Lampy, które sprawdzą się na każdym tarasie – co wybrać?

Post sponsorowany 

Lampy, które sprawdzą się na każdym tarasie – co wybrać?

Oświetlenie na tarasie sprzyja komfortowemu korzystaniu z tego miejsca, niezależnie od pory dnia czy nocy. Wpływa ono również na bezpieczne poruszanie się domowników, a dodatkowo na estetykę zaplanowanej aranżacji tarasowej.


Jakie lampy będą dobrym wyborem na taras? Które modele sprawdzą się na tarasie zadaszonym, całkowicie otwartym, małym, ale i tym znacznie przestronniejszym? Sprawdzamy!


Zasady oświetlania tarasu

Na taras można wybrać różne rodzaje lamp, jednak kluczowe jest to, aby były to produkty przeznaczone do stosowania na zewnątrz. Niezależnie bowiem od tego, czy taras posiada całkowite zadaszenie, a nawet częściowo ściany, czy pozostaje kompletnie nieosłonięty, oświetlenie będzie narażone na działanie warunków atmosferycznych. Lampy muszą być zatem trwałe, bezpieczne w użytkowaniu oraz odporne na zmienne temperatury, wiatr, wilgoć czy opady.

Zaleca się stosowanie lamp, które posiadają parametr IP wynoszący minimum 44. Parametr ten informuje o odporności na wnikanie zanieczyszczeń czy zalanie wodą. Oświetlenie, które spełnia ten wymóg i nadaje się do zastosowania na tarasie, można znaleźć np. na stronie https://azzardo.com.pl/.

Pamiętajmy również o tym, że im mocniej zadaszony taras, na tym bardziej różnorodne konstrukcje oświetleniowe można sobie pozwolić, co daje duże pole do popisu użytkownikom, którzy lubią ciekawe i dopracowane aranżacje.  


Oświetlenie na zadaszonym tarasie

Na zadaszonym tarasie można sobie pozwolić zarówno na lampy wiszące, jak i plafony. Będzie to świetny sposób na rozświetlenie przestrzeni, w której znalazł się stół czy cały komplet wypoczynkowy. Takie lampy występują w różnych wersjach stylistycznych, co pozwala na uzupełnienie klasycznej, nowoczesnej czy nawet najbardziej unikalnej aranżacji tarasowej.

Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie lamp wpuszczanych, które mogą zagościć w różnych miejscach, nie tylko w zadaszeniu tarasu. Ich atutem jest emitowanie światła, które wprowadza przytulną atmosferę, a do tego jest przyjazne dla oczu.


Oświetlenie solarne – również na taras!

Duże możliwości oferuje zastosowanie oświetlenia solarnego. Wpływa na to fakt, że nie ma potrzeby przerabiania bądź dostosowywania instalacji elektrycznej. Lampy solarne korzystają bowiem z energii pozyskanej ze światła słonecznego. „Ładują” się za dnia, a nocą świecą ciepłym i subtelnym światłem, które daje szansę na stworzenie atmosfery sprzyjającej odpoczynkowi. 

Girlandy świetlne – kolorowe oświetlenie

Niezależnie od już zastosowanych lamp, które wymagają podłączenia do prądu, tarasową przestrzeń warto uzupełnić o girlandy świetlne. Można je dowolnie ułożyć, a także wybierać wśród rozmaitych kolorów czy kształtów, co sprzyja tworzeniu klimatycznych aranżacji tarasowych. 

Powyższe propozycje będą odpowiednie do każdego tarasu, niezależnie od jego metrażu, położenia, aranżacji czy też częstotliwości użytkowania, a nawet wybranego wyposażenia. Zapoznajmy się z dostępną ofertą i postawmy na idealnie dopasowane oświetlenie tarasowe. 

Komentarze

Instagram