Wszystko co warto wiedzieć o ściąganiu pokarmu laktatorem

 

Wszystko co warto wiedzieć o ściąganiu pokarmu laktatorem

Laktator to gadżet, który powinna posiadać w domu każda mama! Wybór na rynku jest naprawdę spory. Odciągnięcie pokarmu ułatwia cały proces karmienia. Możesz bez obaw wyjść na spotkanie z koleżankami czy udać się do pracy. Ile może stać mleko matki w pokoju? Ile minut odciągać pokarm laktatorem? Jaki jest dobry laktator i który wybrać? Odpowiadamy na wszystkie pytania!


Laktator — jaki wybrać i gdzie kupić?


Elektryczny laktator to ogromna oszczędność zarówno twojego czasu, jak i zdrowia. Ręczny odpowiednik doprowadzi cię do bólu dłoni. W końcu musisz go ciągle ściskać. Gdzie kupić dobry laktator i jaki model wybrać? Zwracaj uwagę na firmy takie jak Medela czy Avent. Taki laktator zakupisz w sklepie BabyBoom w naprawdę atrakcyjnych cenach, już od niecałych 200 złotych - https://babyboom.net.pl/category/karmienie-mama-laktatory! Pamiętaj, że płacisz za swoją wygodę oraz komfort.

Wszystko co warto wiedzieć o ściąganiu pokarmu laktatorem
Laktator elektryczny CanpolCo ile godzin odciągać pokarm laktatorem?


Laktator ułatwi ci nagłe wyjścia podczas karmienia piersią. Wystarczy, że odciągniesz mleko i umieścisz je czy to w temperaturze pokojowej, czy w lodówce lub zamrażalce. Następnie twój mąż, mama, babcia czy opiekunka może takie mleko przelać do butelki i podać dziecku. Nawet jeśli poświęciłaś się macierzyństwu w 100% i nie musisz jeździć do pracy to i tak laktator jest niezbędnym gadżetem. W początkowej fazie laktacja jest bardzo nieregularna. Mleka jest więcej, niż brzdąc jest w stanie zjeść, a wylewanie go do zlewu czy toalety nie jest zbyt ciekawym rozwiązaniem.


Laktator może także pobudzić laktację. Najlepiej jest ustalić sobie w ciągu dnia kilka sesji około 8-10 w skali doby. Rób to tak często, jak powinnaś karmić dziecko. Każda sesja powinna trwać około 15 minut. Nie przejmuj się, jeśli od razu wszystko nie pójdzie tak, jak powinno. Z czasem dojdziesz do wprawy.


Ile może stać mleko matki w pokoju?


Mleko odciągnięte, ale co dalej? Ile czasu może stać mleko w temperaturze pokojowej? Ile czasu możesz trzymać mleko w lodówce lub zamrażarce? Tak naprawdę istnieją różne szkoły. Wszystko zależy od temperatury w pokoju czy w kuchni, a także od pojemników i sterylności. Warto jednak zapamiętać poniższe wytyczne. Według firmy Medela bezpieczny czas przechowywania mleka wynosi:


 • w temperaturze pokojowej (od 16°C do 25°C) — optymalnie do 4 godzin;

 • w lodówce (4°C lub mniej) — optymalnie do 3 dni;

 • w zamrażarce (-18°C lub mniej) — optymalnie do 6 miesięcy;

 • po rozmrożeniu — do dwóch godzin temperaturze pokojowej lub do 24 godzin w lodówce. Nie zamrażać ponownie!


Podgrzewacz do butelek 4 w 1 inteligentny LOVI


Jak podgrzać mleko wyciągnięte z lodówki?


Oczywiście takie mleko wyciągnięte z lodówki czy rozmrożone nie ma odpowiedniej temperatury. Kluczem do sukcesu jest podgrzewacz do mleka lub po prostu garnek i kuchenka gazowa lub płyta elektryczna. Najwygodniejsze rozwiązanie to jednak podgrzewacz. Nie tylko podgrzeje mleko, ale i może je rozmrozić czy utrzymać jego odpowiednią temperaturę nawet do 10 godzin. Często pełni on także funkcję sterylizatora, zatem kupując jedno urządzenie, oszczędzasz swój czas, ale i miejsce w kuchni. Większość podgrzewaczy posiada uniwersalne wejścia na butelki, jednak warto to sprawdzić przed zakupem, tak aby na pewno urządzenie pasowało do twoich butelek i nie wiązało się z dodatkowymi kosztami.


Mamy nadzieję, że dzisiejszy tekst upewnił cię, że zakup laktatora to dobre rozwiązanie. Wiesz już, co ile odciągać pokarm i w jaki sposób go przechowywać.Komentarze

 1. Bardzo przydatny wpis dla młodych mam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na razie laktator nie będzie mi przydatny, jednak dobrze wiedzieć na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem mamą, więc to post nie dla mnie, jednak taki produkt jest bardzo potrzebny w życiu matk. Jak będę miała dziecko, to zaopatrzę się w niego.

  OdpowiedzUsuń
 4. ściągałam mleko i bardzo potrzebowałam takiego wpisu. Teraz będę go polecać innym mamom :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Młode mamy z pewnością będą chciała jak najwięcej dowiedzieć się z tej tematyki, podchwycić przydatne informacje. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Odnoszę wrażenie, że laktatory są ostatnio na topie wśród mam karmiących, z każdego kąta na mnie spoglądają!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba mam identyczny laktator jak ten ze zdjęcia. Bardzo byłam z niego zadowolona i nawet dokupiłam pojemniki na mleko tej marki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak miałam małe dziecko to używałam takiego sprzętu. Myślę że kazda mama powinna mieć to w domu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram