Odkryj najlepsze chorwackie piwa, które musisz spróbować 

 Post sponsorowany / reklama 

Odkryj najlepsze chorwackie piwa, które musisz spróbować

TOP ranking na najlepsze chorwackie piwa

Z pewnością słyszałeś, że wakacyjny wypoczynek w Chorwacji nie może obyć się bez lokalnych trunków. Chorwacja znana jest w doskonałego wina, lecz turyści preferują również konsumpcję okolicznych browarów.

W tym wpisie sprawdzimy najpopularniejsze lokalne piwa i ustalimy, które z nich cieszą się największą popularnością. Zaplanuj luksusowy wypoczynek, który dadzą Ci wille w Chorwacji i nie zapomnij zwiedzić popularnych browarów, na których produkty czekasz cały rok. Na koniec odpowiemy na często zadawane pytania – ile litrów alkoholu i piwa można wywieźć z Chorwacji.


Lista TOP chorwackich piw

Zebraliśmy informacje o najpopularniejszych i uwielbianych przez turystów piwach. Które z nich odpowiada Ci najbardziej?

Piwo Karlovačko

Browar Karlovačko Pivovar z miejscowości Karlovac. To marka popularnego piwa w czerwonych barwach, które często spotkasz w restauracjach, sklepach spożywczych i barach przy plaży. Karlovačko jest ciekawym piwem dolnej fermentacji typu lager. Charakteryzuje się umiarkowanie gorzkim smakiem oraz złoto-żółtą barwą.

Karlovacko to przyjemne piwo z zawartością alkoholu na poziomie 5,4%. Trunek ten cieszy się uznaniem turystów, którzy bardzo dobrze je kojarzą.

Piwo Ožujsko

Kolejne popularne piwo wśród turystów w Chorwacji. Za produkcję tego produktu odpowiada browar w Zagrzebiu. Ożujsko to jasne piwo produkowane od 1892 roku. Mówi się, że to największy browar w kraju. Ten trunek jest rozpoznawalny ze względu na swoją charakterystyczną żółtą barwę etykiet.

Ożujsko to piwo  zawartością alkoholu na poziomie 5%. Jest konkurencją dla Karlovacko. Od lat turyści spierają się, które z nich jest lepsze.

Istarsko Pivo

Za produkcję tego piwa odpowiada browar z miejscowości Sveti Ivan w Chorwacji. Istarsko to popularne piwo dla smakoszy. Jest dostępne w wielu wariantach smakowych, również jako radler. Flagowa odmiana Istarsko to piwo jasne pasteryzowane. Jest rozpoznawalne dzięki charakterystycznym złotym barwom puszek i butelek.

 Zawartość alkoholu klasycznego piwa Istarsko wynosi 5,2%.


Zwiedzanie browarów w Chorwacji

Będąc niedaleko wspomnianych wyżej miejscowościach, można wybrać się na zwiedzanie niektórych z wymienionych wyżej browarów. By zrobić to wygodnie i z głową, zaleca się rezerwację wygodnego noclegu, który pozwoli sprawnie dojechać w te miejsca. Przykładem mogą być luksusowe wille w Szybeniku i lokalne apartamenty, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających turystów.

Możesz też poznać cechy chorwackich piw oceniając je online. Sprawdź wszystkie dostępne produkty alkoholowe, które pokochali turyści po wizycie w HR.


Ile piwa można wywieść z Chorwacji?

Wracając z wakacji w towarzystwie trunków, warto wiedzieć, jakie są limity przewozu alkoholu na terenie UE. W praktyce i zgodnie z przepisami celnymi, z Chorwacji można wywieźć:

 • 10 litrów wyrobów spirytusowych,

 • 20 litrów wina alkoholizowanego,

 • 90 litrów wina (w tym maksymalnie 60 litrów wina musującego),

 • 110 litrów piwa.

Powyższe limity dotyczą przewozu alkoholu wyłącznie dla celów osobistych. Rekomenduje się, by samodzielnie sprawdzić aktualne przepisy celne przed podróżą, aby uniknąć potencjalnych problemów na granicy.

Limit wywozu piwa z Chorwacji jest naprawdę wysoki, więc nie musimy martwić się zbędnymi konsekwencjami, jeśli planujemy przywieźć trochę najlepszego browaru dla swoich bliskich.


Post sponsorowany / materiał zewnętrzny

Komentarze

 1. Na prawdę ciekawy i przydatny wpis. Osobiście nie piję piwa, a w Chorwacji nigdy nie byłam, ale jak to się mówi, nigdy nic nie wiadomo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za piwami jak już to jakieś smakowe bez alkoholu. Przyznam jednak że wpis przyda się, podczas podróży z chłopakiem lub męże.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno wiele osób skorzysta z tak praktycznych informacji na temat chorwackich piw.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam piwa, ale nie wiem, czy z Chorwacji nie przywiozłabym jednak jakiegoś innego alkoholu. Ale spróbować na miejscu to bym spróbowała.

  OdpowiedzUsuń
 5. jeszcze nie miałam okazji próbować chorwackiego piwa, w ogole nie miałam tez okazji być w chorwacji... może kiedyś :D
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie byłam na Chorwacji i wydaje mi się takiego piwa też nie piłam. Wiem, że w jednym markecie można kupić takie obce piwa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piwo nie należy do moich ulubionych gatunków napoi, ale czasem daję się na nie skusić, tak aby przełamać winną monotonię.

  OdpowiedzUsuń
 8. Powiem szczerze że Chorwacja nie kojarzyła mi się z piwem, ale teraz widzę, że warto się przekonać samemu jak smakują te trunki

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram