Oświetlenie, które sprawdzi się w przestronnej sypialni – na to warto postawić!

Post sponsorowany 

Oświetlenie, które sprawdzi się w przestronnej sypialni – na to warto postawić!

Przestronna sypialnia stwarza duże pole do popisu pod względem jej aranżacji. Jest świetnym materiałem dla aranżerów, projektantów, ale i tych domowników, którzy samodzielnie chcą stworzyć wymarzony wystrój. W urządzaniu tego miejsca ogromne znaczenie ma oświetlenie, które spełnia zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. 


Jakie lampy można wybrać do przestronnej sypialni, nie bacząc na ich spore rozmiary i masywność? Podpowiadamy najciekawsze rozwiązania!

Trendy minimalistyczne nie wykluczają dużych rozmiarów

W tym roku w modzie jest oświetlenie minimalistyczne i energooszczędne. Nie oznacza to jednak, że w przestronnej sypialni trzeba rezygnować z lamp, które są wyraziste, sporych rozmiarów, a nawet sprawiające wrażenie masywnych. Wystarczy postawić na prostą konstrukcję, najwyższej jakości materiały czy jeden detal, który przyciąga uwagę, aby połączyć minimalistyczny trend z odpowiednim oświetleniem dużej metrażem sypialni. Ciekawe propozycje spełniające te wymagania można znaleźć na stronie https://lightplus.pl/.


Lampy podłogowe na topie

Z mody wnętrzarskiej nie wychodzą lampy podłogowe, a duża sypialnia jest świetnym dla nich miejscem. Podczas gdy w ograniczonych metrażem pomieszczeniach trzeba szukać rozwiązań, które nie zabierają zbędnie powierzchni, tu można stawiać na rozbudowane konstrukcje. Dla lamp podłogowych trzeba przeznaczyć sporo miejsca na podłodze, ich podstawy zwykle są bowiem dość obszerne. Jeśli dodatkowo wybieramy lampę podłogową, która jest bardzo dekoracyjna, wysoka i ma za zadanie spełniać rolę oświetlenia głównego, aby wydobyć jej piękno i podkreślić atuty, wokół niej najlepiej jest zostawić wolne miejsce.

Tego typu lampa może zatem zagościć w rogu salonu bądź ustawiona w pewnej odległości od łóżka. Podobnie rzecz się ma, gdy wybieramy lampę podłogową na wysięgniku. Jej żarówka osłonięta kloszem będzie zwisała tuż nad łóżkiem, w centralnym punkcie, ale podstawa znajdzie się w niemałej odległości od samej konstrukcji łóżka.


Rozłożyste żyrandole w wersji glamour

Żyrandole, szczególnie te rozłożyste, mocno rozbudowane i oferujące liczne ramiona zakończone żarówkami, umieszczone niczym w kilku warstwach, potrzebują wysokiej i przestronnej sypialni, aby błyszczały – w przenośni i dosłownie. W małych sypialniach rezygnujemy z takich lamp, bo są zdecydowanie przytłaczające. W dużych – stają się one uzupełnieniem skrzętnie planowanej aranżacji.


Nowoczesne lampy na wysięgniku

Duża sypialnia staje się także świetnym miejscem do wyeksponowania charakteru i designu lamp na wysięgnikach. Ruchome źródła światła umieszczone na elastycznych ramionach, lampy, które można regulować w wielu płaszczyznach – takie modele są bardzo funkcjonalne, a siła ich estetyki tkwi w często futurystycznych wizjach artystów tworzących oświetlenie.

Uzupełnijmy sypialnianą aranżację o lampy, które na tle wysokich sufitów i obszernej przestrzeni są w stanie wreszcie zostać zauważone.

Komentarze

Instagram