Sztywne i szorstkie włosy - jak temu zaradzić?

 Post sponsorowany / reklama 

Sztywne i szorstkie włosy - jak temu zaradzić?

Wiele osób zmaga się z przesuszonymi włosami, które są sztywne i szorstkie w dotyku. Często odpowiedzialne są za to zbyt intensywna stylizacja urządzeniami wykorzystującymi ciepło oraz farbowanie włosów. Niemniej posiadacze fal i loków również mierzą się z tym problemem. Jeżeli zastanawiasz się, jak sobie z nim poradzić, nie rezygnuj z lektury tego artykułu.


Jak wybrać odpowiednie produkty do pielęgnacji szorstkich włosów?

Jeżeli chcesz skutecznie poradzić sobie z problemem sztywnych i szorstkich włosów, musisz zadbać o odpowiednie produkty pielęgnacyjne. W tej kwestii warto działać holistycznie i należy wziąć pod lupę wszystkie kosmetyki, których używasz. Szampon jest produktem, którego głównym zadaniem jest dokładne oczyszczenie skóry głowy i włosów z sebum i zanieczyszczeń zgromadzonych na nich w ciągu dnia. Jeżeli Twoje włosy nawet po umyciu są sztywne i nieprzyjemne w dotyku, wybierz naturalne szampony, które nie zawierają w składzie silnych substancji myjących. Produkty tego typu znajdziesz, między innymi, w ofercie ONLYBIO: https://onlybio.life/szampony.

W zwalczeniu tego problemu pomocne będą również odżywki. To, że włosy są sztywne i szorstkie może być oznaką ich przesuszenia. Z tego względu podstawą Twojej pielęgnacji powinny być odżywki humektantowe, których zadaniem jest głębokie nawilżenie włosów. Pasma, które są „tępe” w dotyku, mogą świadczyć o tym, że należysz do grona posiadaczy wysokoporów. Z tego względu w Twojej pielęgnacji nie może zabraknąć również produktów zawierających naturalne proteiny. Przy włosach wysokoporowatych najlepiej sprawdzają się te wielkocząsteczkowe, do których zaliczamy proteiny:

 • mleczne i serwatkowe,

 • jedwabiu,

 • pszeniczne,

 • owsiane.

Oprócz wyżej wymienionych protein do pielęgnacji wysokoporów doskonale sprawdzą się produkty zawierające keratynę i kolagen. Ponadto stosując odżywki emolientowe, zamkniesz w strukturze włosa składniki odżywcze, dzięki czemu Twoje włosy będą o wiele gładsze i miękkie w dotyku.

Olejowanie a sztywne i szorstkie włosy

Jednym ze sposobów na „zamknięcie” substancji nawilżających wewnątrz włosa jest olejowanie. Dzięki temu zabiegowi kondycja Twoich pasm znacząco się poprawi. Znaną i przez wielu lubianą metodą olejowania włosów jest nakładanie naturalnego oleju na podkład nawilżający. Jako podstawę tej pielęgnacji można wykorzystać żel aloesowy lub lniany. Po dokładnym rozprowadzeniu go należy nałożyć odrobinę wybranego oleju na długość włosów i dokładnie go wczesać.

Naolejowane kosmyki warto upiąć delikatnie do góry, a następnie nałożyć na nie czepek. Taką kurację powinno się trzymać przynajmniej 40 minut. Po upływie tego czasu spłukujemy olej ciepłą wodą, a następnie myjemy głowę szamponem i nakładamy odżywkę, najlepiej taką, zapewniającą włosom równowagę PEH.


Komentarze

 1. moje włosy ostatnio są w nieco lepszej kondcyji ale jeszcze długa droga przede mną do ideału
  a po proteiny sięgam :) staram się je stsować przy pielęgnacji włosów
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie dobre nawilżające maski się sprawdzają, gdy włosy staje się sztywne i twarde

  Anszpi

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja się z tym mierzę. Muszę dbać o nawilżenie włosów, ale jakoś średnio mi to wchodzi...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię kosmetyki tej marki. Właściwie to ostatnio głównie ich używam do pielęgnacji włosów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za dodanie tego pomocnego artykułu. Dobrze wiedzieć jak działać w takiej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Co prawda, nie mam większych kłopotów z włosami, ale powoli zaczynam dostrzegać, że wraz z pojawieniem się większych obszarów siwych, część z nich jest sztywna jak drut, inne się skręcają.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja na szczęście już nie mam tego problemu, ale jeszcze jakiś czas temu był moim koszmarem. Only Bio świetnie pomaga.

  OdpowiedzUsuń
 8. Znalazłam tutaj wiele przydatnych informacji, które na pewno wykorzystam. Na szczęście kondycja moich włosów uległa poprawie, ale zawsze może być lepiej.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram