Czy da się nauczyć języka hiszpańskiego w rok?

 Wpis sponsorowany / reklama 

Czy da się nauczyć języka hiszpańskiego w rok?

Język hiszpański z roku na rok staje się coraz popularniejszym językiem. Nic zatem dziwnego, że dużo osób decyduje się na jego naukę i szuka sposobów, by była ona szybka i skuteczna. Jeśli i Ty do nich należysz, a dodatkowo zastanawiasz się, czy możliwe jest opanowanie hiszpańskiego w rok – zajrzyj do poniższego artykułu.

Czy hiszpański jest trudnym do nauczenia się językiem?

Hiszpański, w przeciwieństwie do naszego rodzimego polskiego, jest uznawany za jeden z najłatwiejszych do opanowania języków. Jego struktura jest logiczna i zrozumiała, a co więcej, większość dźwięków występujących w alfabecie, jest obecna także u nas. Dzięki temu już od pierwszych zajęć można bez problemu poprawnie mówić oraz czytać po hiszpańsku.


Same podstawy języka są bardzo proste i ich nauka idzie stosunkowo szybko. Trudności można napotkać na bardziej zaawansowanym poziomie – szczególnie w przypadku gramatycznych zagadnień, które są potrzebne do tworzenia rozbudowanych wypowiedzi. Łatwe nie jest też opanowanie czasowników nieregularnych, a także wszystkich czasów – w hiszpańskim jest ich aż siedem.

Jak zacząć naukę hiszpańskiego, by była skuteczna?

Nauka języka wymaga sporego zaangażowania. Kluczem do sukcesu jest znalezienie odpowiedniej dla siebie metody, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom. Możesz zatem zdecydować się na:

 • Samodzielną naukę – w tym wypadku warto skorzystać z aplikacji mobilnych, dostępnych w sieci materiałów czy podręczników. Ważna jest regularność oraz wysoka motywacja.

 • Lekcja z prywatnym nauczycielem – dobrym pomysłem jest znalezienie native speakera, który wskaże Ci błędy i pomoże usystematyzować naukę. Oczywiście poza lekcjami konieczna będzie też samodzielna nauka i powtórki materiału.

 • Kurs językowy – do wyboru masz zarówno kursy online, jak np. https://salut-hola.com/zajecia-online/hiszpanski/ czy stacjonarne. Dzięki nim masz kontakt z doświadczonym nauczycielem w wygodnej dla Ciebie formie, a sama nauka odbywa się zgodnie z ustalonym harmonogramem. Kurs to gwarancja ułożenia zajęć tak, by w możliwie szybki sposób zdobywać i utrwalać nową wiedzę.

Pamiętaj przede wszystkim o systematyczności, ale też otoczeniu się językiem – czytaj książki i artykuły po hiszpańsku, słuchaj podcastów czy oglądaj seriale oraz filmy w oryginale. Codzienna praktyka pomoże Ci szybko wzmocnić i rozwinąć swoje umiejętności językowe.

Czy rok wystarczy, by dobrze nauczyć się hiszpańskiego?

To, czy uda Ci się w rok nauczyć hiszpańskiego, zależy przede wszystkim od Twoich zdolności językowych, systematyczności i motywacji. Nie ma jednej i uniwersalnej metody, która pozwoliłaby każdemu opanować go w ciągu 12 miesięcy.

Warto wiedzieć, że na nauczenie się hiszpańskiego na poziomie komunikatywnym należy poświęcić średnio 30 tygodni. Według niektórych źródeł potrzeba ok. 575-600 godzin, by zacząć biegle posługiwać się tym językiem. Oczywiście należy być przede wszystkim konsekwentnym i przynajmniej jedną godzinę dziennie poświęcać na naukę, jak i szukać okazji, by otaczać się hiszpańskim.


Komentarze

 1. Myślę, że skorzystanie z kursu językowego w tym przypadku jest świetnym rozwiązaniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja młodsza córka uczy się hiszpańskiego w szkole i jak na razie bardzo jej się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiele można się nauczyć w rok, tym bardziej jak ktoś poznał już dobrze inne języki obce, wówczas nauka kolejnego łatwo przychodzi, jednak w rok to wiedza podstawowa.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram