Dlaczego ważne jest stosowanie specjalistycznej odzieży roboczej?

 

Dlaczego ważne jest stosowanie specjalistycznej odzieży roboczej?

Zwróciliście uwagę na fakt, że w większości firm i zakładów produkcyjnych każdy pracownik ubrany jest podobnie? Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego odzież specjalistyczna jest tak ważna? W dzisiejszym wpisie odpowiem na to pytanie. 


Każdy zakład pracy ma swoje przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Nie ważne, czy jest to hurtownia spożywcza, zakład przemysłowy, budowa czy coś innego. W każdym z nich panują obowiązujące przepisy, które zapewniają bezpieczeństwo każdemu pracownikowi. Pracodawca jest zobowiązany zapewnić ludziom, których zatrudnia odpowiednią odzież i obuwie, które ochroni ich przed szkodliwymi warunkami zewnętrznymi. Jakimi?

Jak wspomniałam wyżej - nie ważne gdzie pracujesz, wszędzie znajdą się sytuacje, które mogą być niebezpieczne dla naszego życia i zdrowia. Specjalistyczna odzież robocza dopasowana jest do potrzeb pracowników branży chemicznej, lotniczej, budowlanej i energetycznej. Zapewnia maksymalną ochronę w środowiskach narażonych na zdarzenia nieprzewidywalne czy kontakt z chemikaliami. Nie wiem, czy wiedzieliście, ale istnieje inteligentna odzież, którą pracodawca może skontrolować każdą pojedynczą sztukę. Oznacza to, że doskonale wie, czy pracownicy regularnie zmieniają odzież i czy zwracają ją w odpowiednim czasie. Wszystkie dane można z łatwością udokumentować.

Dlaczego ważne jest stosowanie specjalistycznej odzieży roboczej?


Każdy pracodawca może skorzystać z usług zewnętrznej firmy, która zajmuje się tego typu inteligentną odzieżą. Gdy przedsiębiorstwo zdecyduje się zlecić firmie zewnętrznej zapewnienie tekstyliów i urządzeń higieny, jest to rozsądna decyzja biznesowa. Outsourcing oznacza oszczędność czasu, miejsca, personelu, kapitału i zasobów, które można wykorzystać w lepszy sposób na rozwój biznesu zamiast na zarządzanie kwestiami logistycznymi. Dzięki takim rozwiązaniom pracodawca ma mniej problemów, bo firma przejmuje pełną odpowiedzialność  za wyposażenie pracowników w odzież, biur w maty, a toalet w urządzenia higieniczne. Oprócz tego przedsiębiorstwo ma większą kontrolę - odzież ma mikrochipy, dzięki którym widoczne są informacje o każdej sztuce takie jak: częstotliwość noszenia, do kogo należą, jak często są czyszczone i w jakiej są kondycji. Dzięki takim informacjom na bieżąco możemy sprawdzać bezpieczeństwo w danej firmie.

Ostatni ważny punkt, o którym warto wspomnieć jest fakt, że współpracując z tą zewnętrzną firmą masz pewność ciągłego udoskonalenia proponowanych rozwiązań, co przekłada się na obniżenie kosztów i ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko.

Tego typu odzież specjalistyczna wpływa nie tylko na bezpieczeństwo pracowników, ale i ich komfort, który przekłada się na efektywność. 

Komentarze

 1. Bardzo ważne jest to, aby właśnie ubierać taką odzież, dla bezpieczeństwa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam, że odpowiednią odzież dopasowana do pracy i otoczenia jest niezwykle ważna. Niestety nie każdy w takiej chodzi przez co wydarzają się wypadki lub jakość pracy maleje

  OdpowiedzUsuń
 3. Odzież ochronna jest bardzo ważna i powinien ją zapewnić pracodawca. Kiedyś często dostawałam w pracy nowy mundurek, ostatnie dwa kupiłam sobie sama, mam do dziś :D

  OdpowiedzUsuń
 4. W większości zawodów jest taka odzież i w wielu przypadkach naprawdę może uratować komuś życie.

  OdpowiedzUsuń
 5. mój mąż sam musiał sobie zapewnić dobrej jakości odzież ochronną, dlatego wiem jak jest ważne i potrzebna

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie spojrzałam na odzieź specjalistyczną w taki sposób. Ciekawy artykuł!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiadomo bhp. Ważne, żeby firmy nie szczędziły na jakości odzieży ochronnej, choć z tym jest różnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bezpieczeństwo przede wszystkim, następnie wygoda w połączeniu z wykonywanymi czynnościami, liczy się też jej jakość.

  OdpowiedzUsuń
 9. W niektórych pracach takie ubranie jest na prawdę potrzebne. Jak byłam w UK to nosiłam kamizelkę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ważny wpis i podajesz w nim bardzo istotne informacje. Zaciekawiłaś mnie :) Będę mogła za jakiś czas do niego wrócić.

  OdpowiedzUsuń
 11. Z pewnością jest to ciekawe rozwiązanie. Przyznam, że nigdy nie przykładałam specjalnej wagi do takiej odzieży.

  OdpowiedzUsuń
 12. Od kiedy dowiedziałam się, że budowlańcy pracujący np. przy laniu żywicznych podłóg muszą mieć specjalne buty, to bardziej zwracam na takie szczegóły ubrania uwagę. Dobrze że o tym piszesz. No i nie ma jak specjaliści.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bezpieczeństwo i komfort to podstawa więc warto głębiej zagłębić wiedzę w kwestię takiej odzieży i jej posiadania.

  OdpowiedzUsuń
 14. Odzież to podstawa w pracy, często mając nieodpowiednią odzież sprawiamy że czujemy się niekomfortowo i robimy powierzone zadanie dwa razy wolniej niż normalnie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram