Wycieczka do Australii – wszystko, co musisz wiedzieć przed wyjazdem

 Post sponsorowany 

Wycieczka do Australii – wszystko, co musisz wiedzieć przed wyjazdem

Dla wielu podróżników Australia to wymarzony kierunek. Dla Europejczyków to niezwykle intrygujący kraj. Egzotyczne miejsce, pełne niespotykanych na Starym Kontynencie zwierząt i ptaków, dzikiej roślinności oraz zapierających dech w piersiach krajobrazów. Z drugiej strony turystów kuszą tętniące życiem miasta, takie jak Sydney. Oto kompleksowy poradnik, który pomoże ci przygotować się do podróży marzeń. 


Australia – wycieczki z biurem podróży

Aby w pełni nacieszyć się urokami Australii, ale także przemieszczać się bezpiecznie po kraju, warto skorzystać z usług jednego z czołowych touroperatorów wyjazdów egzotycznych. Biuro podróży Prestige Tours organizuje również wyjazdy do Australii; Australia wycieczki to jedna z wielu propozycji egzotycznych wyjazdów.

Na co możesz liczyć, decydując się na wycieczkę z biurem podróży? Przede wszystkim nie musisz wszystkiego planować samodzielnie. Podróż do Australii wymaga podróżniczego doświadczenia oraz rozległej wiedzy. Lepiej powierzyć organizację wycieczki do Australii profesjonalistom w tej dziedzinie.

Biuro podróży opracowuje autorskie programy wycieczek. Plany podróży są tworzone na bazie własnych doświadczeń. Założyciel biura podróży to prawdziwy pasjonata, który zjeździł tysiące kilometrów i na własne oczy zobaczył proponowane atrakcje.


Podróż do Australii w celach turystycznych – co warto zwiedzić? 

Do głównych atrakcji tego malowniczego kraju należą przede wszystkim:

 • Miasta Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth i Adelaide;

 • Alice Springs – stolica „Czerwonego Środka”;

 • Wielka Rafa Koralowa (ciągnąca się wzdłuż wschodniego wybrzeża) i tropikalne Cairns;

 • Tasmania – zachwyca unikatową przyrodą;

 • Great Ocean Road – najpiękniejsza droga Australii;

 • Blue Mountains National Park – park narodowy położony w Górach Błękitnych, jego największą atrakcją jest formacja skalna o nazwie „Three Sisters”, na terenie parku można też spotkać kangury i koale;

 • Uluru (Ayers Rock), czyli święta góra Aborygenów;

 • Pinnacles Desert – piaszczysta pustynia położona w południowo-zachodniej części kraju


Czego warto skosztować podczas pobytu w Australii?

Australia słynie z nietuzinkowej kuchni. Koniecznie musisz spróbować lokalnych przysmaków, takich jak:

 • Vegemite – pasta z warzyw

 • Meat pies – zapiekanki z mięsem

 • Damper – tradycyjny chleb Aborygenów

 • Barramundi (ryba)

 • Pavlova – deser bezowy z bitą śmietaną

 • kultowe lody Golden Gaytime

 • ciasteczka Tim Tam

 • mięso z kangura


Australia – garść przydatnych informacji dla turystów

Walutą w Australii jest dolar australijski (AUD), zaś językiem urzędowym jest angielski. Na terenie Australii obowiązuje ruch lewostronny. Należy mieć przejściówkę, ponieważ gniazdka elektryczne różnią się od europejskich wtyczek. Aby wjechać na terytorium kraju, należy mieć wizę. Jej wyrobienie nie jest jednak kłopotliwe; jeśli planujesz przebywać w kraju maksymalnie 3 miesiące, to wiza jest bezpłatna.

Warto wiedzieć, że nie ma wymogu wykonywania określonych szczepień. Jeśli natomiast chodzi o pogodę, to klimat jest bardzo zróżnicowany (w zależności od regionu), a pory roku występują odwrotnie niż w Europie. Przyjmuje się, że najlepszą porą na wyjazd do Australii jest zima (australijska), jeśli chcesz zwiedzać cały kraj. Na zwiedzanie południowej części kraju wybierz natomiast wiosnę i jesień.


Komentarze

 1. Miasta w sumie chętnie bym zwiedziła. to by dopiero była przygoda!

  OdpowiedzUsuń
 2. Na razie się tam nie wybieram, ale dobrze mieć taką wiedzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. może kiedyś sie uda :) z chęcią zobaczyłabym jak tam się żyje :) to dopiero byłaby przygoda
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 4. Zorganizowane wycieczki z biura podróży to świetny sposób na bezpieczne i komfortowe zwiedzanie, szczególnie w miejscu tak różnorodnym.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram