Mycosan Ochrona - przeciwgrzybiczy aerozol do stóp

 

Mycosan Ochrona - przeciwgrzybiczy aerozol do stóp

Zdrowie naszych stóp jest niezwykle ważne, ponieważ to właśnie na nich utrzymujemy całe nasze ciało. Prowadzą nas przez całe życie i pomagają normalnie funkcjonować. Nie wiem czemu, ale o ich pielęgnacji mówi się bardzo mało, przez co wielu ludzi pomija tę czynność i pojawiają się różne problemy. Dziś chcę opowiedzieć Wam o przeciwgrzybiczym aerozolu do stóp, który przyda się zarówno panom jak i paniom...


Jeśli pracujesz w wilgotnym albo chłodnym miejscu, Twoje stopy są szczególnie narażone na choroby takie jak grzybica. Wilgoć w bucie sprzyja namnażaniu się bakterii i grzybów, przez co na naszych stopach pojawiają się nieciekawe zmiany. Kiedyś pisałam Wam o preparacie, który pomoże Wam wyleczyć zmiany na paznokciach, a dziś chcę przedstawić spray, który zapobiegnie ich powstawaniu. Od razu zaznaczę, że ten wpis piszę z życiowego doświadczenia i obserwacji działania tego preparatu, więc nie znajdziecie tu naciąganych i sztucznych opinii tylko moje prawdziwe zdanie.

Mycosan Ochrona, aerozol przeciwgrzybiczy do stóp

Wyrób medyczny dla dorosłych i dzieci powyżej 4. roku życia, także dla osób chorych na cukrzycę.

Mycosan Ochrona to płyn przeciwgrzybiczy do rozpylania na skórę, w celu zapobiegania grzybicy stóp (stopie sportowca) oraz aby ograniczyć rozprzestrzenianie się grzybic w grupach podwyższonego ryzyka.

Mycosan Ochrona - przeciwgrzybiczy aerozol do stóp


Skład

Woda, betaina, pantenol, PEG-40 uwodorniony olej rycynowy, poligliceryl-3 propanodiol, sól sodowa eteru laurylosulfonowego, sól sodowa eteru 8-laurylosulfonowego, PVP, kwas salicylowy, PEG-4 amin rzepakowy, klimbazol, wodorotlenek sodu, magnezu laurylosiarczan, sodu oleinosiarczan, sól magnezowa eteru 8-laurylosufonowego, magnezu oleinosiarczan.

Działanie
Mycosan Ochrona to przeciwgrzybiczy płyn do rozpylania na skórę stóp, w celu profilaktyki grzybicy stóp. Po prawidłowym zastosowaniu preparat zapewnia 12-godzinną barierę ochronną przeciwko zakażeniom grzybiczym.
 • Zapobiega grzybicy stóp i paznokci,
 • Zmniejsza ryzyko ponownego zakażenia,
 • Skutecznie chroni przed przykrymi zapachami,
 • Natychmiast odświeża,
 • Przywraca naturalną barierę skóry,
 • Szybko się wchłania, nie jest tłusty.
Wskazania
Przeciwgrzybiczy aerozol do stóp zapobiegając grzybicy stóp (stopie sportowca) i rozprzestrzenianiu się grzybów w grupie podwyższonego ryzyka (np. ponownego zakażenia stop, na pływalniach, w szatniach, pomieszczeniach sportowych, saunach, uosób chorych na cukrzycę, itp.).

Sposób użycia wyrobu medycznego

W celu zapewnienia optymalnej ochrony aerozol aplikować dwa razy dziennie na suche stopy, szczególnie w przestrzeniach między palcami. Po spłukaniu zaaplikować ponownie. Po 30 dniach nieprzerwanego stosowania zaleca się 3-5-dniową przerwę.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu.
Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.
Tylko do użytku zewnętrznego.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.


Mycosan Ochrona - przeciwgrzybiczy aerozol do stóp


Jak wspominałam już niejednokrotnie mój mąż pracuje w chłodni. W związku z tym jego stopy są szczególnie narażone na tego typu choroby, bo na nogach ma specjalnie ocieplane buty, w których stopy nie oddychają i pocą. Kilkukrotnie zmagał się z problemem jakim jest grzybica stóp, jednak zawsze udawało mu się wyleczyć tę dolegliwość na własną rękę i to dzięki preparatowi marki Mycosan o którym już Wam pisałam. Aby problem nie powracał, postanowił zaopatrzyć się w spray, który pomoże mu zapobiegać powstawaniu takich zmian i takim sposobem w naszym domu pojawił się ten produkt.

Powiem Wam tyle, że odkąd mąż stosuje go regularnie, to nic nowego nie pojawia się na jego stopach co bardzo go cieszy. W sumie nie tylko jego, bo mnie też. Nie muszę się martwić jego zdrowiem i pilnować, aby dbał o stopy tak jak powinien. Przyzwyczaił się do regularnego spryskiwania i weszło mu to w nałóg. Co ważne, spray jest dostępny w aptekach i nie mamy problemu z jego kupieniem. Jego średni koszt to kwota 19,90 zł więc myślę, że to nie dużo.

Jestem ciekawa czy pamiętacie o stosowaniu takich produktów? Dbacie o swoje stopy? Zdarzyło się Wam zmagać z grzybicą stóp?

Komentarze

 1. Mam ten spray i u mnie też pomaga zwłaszcza w lecie kiedy noszę balerinki i stopy potrafią się szybko pocić.

  OdpowiedzUsuń
 2. dbam o stopy i taki produkt warto mieć w razie problemów, ja mam skłonność do przesuszonych pięt, na szczęście z moimi paznokciami jest ok.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z samą grzybicą się nie zmagałam, ale raz na jakiś czas zapobiegawczo używam podobnych specyfików.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mam problemu z grzybicą stóp

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam problemu z grzybycą stóp czy paznokci, bardzo ciekawy post.

  OdpowiedzUsuń
 6. zupełnie nie dbam o swoje stopy, mam z nimi minimalny kontakt, ale taki spray by mi się przydał :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moje stosy wymagają codziennego nawilżania. Co do takich preparatów to nigdy ich nie stosowała i nie znam ich.

  OdpowiedzUsuń
 8. Znam go, szczególnie pomocny, kiedy wyjeżdża się za granicę do pracy na domki pracownicze. Na prawdę polecam na takie eskapady.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nigdy nie miałam potrzeby używania takich preparatów, ale dobrze o nim wiedzieć w razie czego :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie mam potrzeby używania takich kosmetyków, ale osoby, które zmuszone są przez pracę zamykac stopy na wiele godzin w ciężkich butach, z pewnością powinny się nim zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 11. Warto mieć taki kosmetyk wdomu i w torebce. Dodatkowa ochorna jest bardzo ważna!

  OdpowiedzUsuń
 12. Znam ten spray i bardzo dobrze się u mnie sprawdza. Mój mąż ma już drugie opakowanie nawet.

  OdpowiedzUsuń
 13. Na szczęście nie miałam problemów z grzybicą stóp i mam nadzieję, że to się nie zmieni.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram