NUK Nature Sense

Prezent / współpraca barterowaJeśli śledzisz mojego Facebooka, to pewnie wiesz, że zostałam zaproszona do akcji testowania najnowszej butelki marki NUK- Natural Sense. Od pewnego czasu moja córka używa butelki, więc taki test był nam jak najbardziej odpowiadający.

Markę NUK znam od dawna- butelek i smoczków tej firmy używał kiedyś mój 9-letni dziś syn Kuba. Produkty NUK w moim mieście są łatwo dostępne i nie są w wygórowanych cenach. Mogę powiedzieć, że są na każdą kieszeń. Kiedy tylko dowiedziałam się, że będę mamą po raz drugi- zaczęłam zaopatrywać się w butelki i smoczki tej firmy. Te osoby, które czytają mój blog od dłuższego czasu wiedzą, że testowałam również inną butelkę i smoczki uspokajające.

Mail od NUKa bardzo mnie ucieszył i nie mogłam doczekać się paczuszki. Przyszła dość szybko więc razem z Hanią mogłam zabrać się za testowanie. 
Czym butelka Nature Sense różni się od innych oferowanych na rynku? Tego dowiecie się już za chwilę. 
Nowe butelki Nature Sense- tak blisko natury jak nigdy dotąd!


Ale mówiąc poważnie, bez względu na to co twierdzą niektórzy, nikt nie jest w stanie w pełni odwzorować Matki Natury. My też nie. Ale możemy brać ją za wzór. I w ten sposób opracowaliśmy nowe butelki NUK Nature Sense, które sprawiają, że dzieci mają jeszcze bardziej naturalne odczucie podczas ssania. Odczucie, które jest jeszcze bardziej zbliżone do karmienia piersią.
Nowe butelki NUK Nature Sense posiadają kilka małych otworów które są wzorowane na kanalikach mlecznych piersi, zapewnia swobodny i naturalny wypływ pokarmu. Wyjątkowo miękka końcówka smoczka jest szczególnie elastyczna i dostosowuje się do jamy ustnej dziecka, podobnie jak brodawka sutkowa mamy. 
Posiada również szerokie, elastyczne oparcie dla warg, które sprawia, że dziecko czuje się jakby piło z piersi mamy oraz innowacyjny odpowietrzacz antykolkowy- umożliwia on swobodny wypływ pokarmu i pomaga zmniejszyć ilość powietrza połykanego przez dziecko. 
NUK naśladuje matki i Matkę Naturę!Ten kto chce zrozumieć życie, musi umieć zadawać odpowiednie pytania. Wiecie ile kanalików mlecznych znajduje się w piersi mamy? Przyjrzeliśmy się tej kwestii dzięki najnowszym badaniom. Butelki NUK Nature Sense zostały opracowane na podstawie następujących naukowych odkryć:


 • matki karmiące piersią mają średnio 7,6 kanalików mlecznych
 • zaobserwowano do 16 aktywnych kanalików mlecznych
 • liczba aktywnych kanalików mlecznych wzrasta z każdym kolejnym dzieckiem.
Z myślą o tym, żeby jeszcze bardziej przybliżyć się do natury, opracowaliśmy nowe butelki NUK Nature Sense z kilkoma małymi otworami przepływowymi, które są wzorowane na kanalikach mlecznych w piersi mamy. Sprawiają one, że dzieci mają naturalne odczucie podczas ssania oraz przede wszystkim zapewniają naturalny wypływ pokarmu.

* Jütte et al. BMC Pregnancy and Childbirth 2014, 14:124

Nowe butelki dostępne są w dwóch pojemnościach: 150 i 260 ml.
My posiadamy wariant większy- z oczywistych przyczyn. Hania w zeszłym tygodniu ukończyła rok więc pije coraz więcej. 

Smoczki do butelek NUK Nature Sense występują z różną liczbą małych otworów przepływowych - do mleka mamy lub innych gęściejszych płynów. A więc gdy Twoje dziecko rośnie, zmień także rozmiar smoczka - dostępne są rozmiary dla dzieci w wieku 0-6 miesięcy oraz 6-18 miesięcy.


Nasza opinia oczywiście jest jak najbardziej pozytywna.

Żałuję, że nie było tych butelek, kiedy karmiłam piersią inaczej. Hania urodziła się w 30 tygodniu ciąży i przed 2 miesiące przebywała na oddziale szpitalnym, a ja ściągałam pokarm i dostarczałam go dla niej. Kiedy wróciła do domu- obie byłyśmy przyzwyczajone do butelki, więc ściągałam pokarm i podawałam jej go. Może dzięki tej butelce mogłabym przestawić ją całkowicie na pierś. Niestety nie udało mi się tego zrobić i karmienie do końca wyglądało inaczej jak zwykle. 

Butelka wykonana jest z dobrej jakości plastiku, nie raz była rzucona przez moją córkę na podłogę i w żadnym miejscu nie ma śladów zniszczeń- mówię tu o rysach- bo o pęknięciu nie śmiałabym nawet myśleć. Smoczek jest bardzo elastyczny, młoda nie miała problemu z przystosowaniem się do niego- już za pierwszym razem wypiła całą butlę- na koniec usypiając- jak kiedyś przy próbach karmienia piersią. 

Nadruk póki co trzyma się doskonale, nie ma na nim rys ani nic z takich rzeczy. Używamy jej na zmianę z ulubioną butelką Hani, do której chyba się po prostu przyzwyczaiła, bo na jej widok od razu wyciąga rączki. Nie ma jednak problemu z piciem z tej Nature Sense. 

Jeśli zainteresowała Was ta butelka, to na stronie klubnuk.pl jeszcze przed 5 dni możecie się zgłaszać do testów. Każda z Was może się zgłosić- nie zależnie od tego, czy macie bloga, czy nie. 


Szczerze polecam! 


Komentarze

 1. ooo uwielbiam takie butelki i mojej małej kruszynce oczywiście ją zakupiłam.

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo fajna butelka, dla maluszków niemal jak pierś

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna butelka ale już raczej nie będę miała okazji z niej skorzystać

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bardzo lubię tę firmę, moja córka miała ich butelki i bardzo lubiła, nawet smoczki NUK używała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna buteleczka, warto zapamiętać na przyszłość:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj uwielbiamy markę NUk przy następnym dziecku stawiam na nią :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z Alba mieliśmy NUK ale Sofia to tylko akceptuje Tommee Tippie

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubię tą markę produktów dla dzieci, ale butelek używamy Avent :)
  Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna butelka. Ja musze kupić nową, bo moje dziecko zrobiło większą dziurę w dziubku.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta butelka jest super! Poratuje mamy kiedy muszą zostawić z kimś dziecko i nie nzaburzy odruchu ssania :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mamy , uwielbiamy, polecamy!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. ja o butelkach się nie wypowiem gdyż moja córa kp ;p ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne butelki! Myślę, że polecę je kilku koleżankom, które mają maluchy :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Akurat nuk nie używałam. Bo Mój synuś jeden i drugi mieli jakieś "ale". Ale lubie lubię czytać takie recenzje ❤

  OdpowiedzUsuń
 15. Butelek akurat używaliśmy innych, ale Nina i Oskar byli bez pamieci zakochani w swoich smoczkach NUK a teraz w kubeczkach ze słomką

  OdpowiedzUsuń
 16. Wygląda świetnie. Jak mi będzie potrzebna nie będę mieć problemu jaka wybrać :-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Tak, jeśli przy karmieniu potrzeba dać butlę, to to będzie dobry wybór.

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetna butelka.Bardzo lubię firmę Nuk 😊

  OdpowiedzUsuń
 19. bardzo lubiłam produkty NUK kiedy moja córka była mniejsza :) przy drugim dziecku na pewno też skorzystam z ich produktów, bo są świetne i dobrej jakosci :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram