Przychodnia online DIMEDIC - odbierz e-receptę nawet w 10 minut!

Przychodnia online DIMEDIC - e-recepta nawet w 10 minut!

W czasie pandemii trudniej dostać się do lekarza specjalisty. Nasze wizyty często są przekładane na dalszy termin. Zdarza się, że zostają odwoływane w ostatniej chwili. Co zrobić, kiedy potrzebujemy recepty na leki, a nie możemy dostać się do lekarza?


W dzisiejszych czasach żyje się coraz trudniej. Lekarze rodzinni i specjaliści często konsultują nas telefonicznie, przekładają nasze wizyty, a nawet je odwołują. Z doświadczenia wiem, jak ciężko teraz dostać się do lekarza i jak trudno w odpowiednim czasie odebrać swoje recepty. Jeśli spotkałeś się już z tym problemem, to wiesz o czym mówię. 

W tym roku dwukrotnie miałam przekładaną wizytę u ginekologa, a kiedy miałam już się na niej pojawić - odwołano ją z powodu kwarantanny lekarza. Oczywiście rozumiem, że w takiej sytuacji nie powinnam narzekać, ale nie miałam już w zapasie swoich tabletek antykoncepcyjnych. Bez nich niestety moje miesiączki są bardzo nieregularne i staram się pilnować, aby mieć je w swojej apteczce z zapasem. Byłam pewna, że posiadam jeszcze jedno opakowanie, ale okazało się, że coś mi się pomieszało i zostałam z niczym. Większość z Was pewnie powiedziało by mi, żebym poszła do kogoś innego, ale ja nie potrafię się przełamać i od lat leczę się u jednego doktora. Właśnie w tej trudnej dla mnie sytuacji, koleżanka pielęgniarka poleciła mi skorzystanie z usług przychodni online Dimedic. Szczerze mówiąc, nie wiedziałam nawet, że można skorzystać z porady lekarza nie wychodząc z domu, a dodatkowo uzyskać odpowiednią receptę. Postanowiłam to sprawdzić.

Przychodnia online DIMEDIC - odbierz e-receptę nawet w 10 minut!

Jak skorzystać z konsultacji online w przychodni Dimedic?

Strona przychodni jest bardzo czytelna i przejrzysta. Szybko się na niej odnalazłam. Aby skorzystać z porady wystarczy założyć swoje konto tutaj, uzupełnić swoje dane osobowe i przejść do konsultacji online. Od razu wspomnę, że jeśli będziecie zakładać konto z linku, który podałam wyżej, otrzymacie 25 zł zniżki na pierwszą poradę lekarską. Co ciekawe, jeśli sami będziecie polecać przychodnię swoim znajomym ze swojego kodu, również będziecie otrzymywać rabaty. Warto skorzystać.

Kiedy już założycie swoje konto i wypełnicie najważniejsze informacje, możecie przejść do porady lekarskiej. Na początku wybieracie swoją płeć, a następnie przechodzicie do wyboru konsultacji, która Was interesuje. 

Przychodnia online DIMEDIC - odbierz e-receptę nawet w 10 minut!


Jak widzicie wybór specjalistów jest ogromny i znajdziecie tam porady prawdziwych dyplomowanych lekarzy, którzy wystawią Wam odpowiednią receptę. Co prawda, nie konsultowałam się ze schorzeniami, których nie omawiałam jeszcze stacjonarnie, ale korzystałam z przedłużenia leków antykoncepcyjnych i jestem bardzo zadowolona z porady i szybkiego wystawienia recepty.

Przychodnia online DIMEDIC - odbierz e-receptę nawet w 10 minut!

Od razu chcę zaznaczyć, że to nie jest tak, że idę na łatwiznę, a wystawianie recept bez rozmowy z lekarzem nie powinno mieć miejsca. Podczas konsultacji, wypełniacie ankiety w których musicie zaznaczać prawdziwe odpowiedzi, zgodne z faktycznym stanem Waszego zdrowia. To bardzo ważne, ponieważ lekarz wystawiający receptę musi wiedzieć o każdej niepokojącej zmianie w Waszym organizmie. Pamiętam, jak pierwszy raz korzystałam z usług przychodni Dimedic i pojawiły mi się wtedy migreny. Nie otrzymałam recepty od razu po wypełnieniu ankiety, tylko skontaktował się ze mną lekarz i zadawał mi dodatkowe pytania, aby dowiedzieć się czy bóle pojawiły się pierwszy raz, jakie są i co jest ich przyczyną. Dlatego jeśli pojawiło się coś, o czym powinniście poinformować lekarza - koniecznie to zróbcie, bo czasem błaho wyglądająca rzecz, może okazać się przeciwwskazaniem do brania leków na których Wam zależy. Nie wolno mijać się z prawdą i brać ich na siłę, bo możemy sobie tym tylko zaszkodzić. Tutaj na szali stawiane jest Wasze zdrowie i życie.

Kolejny krok to weryfikacja Waszych odpowiedzi. Warto wspomnieć, że jeśli nie uda się Wam otrzymać pozytywnej oceny stanu zdrowia, to nie musicie płacić za wizytę. Czas oczekiwania jest różny, jednak odpowiedź lekarza pojawia się przeważnie tego samego dnia. Zdarza się to również w ciągu 10 minut. Kilkukrotnie korzystałam już z usług tej przychodni i tylko raz czekałam dłużej. Średnio było to 20-30 minut. Jeśli przejdziecie weryfikację bez problemu, to teraz przychodzi czas na opłaty. Koszt konsultacji medycznej to kwota 59,99 zł. Możecie zapłacić kartą albo przelewem - sami wybieracie, który sposób jest wygodniejszy. Po opłaceniu czekacie na e-receptę, która pojawi się w Waszym panelu pacjenta oraz otrzymacie ją na adres mailowy. 


Przychodnia online DIMEDIC - odbierz e-receptę nawet w 10 minut!


Mam nadzieję, że udało mi się Wam wszystko dobrze wytłumaczyć. Poruszanie się po przychodni Dimedic jest intuicyjne i bez problemu poradzicie sobie nawet, jeśli odwiedzicie ją po raz pierwszy. Myślę, że to doskonałe rozwiązanie w czasie pandemii. Konsultacja z lekarzem przebiega dyskretnie, nie musicie czekać w kolejce czy siedzieć w zatłoczonej przychodni. E-recepty wystawiane są teraz wszędzie i zrealizujecie je w każdej aptece. Polecam to miejsce z ręką na sercu. Myślę, że podobnie jak ja będziecie zadowoleni z ich usług i będziecie miło wspominać wizyty lekarskie. 

Jestem ciekawa czy ktoś z Was spotkał się już z przychodnią Dimedic? Korzystaliście już z ich usług? Czy zauważyliście większy problem z dostaniem się do lekarza specjalisty podczas pandemii?

Komentarze

 1. Ja teraz tylko z klinik prywatnych korzystam niestety :(

  OdpowiedzUsuń
 2. W czasie pandemii to nie tylko do specjalisty ciężko się dostać, ale do lekarza rodzinnego również, w ośrodku zazwyczaj nikt nie odbiera telefonu. :/ Sama jeszcze nigdy nie korzystałam z usług takiej przychodni online, ale dobrze wiedzieć na przyszłość. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. już kilka razy korzystałam z konsultacji telefonicznej, moja mama miała taką nawet u okulisty, jest to jakieś wyjście, podobnie jak wizyta online przez kaperkę lub w inny sposób na odległość

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam więc Dimedic - szybko wszystko załatwisz :)

   Usuń
 4. Nie korzystałam jeszcze z usług tej przychodni. Co do problemów z dostaniem się do lekarza w obecnym czasie to raczej nie mam się co wypowiadać, bo nie było okazji aby się do niego wybrać na szczęście. Z receptami na leki stałe nie mam problemu bo lekarz wpisał mi receptę roczną także mam spokój a korzystałam jedynie z wizyty u okulisty, gdzie chodzimy prywatnie, więc w tej kwestii również nie było problemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, że nie mieliście z tym problemu. U nas niestety jest problem i to ogromny. Mimo, że mam zaświadczenie o lekach syna, to żeby otrzymać receptę muszę dwa tygodnie się dobijać do rodzinnego, czekać na teleporadę i dopiero otrzymam receptę. Nie chcą też wypisywać na dłuższy okres i tak naprawdę co 2 tygodnie się tam dobijam.

   Usuń
 5. Nie znam tej przychodni, a do specjalistów jak na razie nie mam potrzeby się wybrać. Jedynie lekarz rodzinny wypisuje mi leki jak muszę stale przyjmować więc problemów u mnie brak.

  OdpowiedzUsuń
 6. czekanie na receptę to najgłupsza rzecz jaką wymyślono, ile razy trzeba było stać w kolejce właśnie tylko po receptę, dobrze, ze jest taka opcja, każda przychodnia powinna to wprowadzić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W mojej przychodni nie da się wypisać recepty. Musisz zapisać się na wizytę do lekarza, nawet jeśli masz zaświadczenie od specjalisty. W innych przychodniach mogłam przynieść kartkę z nazwami leków i później zgłaszałam się po receptę, a w tej której jestem tego nie praktykują.

   Usuń
 7. Ja korzystałam i jest naprawdę super! Bardzo polecam przychodnię Dimedic.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie korzystałam z usług tej przychodni

  OdpowiedzUsuń
 9. Ostatnio wszysko co online jest bardzo na czasie. Ja mam swoją przychodnię i staram się teraz unikać lekarzy. O tej przychodni jeszcze nie słyszałam

  OdpowiedzUsuń
 10. To, co teraz się w tej kwestii dzieje to masakra, lepiej unikać jeśli to możliwe wizyt bezpośrednich.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przychodni nie znam i nie miałam okazji, a szkoda..bo teraz bardzo ciężko jest nawet uzyskać poradę telefonicznie. Z recptami też jest u nas problem.. Dobrze, że wiele przychodni decyduje się na "bycie w internecie". Przydatny wpis Zuzka :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Słyszałam co nieco na temat możliwości skorzystania z porad lekarskich online, ale do tej pory nie próbowałam takiego rozwiązania. Natomiast warto wiedzieć, że istnieje taka możliwość, bo obecnie naprawdę ciężko dostać się do lekarza specjalisty.

  OdpowiedzUsuń
 13. Teraz dostać się gdzieś nawet do swojego lekarza graniczy z cudem

  OdpowiedzUsuń
 14. Żeby teraz dostać się do lekarza stacjonarnie to trzeba liczyć na cud....

  OdpowiedzUsuń
 15. W dzisiejszych czasach taka pomoc online w kwestii uzyskania recepty to na wage złota. Do lekarza nie da sie dostać, a i dodzwonić sie do przychodni to graniczy z cudem...

  OdpowiedzUsuń
 16. Wiem jak trudno jest załatwić coś w przychodni teraz. U nas w małej miejscowości jeszcze nie jest tak tragicznie jak w dużych miastach. Ale takie rozwiązanie jest super. Zerknę sobie na ich stronę.

  OdpowiedzUsuń
 17. Zupełna nowość jak dla mnie! Świetna sprawa!

  OdpowiedzUsuń
 18. nie znam przychodni, ale jak widać to fajna sprawa

  OdpowiedzUsuń
 19. O proszę, to brzmi całkiem nieźle... muszę mężowi powiedzieć!

  OdpowiedzUsuń
 20. Słyszałam o tej przychodni, jednak nie miałam możliwości skorzystać. U mnie odkąd jest pandemia rodzinny nie przyjmuje od marca, brak słow.

  OdpowiedzUsuń
 21. Fajnie, że coś takiego powstało, bo zwykłe przychodnie są obecnie większym horrorem niż kiedykolwiek.

  OdpowiedzUsuń
 22. W dzisiejszych czasach sięgnął nas paradoks - ciężko dostać się do lekarza, bo możesz być chory ;) Takie usługi jak w Dimedic są teraz na wagę złota :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja się niesamowicie cieszę, ze takie miejsca powstają, bo coraz więcej rzeczy można załatwić online, bez stania w kolejkach, tracenia czasu na dojazdy.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja nie mam problemu dodzwonić się do swojego lekarza jak tylko mam potrzebę. Ale fajnie ze jest coś takiego dla każdego.

  OdpowiedzUsuń
 25. W sumie jest to dobra alternatywa, jeśli faktycznie nie możemy udać się na naszą wizytę. Nie wiem czy bym z tego skorzystała.

  OdpowiedzUsuń
 26. Jeszcze nie miałam okazji korzystać, ale jak najbardziej sprawdzę bo ostatnio to co się dzieje z lekarzami to jakaś kpina. Ja rozumiem mamy takie czasy, ale na badanie u ginekologa czekam już 4 miesiąc i nie wiem kiedy się doczekam. A mój zabieg jest przekładany ciągle i ciągle.

  OdpowiedzUsuń
 27. Super sprawa z taką przychodnią! Sama potrzebuję receptę od gin, a teraz ciężko się załapać na jakiś niedaleki termin, nawet prywatnie.

  OdpowiedzUsuń
 28. Na szczęście nie musiałam jechać do żadnego specjalisty, więc nic nie zauważyłam ;)

  OdpowiedzUsuń
 29. Przydatna sprawa. Co teraz się dzieje w przechodniach to jakaś parodia ;/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram