Zakupy z drugiej ręki? Przejrzyj darmowe ogłoszenia!

 

Zakupy z drugiej ręki? Przejrzyj darmowe ogłoszenia!

Dla dobra planety, dla dobra portfela, dla idei – jakakolwiek jest Twoja motywacja, zakupy z drugiej ręki to zawsze dobry pomysł. Zobacz, gdzie szukać darmowych ogłoszeń i dlaczego w pierwszej kolejności warto przeglądać portale ogłoszeniowe zamiast sklepów z nowymi przedmiotami.

Kupujemy na potęgę. Zalała nas fala niedrogich produktów, których zakup daje nam zastrzyk dopaminy. Potem zostajemy z lżejszym portfelem, niedomykającymi się szafami i wyrzutami sumienia. Sprawdź, jak darmowe ogłoszenia pomogą Ci bardziej świadomie podchodzić do zakupów.

Ekologiczne zakupy z drugiej ręki

Można założyć, że niemal wszystkie przedmioty, których potrzebujemy, zostały już wyprodukowane. Istnieją gdzieś na naszej planecie w lepszym lub gorszym stanie, używane lub nie. Nie znikają magicznie, gdy chcemy się ich pozbyć. I dotyczy to chyba wszystkich kategorii kupowanych produktów: odzieży, ozdób, zabawek, akcesoriów, elektroniki, sprzętu sportowego, mebli i wielu innych.

Darmowe ogłoszenia bez rejestracji są szansą na danie choć odrobiny oddechu planecie, która nie będzie musiała przyjmować kolejnych śmieci do utylizacji. Możesz przyczynić się do tego, będąc z obu stron barykady: zarówno wystawiając darmowe ogłoszenie, jak i wygodnie kupując rzeczy z drugiej ręki.

Oszczędzasz pieniądze? Wystaw ogłoszenie!

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Rozejrzyj się w swoim domu – bez wątpienia znajdziesz w nim niejeden niepotrzebny przedmiot, który mógłby przydać się komuś innemu. Być może w swojej szafie znajdziesz zapomniane spodnie, na których wciąż wisi sklepowa metka; może w pudle w garażu wciąż leży wózek spacerowy, choć Twoje najmłodsze dziecko ma już 6 lat... A książki? Ileż na naszych półkach znajduje się książek – przeczytanych lub nie, ale zwykle zapomnianych – które mogłyby zostać pochłonięte przez kolejnych miłośników czytania pod kocykiem!

Może Ci się wydawać, że Twoje przedmioty nie są szczególnie wartościowe i nikt ich nie kupi – jest to klasyczny błąd popełniany przez wiele osób: wolą gromadzić zamiast choć spróbować sprzedać lub oddać, bo są pewne, że wystawienie ogłoszenia nie przyniesie żadnych rezultatów. Spróbuj – przekonasz się, że po pierwszej i drugiej małej sprzedaży zaczniesz intencjonalnie rozglądać się po swoim mieszkaniu, by znaleźć kolejne rzeczy na sprzedaż.

Chcesz kupić lub przygarnąć psa? Przeszukaj darmowe ogłoszenia.

Mniej rzeczy lepszej jakości

Choć często wpadamy w pułapkę konsumpcjonizmu, który mami nas pozornym szczęściem, jakie ma nam przynieść nabycie kolejnego przedmiotu – tak naprawdę nadmiar produktów kiepskiej jakości prędzej czy później odbije nam się czkawką. A gdyby tak, zamiast pięciu poliestrowych sukienek, w najbliższym sezonie postawić na dwie z jedwabiu lub lnu? Gdyby nie kupować nowego budżetowego modelu smartfona, który wymienimy za rok, a zamiast tego zdecydować się na ten wymarzony, z lepszymi parametrami, który będzie miał szansę towarzyszyć nam przez kilka najbliższych lat?

Pomyślisz – “ok, szczytna idea, ale lepsze produkty są drogie”! Rzecz w tym, że nie muszą takie być. Bo nie muszą być nowe. Pozbądź się nadmiaru, żyj lepiej – z szacunkiem do siebie, swoich pieniędzy i planety, na której gościsz. Przeglądaj ogłoszenia i kupuj produkty z drugiej ręki.


*wpis promocyjny

Komentarze

 1. Zdarza mi się kupować rzeczy z drugiej ręki, wtedy nie tylko oszczędzam ale i przyczyniam się do ochrony środowiska

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie tyle co kupuję rzeczy z drugiej ręki jak pozbywam się tych, których mam sporo w nadmiarze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo rzeczy kupowałam z drugiej ręki, zwłaszcza ciuszki dla dzieciaków jak były małe, przydawały się na co dzień i na działkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tam lubię kupować rzeczy z drugiej ręki, zwłaszcza dla dzieci. Często udaje mi się upolować fajne perełki.

  OdpowiedzUsuń
 5. kiedyś próbowałam, ale jakoś nie potrafię kupowac z drugiej ręki, może kiedys mi się to zmieni
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 6. Sprzedawać lubię, interesuje mnie to. Ale kupować jakoś zawsze się obawiam ;/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram