Jak zadbać o komfort i bezpieczeństwo swojego pracownika?

Artykuł sponsorowany / reklama 


Jak zadbać o komfort i bezpieczeństwo swojego pracownika?

W dzisiejszych czasach wszędzie możemy spotkać się z niebezpieczeństwem. Nawet w swojej pracy. Dlatego bardzo ważne jest, aby pracodawca zapewnił komfort i bezpieczeństwo swoim pracownikom. 

Temat może okazać się dla Was oklepany, jednak postanowiłam poruszyć go na swoim blogu. Pracowałam w kilku miejscach i kilkukrotnie spotkałam się z łamaniem prawa przez pracodawców. Wyobraźcie sobie, że w jednym ze sklepów spożywczych, w którym moim obowiązkiem było m.in. towarowanie, nie było na stanie drabiny. Na moje pytanie do szefa, gdzie taką znajdę usłyszałam odpowiedź, że nie jest potrzebna. Przecież mogę sobie spiętrzać skrzynki od piwa i wspiąć się na górę, żeby dołożyć czy zabrać towar. Czy to zgodne z zasadami BHP? Oczywiście, że nie.

Jak zadbać o komfort i bezpieczeństwo swojego pracownika?


Kolejny przypadek, to sytuacja, o której opowiadał mi znajomy. Jest kierowcą, który rozwozi alkohol po sklepach. Palety, na których umieszczony jest towar ważą bardzo dużo kilogramów i muszą być odpowiednio rozstawione, żeby nic się nie przechyliło i nie spadło. W związku z tym, że znajomy jest odpowiedzialny za dostarczenie towaru w całości, powinien mieć do tego odpowiedni strój. Czemu o tym mówię? A no bo istnieje coś takiego jak specjalne buty robocze, które chronią nogi takiego pracownika. Kolega takich butów od pracodawcy nie otrzymał i pech chciał, że taka paleta spadła mu na stopę. Jak to się skończyło? Możecie się domyślić.

Rozmawiałam z kilkoma osobami, które zajmują się prowadzeniem tego typu działalności. Część z nich, mimo że jest świadoma obowiązku wyposażenia swoich pracowników o specjalną odzież roboczą - nie robią tego. Najczęściej na pytanie dlaczego, odpowiadali, że nie wiedzą, gdzie znaleźć taki sklep bhp. Czy to zgodne z prawdą? Nie wiem. Wiem jednak, że w takich miejscach znajdziemy odzież czy obuwie robocze każdego rodzaju, oraz odpowiednie środki chemii gospodarczej. Może i nie w każdym mieście znajdziemy takie miejsce od ręki, jednak w sieci można znaleźć to w kilka sekund. Warto zwrócić uwagę, które sklepy tego rodzaju dbają o wysoki standard BHP i które mają największe doświadczenie. Myślę, że takie sklepy są najbardziej wiarygodne, a Ty jako pracodawca będziesz miał pewność, że zapewniasz swoim ludziom wszystko to, co wymaga kodeks pracy. Warto o tym pamiętać. 

Komentarze

  1. Oj bardzo wazny temat, najwazniejsze to chyba ochronne ubranie ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Aż strach na samą myśl, że jeszcze niektórzy pracodawcy nie dbają o bezpieczeństwo pracowników :/

    OdpowiedzUsuń
  3. oj niestety czesto się z tym spotkałam, że pracodawca nie dba o bhp

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram