Co w swoim wyposażeniu samochodu powinien mieć odpowiedzialny kierowca?

 

Co w swoim wyposażeniu samochodu powinien mieć odpowiedzialny kierowca?

Jesteś kierowcą? Dobrze trafiłeś. W dzisiejszym wpisie chcę powiedzieć Ci o jednej rzeczy, którą moim zdaniem powinien posiadać w swoim wyposażeniu odpowiedzialny kierowca samochodu. Jeśli jesteś ciekawy, cóż to takiego, to zapraszam do dalszej części wpisu.


Wypadki chodzą po ludziach. Niestety kolizji i wypadków drogowych jest na świecie bardzo dużo. Często przyczyną okazuje się fakt, że kierowca był pod wpływem lub spożyciu alkoholu. Czasami osoby te twierdzą, że nie były świadome, iż alkohol był jeszcze obecny w jego organizmie i dlatego zdecydował się wsiąść za kierownicę. Czy jest to zgodne z prawdą, wie tylko ta osoba. Wszystko jest dla ludzi, alkohol również. Należy jednak pamiętać, że pije się go z umiarem i nie powinno się po jego spożyciu wsiadać za przysłowiowe kółko. Jedno "niewinne" piwo może okazać się ostatnim "gwoździem do trumny" osoby kierującej, albo przypadkowo spotkanej na drodze. Jeśli zdarza Ci się spożywać alkohol i po kilku godzinach planujesz poruszać się pojazdem mechanicznym, to warto się zastanowić nad zakupem ważnego przedmiotu, jakim jest alkomat policyjny

Alkomat to urządzenie, które powinno być wyposażeniem każdego odpowiedzialnego kierowcy. Aby mieć pewność, że alkomat pokazuje wiarygodny i rzetelny wynik, należy wybrać urządzenie z najwyższej półki. W tym celu w sklepie Polskie Centrum Wzorcowania oferuje się alkomaty policyjne, które charakteryzują się największą dokładnością wyników oraz niezawodnym działaniem w każdych warunkach. Alkomaty policyjne z atestem to świetny wybór zarówno dla osób prywatnych, jak i firm, którym zależy na dokładnym pomiarze swoich pracowników.  Dzięki temu masz pewność, że możesz bezpiecznie wsiąść za kierownicę, albo Twój pracownik może przystąpić do pracy. 


Co w swoim wyposażeniu samochodu powinien mieć odpowiedzialny kierowca?


Dzięki takiemu zakupowi nie tylko masz pewność, że nie stracisz prawa jazdy, ale co najważniejsze, możesz bezpiecznie poruszać się po drodze nie stwarzając zagrożenia sobie i otoczeniu. Czasami jedno "głupie piwo" może sprawić, że popełnisz najważniejszy błąd w swoim życiu, które jest bardzo kruche i należy je szanować i cenić. Uważam, że w przypadku życia i zdrowia cena nie gra roli i warto jest w takie urządzenie zainwestować.

Jestem ciekawa czy ktoś z moich czytelników korzysta z takiego alkomatu? Czy uważacie, że powinny być obowiązkowe w wyposażeniu każdego samochodu?

Komentarze

 1. Nie piję alkoholu, ale myślę, że taki alkomat warto mieć na swoim wyposażeniu :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mam alkomatu w samochodzie, ale faktycznie to też ważna rzecz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Akurat nie posiadam alkomatu, ale tak, racja, przydaje się i można pomyśleć o jego zakupie do samochodu

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas taki sprzęt się nie przyda, ponieważ mało pijemy, ale Ci co piją sporo, powinni się w niego zaopatrzeć. I koniecznie go używać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pod tym względem to akurat jestem stanowcza - piłeś, nie wsiadaj za kierownicę. Niezależnie od ilości spożytego alkoholu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram