Jak przygotować się do pierwszego tatuażu?

 

Jak przygotować się do pierwszego tatuażu?

Nowy w świecie tatuaży? Myślisz o zrobieniu sobie wzoru na ciele po raz pierwszy, ale nie jesteś pewien, od czego zacząć? Wybór pierwszego tatuażu to ważny moment, więc chcesz mieć pewność, że zrobisz to dobrze. Ten pierwszy raz może być trochę nerwowy i ekscytujący jednocześnie. Jeśli chcesz odpowiednio przeżyć tę przygodę, zobacz kilka naszych rad.


Robisz tatuaż po raz pierwszy? Oto podstawowe rady

Jak w przypadku każdej formy sztuki, istnieją pewne cechy, które sprawiają, że Twój tatuaż będzie cieszył Cię długo i wyróżniał się spośród innych. Oto kilka podstawowych zasad:

·       Dobry tatuaż powinien być ponadczasowy. Oznacza to, że projekt będzie aktualny również za kilka lat, a symbole lub obrazy nie wyjdą z mody.

·       Dobry tatuaż powinien być oryginalny. Oznacza to użycie projektu, którego nie znajdziesz nigdzie indziej, a także zastosowanie obrazów lub symboli, które są specyficzne dla Ciebie i Twojej historii.

·       Dobry tatuaż powinien być prawidłowo wykonany. Oznacza to, że projekt powinien technicznie dobry, ciekawy artystycznie i zostać wykonany przez wykwalifikowanego tatuatora.


Rzeczy do zrobienia przed wykonaniem pierwszego tatuażu

Po pierwsze i najważniejsze: zrób research, najlepiej w internecie i wśród znajomych. Niezależnie od tego, czy robisz sobie tatuaż z motylem i kwiatami, czy z fragmentem poezji wypisanym na ramieniu, ważne jest, aby znać znaczenie, jakie może kryć się za Twoim projektem. Upewnij się co do jego symboliki i sprawdź, czy w tej sytuacji będziesz się z nim czuł komfortowo.

Udaj się do renomowanego studia tatuażu. Dobry salon będzie miał czyste, sterylne warunki i wyszkolonych pracowników, z którymi będziesz w stanie przedyskutować swoje pomysły. Dobry tatuator będzie w stanie odpowiedzieć na wszelkie Twoje pytania.

Zastanów się, ile jesteś skłonny wydać. Wykonanie tatuażu jest inwestycją, więc upewnij się, że masz określony budżet na swój tatuaż i że nic Cię nie zaskoczy.


Wybór miejsca na ciele

Jeśli jesteś osobą wykonującą tatuaż po raz pierwszy, najlepiej jest wybrać obszar, który jest łatwo dostępny dla tatuatora i mniej czuły na ból. Tatuaż na całym ciele nie jest dobrym pomysłem dla nowicjusza. Możesz wybrać jeden z następujących obszarów dla swojego pierwszego tatuażu:

Ramię - tatuaż na ramieniu to świetne miejsce dla osoby, która robi go po raz pierwszy. Nie jest zbyt widoczny, można go schować pod t-shirtem i istnieje wiele różnych wzorów, które pasują do tego miejsca na ciele.

Udo - tatuaż na tej części nogi to świetny pomysł dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w świecie tatuażu i chcą go pokazywać tylko wybranym osobom. Jest to łatwe miejsce do zakrycia – na co dzień tatuaż nosimy np. pod sukienką czy spodenkami.

Wewnętrzna strona ramienia - tatuaż na tej części ramienia to nie tylko miejsce wygodne dla tatuażysty, ale także świetne, dyskretne miejsce dla osoby noszącej go po raz pierwszy.


Kształty i rozmiary tatuaży

W przeciwieństwie do słowa lub frazy, rysunek na ciele trzeba odpowiednio przemyśleć. Kształty takie jak serca, gwiazdy czy słońca są łatwe do zaprojektowania i wyglądają świetnie, gdy są wykonane w jednym kolorze. Jeśli nie wiesz, czego chcesz lub nie jesteś pewien, możesz zdecydować się na prosty, symetryczny symbol.

Jeśli zamierzasz użyć słów, upewnij się, że nie są one zbyt długie. Uzyskanie pełnego zdania na Twoim ciele może być trudne, zastanów się więc, czy nie warto wybrać krótszego zwrotu.


Czy tatuaż boli? O czym należy pamiętać?

To zależy od wielu różnych czynników. Niektórzy ludzie mogą odczuwać ból podczas zabiegu tatuowania, podczas gdy inni mogą nie czuć go wcale. To zależy od osoby robiącej tatuaż i od tego, jaki rodzaj tatuażu robisz, ale też od Twojej indywidualnej wrażliwości. Najlepszą radą jest w tym przypadku znalezienie renomowanego studia, w którym będziesz czuł się komfortowo. Pamiętaj, że za pierwszym razem może boleć bardziej, bo Twoja skóra nie jest jeszcze przyzwyczajona do takich doznań.

To, o czym warto pamiętać bezpośrednio po zrobieniu tatuażu oraz przez kolejne dni jest fakt, że Twoja skóra będzie teraz wymagała szczególnej opieki i pielęgnacji. Wprowadzony pod skórę tusz to obca substancja, a więc musisz o siebie w tym czasie szczególnie dbać. Na początku, zanim wszystko się zagoi, możesz też odczuwać swędzenie. Warto w tej sytuacji wybrać naturalny, bogaty w substancje odżywcze kosmetyk np. krem do pielęgnacji tatuażu Neba i przez pierwszych kilka tygodni cienką warstwą smarować nim skórę. Zobaczysz, że wzór będzie się wtedy równo goił, świąd się zmniejszy, a kolory nie zbledną, bo kosmetyki od Neby zawierają także filtry UV.

 

*materiał zewnętrzny

Komentarze

 1. Ale z tywpisem trafiłaś 😁 od jakichś dwóch lat bije się już tak na serio z tatuażem. Chce. Miałam ustalony rok temu termin, na który rok czekałam i ze względu na diagnozę musiałam odwołać 🙈🤭😩 chciałam sowę na udzie. Teraz mam wybranego motyla. Chce na dłoni tuż pod zegarkiem. 29 września będę na wizycie u onkologa i zapytam czy już mogę. Termin mam w razie "w" zaklepany. To przemyślana decyzja, tylko stary jeszcze nic nie wie 🤣

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka razy zastanawiałam się nad zrobieniem sobie tatuażu, jednak w ostateczności zrezygnowałam. Myślę, że Twój post przyda się wielu osobom. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ważne jest właśnie zwrócenie uwagi na to, że konkretny tatuaż powinien być ponadczasowy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja swój pierwszy tatuaż miałam w głowie już od dłuższego czasu
  Teraz mam 3 i każdy uwielbiam
  Dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 5. Dodam jeszcze jedno: zaszczep się przeciwko WZW typu B. Niby rzadko zdarzają się zakażenia, ale jednak. W końcu to krew. Nawet znajomy dentysta raz w miesiącu robi sobie testy, bo ukłucie igłą bywa jednak częste i przez rękawiczkę jednak igła przejdzie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram