Otwarta kuchnia w domu jednorodzinnym. Nowoczesne rozwiązania funkcjonalne i estetyczne.

 Post sponsorowany 

Dom przy Słonecznej 17

Nowoczesne projekty domów coraz częściej zakładają obecność otwartej otwartej, co wynika z aktualnych wzorców życiowych. W obecnych realiach czas jest bardzo cenny, a spędzanie go razem z rodziną staje się priorytetem. Z tego powodu projekty nowoczesnych domów coraz częściej proponują otwartą przestrzeń połączonego z kuchnią salonu w części mieszkalnej.


Dom przy Rubinowej 7

Kuchnia otwarta na cały dom

Kuchnia otwarta na salonową część domu zapewnia doskonałe miejsce do obserwacji rodzinnego życia, szczególnie jeśli w domu są małe dzieci, ale także sprzyja komfortowi podczas wykonywania codziennych czynności. Oferowane w sprzedaży gotowe projekty domów, zarówno parterowych, jak i te z poddaszem użytkowym, coraz częściej preferują układ pomieszczeń uwzględniające otwartą kuchnię. W przeszłości, co znamy z własnego doświadczenia, zamknięte układy przestrzenne dominowały, jednak obecnie są rzadkością. W zależności od wielkości domu, różne pomieszczenia, takie jak kuchnia, salon, jadalnia i hol, są w tym momencie funkcjonalnie łączone. Najpopularniejszym trendem jest połączenie kuchni z salonem, co jest korzystne szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi. Pozwala to na wykonywanie codziennych obowiązków domowych jednocześnie nadzorując dzieci. Często salon pełni funkcję miejsca zabaw dla dzieci i stanowi doskonałe miejsce do spędzania czasu razem w ciągu dnia. Ponadto otwarta przestrzeń wizualnie powiększa parter domu, zachęcając do integracji między członkami rodziny. Jeśli wybieramy projekty domów z otwartą kuchnią mamy pewność, że cała wspólna przestrzeń dzienna będzie o wiele lepiej doświetlona niż w przypadku, gdy oba pomieszczenia byłyby podzielone. Kuchnia może być wtedy wyposażona w większą ilość okien, niż gdyby była osobnym pomieszczeniem. 


Dom przy Bukowej 40 – projekt domu z otwartą kuchnią

Otwarta kuchnia – wisienka na torcie stylowego wnętrza

Kuchnia otwarta na salon ułatwia organizację przyjęć rodzinnych oraz codziennych czynności. Choć niektórzy mogą narzekać na zapachy przenikające z kuchni do salonu, warto zastanowić się, czy przy współczesnych sprzętach kuchennych wysokiej jakości nadal jest to uciążliwe? Druga sprawa, że zapach smacznych potraw to niezaprzeczalna przyjemność dla zmysłów, która tworzy wyjątkową atmosferę.

Otwarta kuchnia stanowi również wyzwanie dla entuzjastów aranżacji wnętrz, umożliwiając tworzenie eleganckich wykończeń, które nadają charakter całemu domowi. To pole do popisu dla osób ceniących stylowe wnętrza. Kuchnia, stając się integralną częścią przestrzeni mieszkalnej, staje się nie tylko miejscem pracy, ale także ważnym elementem dekoracyjnym. Stawiając na projekty domów z otwartą kuchnią wybieramy integrację zarówno przestrzeni, jak i życia rodzinnego. Aranżacja i wykończenie jednego, większego pomieszczenia wymaga nie tylko dobrego gustu, ale również umiejętności z zakresu logistyki. Strefa jadalniana powinna być umieszczona blisko kuchnia, jednak nie bezpośrednio w obrębie przestrzeni roboczej. Najlepiej jadalniany stół ulokować na granicy salonu i kuchnia. Mamy wtedy dobra komunikację zarówno z częścią wypoczynkową, jak i miejscem, w którym przygotowane są potrawy. Jednolita i harmonijna powinna być również stylistyka całego livingroomu. Kuchnia może mieć swój odrębny rys, ale powinna być zaprojektowana w obrębie jednego pomysłu aranżacyjnego. Czy wykonamy ją w stylu prowansalskim, rustykalnym, skandynawskim, czy glamour powinna komponować się z estetyka wykończenia salonu. Jako spójna całość będzie nie tylko wygodnym miejscem pracy, lecz także eleganckim zwieńczeniem dobrze przemyślanego wnętrza. 

Dom przy Słonecznej 17

Przy wyborze projektu domu warto zastanowić się nad preferowanym stylem aranżacji przestrzeni parteru, biorąc pod uwagę współczesne trendy życiowe, które kładą nacisk na otwarte przestrzenie dziennego użytku. Warto też przemyśleć lokalizację kuchni względem stron świata. Tutaj powinny zdecydować nie tylko preferencje inwestorów, ale również optymalizacja nasłonecznienia wnętrza. Dla tych, którzy lubią kontrolować sytuację w ramach domowego obejścia bardziej odpowiednie będą projekty domów z kuchnią zlokalizowaną od frontu. Ci zaś, którzy posiadają działkę z wjazdem od południa i preferują maksymalne doświetlenie pokoju dziennego, wybiorą projekty domów z salonem od południa, a kuchnia w tylnej części budynku. Amatorzy zarówno pierwszego, jak i drugiego rozwiązania znajdą odpowiednie projekty domów na GALERIADOMOW.PL.

Komentarze

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram