Jaki śpiworek do spania wybrać dla dziecka do przedszkola?

Jaki śpiworek do spania wybrać dla dziecka do przedszkola

Leżakowanie w przedszkolu jest momentem, w którym dziecko regeneruje swoje siły. Nie każdy maluch jednak lubi ten czas, więc warto pomyśleć, w jaki sposób mu go uprzyjemnić. Miękkie i kolorowe śpiworki do spania z pewnością spodobają się dziecku i pomogą mu w przyjemny sposób się zrelaksować i nabrać sił na zabawy z koleżankami i kolegami.


Jako mama dwójki dzieciaków wiem, że niektórymi rzeczami można sobie ułatwić codzienne funkcjonowanie. Jakiś czas temu, kiedy mój syn był jeszcze mały i chodził do przedszkola, znajoma poleciła mi śpiworki do spania. Do tej pory miałam zwykłą pościel, ale wiedziałam jak wygląda tam spanie. Przeglądając zdjęcia z leżakowania widziałam, że młody często śpi rozkryty i bałam się, że może się przez to przeziębić. Postanowiłam skorzystać z rady znajomej i wypróbować śpiworki. Od razu się w nich zakochałam. Małe dzieci często rozkopują się podczas spania i nieświadomie odkrywają sobie nóżki czy plecki. Sięgając po takie rozwiązanie jak śpiworek, zarówno rodzic jak i dziecko będą mogli spać spokojnie. Okrywają ciało w taki sposób, że dziecko przez cały czas jest zakryte, ale nie ma skrępowanych ruchów i jest mu po prostu wygodnie.

Na co zwracać uwagę przed zakupem śpiworka do spania?

Najważniejszą kwestią jest materiał, z którego śpiworek został wykonany oraz jego grubość. Rodzaj materiału wybieramy do pory roku czy pogody, podczas której będzie on stosowany oraz jego przeznaczenia. Takie śpiworki sprawdzają się jednakowo do snu w domowym łóżeczku, w przedszkolu na leżaku, w ogrodzie, na plaży czy biwaku.  Warto również zwrócić uwagę na rodzaj zapięcia - dostępne są śpiworki zapinane na napy czy zamek błyskawiczny. 

Następną ważną sprawą jest odpowiedni rozmiar. Musi być on idealnie dopasowany do dziecka, które będzie z niego korzystać. Jeżeli zdecydujemy się na nieodpowiedni, mogą pojawić się problemy. Za mały, będzie opinał ciało dziecka, sprawiając dyskomfort. Za duże natomiast mogą okazać się niebezpieczne, ponieważ dziecko podczas snu i kręcenia się, może do niego wpaść. 

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru śpiworka do przedszkola jest jego wypełnienie i poszewka. Najlepiej decydować się na wypełnienie antyalergiczne, miękkie i dorównujące naturalnemu puchowi pod względem lekkości i miękkości. Tego typu wypełnienie zapewnia wyjątkowy komfort snu, dobrze przepuszcza powietrze oraz przeciwdziała osadzaniu się kurzu i roztoczy. Poszewka powinna być zdejmowana, aby można było ją wyprać w odpowiednim momencie. Oczywiście sprawdzamy też, czy dany śpiworek można prać w pralce. Jest to wygodne i oszczędne rozwiązanie.


Jaki śpiworek do spania wybrać dla dziecka do przedszkola?

Jakie są rodzaje śpiworków do spania?

Kokony dla noworodków - Bardzo wielu rodziców zawija swoje dzieci w tzw. kokon do spania. Pierwszy raz można spotkać się z nim już w szpitalu, gdzie położne zawijają w ten sposób noworodki. Tak zawinięte dziecko szybko się uspokaja i zasypia, ponieważ tego typu wiązanie przypomina mu życie w brzuchu mamy. Takie śpiworki idealnie sprawdzają się podczas snu w domowym zaciszu.

Śpiworki bez rękawów - Charakteryzują się zapięciem na ramionach lub na wysokości obojczyka. Góra wygląda jak bluzka bez rękawków z szerokimi ramiączkami, a dół zapinany jest zwykle na zamek błyskawiczny. Będą idealne dla noworodków jak i starszych dzieci.

Śpiworki z rękawami - przypominają bluzkę połączoną ze śpiworkiem. Tego typu ubranko może być zapinane z przodu na guziki lub napy, albo po boku na zamek. Takie śpiworki sprawdzają się najlepiej u najmniejszych dzieci. Wybierając taki model, należy sprawdzić, czy jest na tyle miękki, żeby nie ograniczał ruchów. 

Śpiworki z nogawkami - przeznaczone są dla starszych dzieci, nawet tych uczęszczających do przedszkola. Swoim wyglądem przypominają pajacyki połączone ze śpiworkiem. Wyróżniają go nogawki więc dziecko umieszczone w nim może w nim chodzić. Dzięki niemu dziecko nie potrzebuje kołdry w związku z czym idealnie sprawdzi się u maluchów, które się rozkopują.

Śpiworki dla przedszkolaka - charakteryzują się prostokątnym kształtem i niewielką poduszką w środku. Doskonale sprawdzają się w łóżeczkach czy na leżaczkach. Posiadają wewnątrz troczki, dzięki którym dziecko cały czas pozostaje okryte. Posiadają ściągane poszewki i wkłady antyalergiczne.

Jak widzicie wybór śpiworków do spania jest całkiem spory i to do Was rodziców należy ostateczna decyzja. Warto skusić się na taki, który będzie dopasowany do rozmiarów i charakteru Waszej pociechy, bo to przecież na jej komforcie najbardziej nam zależy. 

*post promocyjny

Komentarze

  1. U nas w przedszkolu nie było spania, ale w domu miałam śpiworek dla córki. Nie do końca pasowało jej spanie w takim "kolonie"

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawy post :D W sumie nie pamiętam, czy mój brat miał śpiworek czy nie jak był mały ;) Musiałabym na zdjęcia popatrzeć ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Córeczka kuzynki chodzi do przedszkola. Polecę jej wpis o tym śpiworku.

    OdpowiedzUsuń
  4. Śpiworek był świetną opcją dla mojej rozkopującej wszystko córki. Tak się przyzwyczaiła, że potrafiła w nim nawet raczkować se swojego łóżka do naszego :D

    OdpowiedzUsuń
  5. Moje dzieci w śpiworach spały jak były bardzo malutkie, później nie było takiej opcji. Nie lubiły ich.

    OdpowiedzUsuń
  6. To może być świetna opcja nie tylko do leżakowania. Ale jak sobie pomyślę o tym, jak w przedszkolu niewygodne były materace, które nam rozkładano to taki śpiworek byłby wtedy zbawieniem

    OdpowiedzUsuń
  7. W naszym przedszkolu nie było spania dzieciaków, jak któreś chciało przysnąć, to przechodziło do osobnego pomieszczenia na chwilę spokojnego relaksu. Ale śpiworki miały u nas zastosowanie szczególnie podczas wakacyjnych pobytów na działce letniskowej. :)

    OdpowiedzUsuń
  8. ja póki co jestem nie w temacie, ale wydaje mi się że warto wybrać taki żeby dziecko chciało go używać
    dyedblonde

    OdpowiedzUsuń
  9. Nie miałam pojęcia, że są śpiworki do przedszkola. Mój synek miał normalny kocyk i poduszkę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram