DEVA Harmony - zdrowie z Ajurwedą

 Post sponsorowany 

Czym jest Ajurweda?


Ostatnio coraz częściej spotykam się z terminem "Ajurweda". Na początku nie wiedziałam, co on oznacza, ale postanowiłam to sprawdzić i podzielić się z Wami swoją wiedzą na temat. Ciekawych, zapraszam do dalszej części wpisu.

Ajurweda to tradycyjna nauka o zdrowiu wywodząca się z Indii. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznaje Ajurwedę za najstarszy system opieki zdrowotnej. W sanskrycie słowo Ajurweda oznacza naukę o życiu („ayur” oznacza życie, a „veda” to wiedza, nauka).

Ajurweda i jej mądrość była przekazywana na świecie już ponad 5 000 lat temu. Najstarszymi tekstami są Charaka Samhita, Sushruta Samhita i Ashtanga Hrudaya. Każdy z nich opowiada o wpływie pięciu żywiołów (powietrze, ogień, woda, ziemia i przestrzeń) na system człowieka i zachowania równowagi, dzięki której uzyskać można zdrowe i szczęśliwe życie. Sekret takiego życia leży w równowadze, którą osiąga się żyjąc w zgodzie z naturą. 

Medycyna ajurwedyjska obejmuje choroby wewnętrzne, chirurgię ogólną, pediatrię, położnictwo, laryngologię, toksykologię, psychiatrię, geriatrię i prokreację. Postrzega się ją jako kolebkę medycyny, a wiele jej sposobów przejęła medycyna alternatywna taka jak homeopatia, naturopatia, aromaterapia czy medycyna konwencjonalna. 

Stosowanie Ajurwedy w życiu codziennym

Żyjemy w czasach, kiedy człowiek jest bardzo zabiegany i nie ma czasu na spokojne życie. W związku z tym często zdarza się, że jego system i rytm życia staje się zaburzony i zachwiany. Po pewnym czasie ukazują się nam fizyczne objawy tych zaburzeń, które po prostu nazywamy chorobą. Medycyna konwencjonalna zajmuje się jej leczeniem, a Ajurweda uczy zapobiegać i usuwać przyczyny tych chorób. Wykorzystuje ziołolecznictwo, zabiegi oczyszczające, odpowiednio skomponowaną dietę, masaże, ćwiczenia fizyczne i praktykę jogi. W sklepie https://devaharmony.com/pl/ znajdziecie produkty Ajurwedyjskie o dobroczynnych właściwościach. Ich stosowanie jest spójne z filozofią Ajurwedy, która opiera się na naturalnych metodach leczniczych. Tego typu preparaty pozwolą Ci zmienić podejście do życia i odnaleźć wewnętrzny spokój, harmonię między ciałem, duszą i umysłem.

Czym jest Ajurweda?

Produkty tego typu dzielimy na kilka kategorii takich jak indyjskie kosmetyki, suplementy diety, książki czy produkty specjalne. W zależności od potrzeb, możesz wybrać produkty dla siebie, które mają działanie wzmacniające, oczyszczające czy przeciwzapalne. W zanadrzu tych fabrykantów znajduje się szeroki wybór indyjskich preparatów na stres i pamięć, odporność, a nawet na zdrowie seksualne. 

Kosmetyki Ajurwedyjskie stosować warto, ponieważ w swoim składzie zawierają drogocenne olejki, które działają oczyszczająco, oraz dostarczają skórze wielu cennych składników aktywnych. Skóra jest po nich doskonale odżywiona, pełna blasku, aksamitna w dotyku i elastyczna. Zyskują one coraz większą popularność i nie ma co się temu dziwić, bo w końcu każda kobieta chce wyglądać pięknie i wyjątkowo. 

Jestem ciekawa czy słyszeliście już o Ajurwedzie? A może ktoś z Was ją praktykuje? 

Komentarze

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram