takie gazety. A wiadomo, życie w mieście i to powietrze... przydałby się taki sprzęt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością się przyda i będziecie zadowoleni :)

   Usuń
 5. taki odświeżacz to świetna opcja, przyda się w wielu domach, ponadto ma fajny, stylowy wygląd
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 6. Taki oczyszczacz powietrza to naprawdę świetna sprawa - nie tylko dla alergików. Przyznam, że od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem takiego urządzenia do poprawy jakości powietrza w moim domu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy powinien oddychać czystym powietrzem :) skupiłam się na alergii, bo teraz taki sezon, a i moje dzieci mają z tym problem.

   Usuń
 7. Nie korzystam z takich urządzeń u siebie, chociaż mam wrażenie, że mogłoby się u nas przydać takie urządzenie :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja druga połówka namierza się na taki oczyszczacz, bo niestety ma alergię na kurz, a nigdy nie da się do końca wszystkiego posprzątać, zwłaszcza przy dzieciach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, o czym mówisz. Ten model mogę śmiało polecić :) Nie jest jakoś strasznie drogi, a filtry starczają na długo.

   Usuń
 9. To jest naprawdę bardzo dobre urządzenie! Ja byłam w szoku, jak mocno zanieczyszczone mam powietrze w mieszkaniu, ale mieszkamy niedaleko fabryki opon. Co do nocnego trybu to mega, w ogóle nie słychać! :)

  Takie urządzenie to skarb!

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem przekonana, że taki oczyszczacz powietrza naprawdę świetnie spełnia swoją rolę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mi by się przydało takie urządzenie. U nas z jakością powietrza jest różnie, a wiadomo jak to w domu, gdzie jest dziecko są zwierzęta i alergicy - czyste powietrze musi być.

  OdpowiedzUsuń
 12. Od jakiegoś czasu noszę się z kupieniem takiego urządzenia, ale nie miałam pojęcia jakiej marce zaufać. Po twoim poście, przyjrzę się głębiej tej marce.

  OdpowiedzUsuń
 13. Co prawda do tej pory nie miałam takiego urządzenia w domu, ale nosze się z myślą o zakupie, jako alergik pewnie bym się z nim polubiła.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo zainteresowało mnie to urządzenie. Nie spotkałam się wcześniej z niczym podobnym, ale widzę wiele zastosowań, szczególnie jeżeli ma się alergie, czy po prostu suche powietrze w domu. Na plus na pewno jest fakt, że sprzęt jest cichy i nie uciążliwy w codziennym użytkowaniu.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo zainteresowało mnie to urządzenie i na prawdę warto rozważyć jego zakup, szczególnie jeżeli ma się w domu alergika, czy po prostu suche powietrze. Na plus niewątpliwie działa fakt, że sprzęt nie jest uciążliwy w codziennym użytkowaniu.

  OdpowiedzUsuń
 16. Podoba mi się ten oczyszczacz, jednak na chwilę obecną nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek. Samo urządzenie jest przydatne w domu

  OdpowiedzUsuń
 17. Jest mega! Wygląda jak głośnik, można się pomylić. Oprócz rzecz jasna roboty, która wykonuje bardzo ważne jest to, w jaki sposób "chodzi". W dzień Familiada kręci się milion razy, dużo się "pichci" w kuchni, więc takiego oczyszczacza nie słychać. Ale w nocy? To okazja, żeby oczyścić mieszkanie z niepotrzebnych toksyn, kurzu itd. I tu szacun, że go nie słychać. Można spokojnie, zdrowo spać. Niech Wam jak najlepiej służy i pomoże też dzieciom ❤️

  OdpowiedzUsuń
 18. Jest piękny!! Powiedz zadowolona jesteś i możesz napisać gdzie najlepiej go kupić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem bardzo zadowolona. Przede wszystkim lepiej się śpi. Powietrze w domu jest lżejsze i zmienił się nawet zapach. Kupować najlepiej od producenta, czyli ze strony, do której kieruje link :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram