Organiczne oleje omega – czy warto wprowadzić je do codziennej diety?

 Post sponsorowany 

Organiczne oleje omega – dlaczego warto wprowadzić je do codziennej diety?

Odpowiednio zbilansowana dieta jest kluczem w zachowaniu dobrego stanu zdrowia. Właśnie z tego powodu każdy z nas musi zadbać o spożywanie odpowiednich produktów, które posiadają pozytywny wpływ na organizm. Warto zwrócić uwagę na organiczne oleje omega. Dlaczego? 


Jakie zalety posiadają organiczne oleje omega?

Organizm człowieka nie jest w stanie samodzielnie wyprodukować  składników, które zawierają organiczne oleje omega. W związku z tym, każdy człowiek powinien systematycznie spożywać te oleje. Jakie wynikną z tego korzyści? Przede wszystkim oleje te umożliwiają prawidłowy rozwój dzieci, przy ich spożywaniu minimalizujemy ryzyko urazów plamki żółtej w oku, wspierają układ immunologiczny w walce organizmu z infekcjami różnego pochodzenia, wspierają walkę ze stanami zapalnymi, zmniejszają krzepliwość krwi czy poziom jej ciśnienia, obniżają poziom cholesterolu i lipoprotein we krwi, ograniczając ryzyko rozwoju choroby wieńcowej i miażdżycy, poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego i wielu innych. 


Gdzie znajdziemy organiczne oleje omega?

Te składniki znajdują się przede wszystkim w olejach roślinnych, tłustych rybach morskich, nasionach, orzechach czy oleju i siemieniu lnianym. Występują również w w niektórych warzywach (sałata, szpinak czy jarmuż), jednak są to śladowe ilości. W związku z powyższym warto odpowiednio zbilansować swoją dietę. Nie każdy jednak jest w stanie to zrobić, dlatego też znajdują się inne rozwiązania, takie jak gotowe suplementy diety. 

Jeżeli należysz do osób, które mają kłopoty ze zdrowiem lub chcą poprawić swoją odporność czy wzmocnić organizm, to warto do swojej diety włączyć oleje omega 3


Organiczne oleje omega – dlaczego warto wprowadzić je do codziennej diety?


Dla kogo suplement diety Organiczne Oleje Omega 3-6-7-9?

Dla wszystkich! Dla osób, które cenią sobie naturalną i wegańską suplementację, która oparta jest na wzorcach natury. Dla osób, które potrzebują wsparcia w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi i obniżenia poziomu cholesterolu 1. Dla osób, które szukają źródeł kwasów tłuszczowych pozyskiwanych z roślin uprawianych metodami rolnictwa organicznego.

W buteleczce z suplementem, o którym mowa znajdziemy oleje produkowane metodą rolnictwa organicznego z nasion lnu, konopi, ogórecznika, nasion rokitnika i otrębów ryżowych. Oprócz nich znajdziemy również tokoferol (witaminę E) pełniący funkcję przeciwutleniacza dbającego o świeżość olejów. 

Oleje organiczne marki Terranova odznaczone są certyfikatem rolnictwa ekologicznego GB-ORG-05, wydawanym i nadzorowanym przez Soil Association. Soil Association to brytyjska organizacja promująca organiczną i ekologiczną żywność, będąca największym organem wydającym certyfikaty tego typu w Wielkiej Brytanii. Jako jedna z pierwszych na świecie opracowała w latach 60. standardy organiczne dla przemysłu spożywczego. Standardy te są jednocześnie jednymi z najbardziej surowych na świecie. Stawiają na pierwszym miejscu takie wartości jak dobrostan zwierząt, zdrowie ludzi, gleby i środowisko naturalne.

Jeśli szukasz suplementów tego typu, to wspomniane oleje omega 3-6-7-9 będą świetną propozycją i doskonałym wyborem. Świetnie sprawdzą się również jako prezent na zbliżające się święta Bożego Narodzenia dla naszych bliskich, których zdrowie i życie jest dla nas bezcenne.

Komentarze

 1. Lubię naturalną suplementację i dobrze, że jest ona dla każdego. I faktycznie to dobra opcja na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 2. ja mam problemem ze spożywaniem olei jako suplementów choć wiem że mają sporo pozytywnych właściwosci
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się, że wprowadzenie do diety olejów omega to świetny sposób na wsparcie zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealnie sprawdzi się w roli prezentu dla bliskich. Okazji nie zabraknie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram