A gdyby tak wyjechać do Niemiec?

POST SPONSOROWANY / REKLAMAOd kilku lat przyglądam się jak moi znajomi emigrują z Polski do Niemiec. Niektórzy z nich wrócili do naszego kraju, jednak większość została tam. Czym to jest spowodowane? 

Nie od dziś wiadomo, że w naszym kraju ciężko znaleźć dobrze płatną pracę, ciężko o mieszkanie - kredyty mają kolosalne raty i nie każdego stać na taki zakup. Jednak mieszkanie w wynajmowanym mieszkaniu do końca swojego życia nie jest dla nikogo niczym przyjemnym. Pałętanie się z miejsca na miejsce nie sprzyja ani dobremu samopoczuciu, ani sytuacji finansowej, bo w końcu kasę, którą zgarnia właściciel mieszkania - można przeznaczyć na ratę kredytu swojego lokum. No, ale jak już wspomniałam - nie każdy może sobie na to pozwolić. Tak więc sytuacja jest patowa i kręcimy się w kółko.

Rozmawiałam z wieloma osobami, które wyemigrowały do Niemiec. Pytałam ich niejednokrotnie co spowodowało, że podjęli taką, a nie inną decyzję. Odpowiedź była jedna - kasa. Każdy z nich powiedział, że kiedy podjął decyzję o wyjeździe, to zamówił sobie bilet na busy do Niemiec i wyjechał do załatwionej wcześniej pracy - lub w ciemno (tak! to też się zdarza).

Część moich znajomych założyła tam rodziny, znalazła ciekawą i dobrze płatną pracę, a nawet kupili sobie domy - więc nie widzą powodów, aby wracać do Polski na stałe. W naszym kraju niestety nie dzieje się najlepiej - jednak nie będę dyskutować o tym, bo każdy z nas widzi sytuację w naszym państwie inaczej.

Jeśli mają ochotę spotkać się z bliskimi - biorą urlop - zamawiają sobie busa i jadą do Polski. Na busach przez chwilę się zatrzymam - czy wiedzieliście, że są firmy, które zajmują się transportem osób przejazdami "od drzwi do drzwi"? Co to oznacza? Zamawiając sobie transport - wybierasz adres z pod którego ma zabrać Cię kierowca - i dowozi Cię pod dokładny adres - np. Twojego mieszkania w Niemczech. Uważam, że jest to świetne rozwiązanie dla osób, które wybierają się za granicę po raz pierwszy. Osobiście bałabym się jechać w jakieś główne miejsce - dworzec czy jakiś główny plac i tam pozostawiona sama sobie musiałabym szukać transportu na miejsce docelowe. Jest to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie.

Kiedy usiądę i pomyślę, że miałabym zostawić wszystko i wyjechać w poszukiwaniu lepszego życia za granicą - nie wiem czy bym się na to zdecydowała. Chyba jestem zbyt związana z moim rodzinnym miastem i moim tatą, który mieszka tu od urodzenia i żyje sobie spokojnie... Razem z mężem żyjemy na jakimś poziomie - i nie uważam, że jest nam źle - mogło by być lepiej - to fakt, ale wiem, że inni mają gorzej. Myślę, że nawet w Polsce da się znaleźć dobrą posadę i żyć w naszym kraju, bez konieczności wyjazdów.

Jeździliście do pracy za granicę? Korzystacie z usług takich busów transportujących osoby? 

Komentarze

 1. Za granicę jezdze tylko w odwiedziny lub na wczasy. Nie wyemigrowalabym bo tak jaj piszesz mam tu rodzine a i prace tez da rade znalezc dobra. Wystarczy tylko chciec

  OdpowiedzUsuń
 2. Mieszkałam jakiś czas w DE i faktycznie jest lepiej, ale jednak na stałe bym nie wyemigrowała. Moi rodzice mają tylko mnie, więc nie ma opcji żeby ich tu zostawić. Co do busów to jazda nimi to totalna katorga, lepiej jechać swoim autem bądź zabrać się z kimś. Nie jedną firmę przerabiałam ja jak i mój mąż.

  OdpowiedzUsuń
 3. część moich znajomych i rodziny mieszka za granicą , pojechali w poszukiwaniu pracy, ja jednak też jestem zbyt mocno związana z miejscem, w którym teraz jestem i nie potrzebuję lepszej pracy bo takiej za granicą, w Niemczech raczej nie znajdę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie byłam w pracy za granicą. W Niemczech byłam raz gdy byłam mała w odwiedzinach u cioci :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie lubię tego tematu bo mój narzeczony jeździ ciągle do Niemiec, a tak bardzo bym chciała aby pracował na miejscu :/

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie jestem zwolenniczka Niemiec. Podoba mi sie Holandia. Nie wyobrażam sobie wyemigrowac na stale.

  OdpowiedzUsuń
 7. Sama nie wyjeżdżałam ale moja siostra jadąc do pracy za granice korzystała z usług busa i była zadowolona z tego wyboru

  OdpowiedzUsuń
 8. Byłam kiedyś takim busem tylko, że we Francji i byłam bardzo zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Byłam tylko raz w Niemczech w pracy wakacyjnej ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja ze względów historycznych do tego kraju nie pałam sympatią. Jednak z busów w jakimś innym kierunku mogłabym skorzystać ;) Jest to bardzo wygodna forma transportu dla tych, którzy wyjeżdżają np. do pracy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja nigdy nie korzystałam ale ciocia męża jechała i była zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nam też dobrze tutaj, choć pomysły były różne :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie korzystałam z tej strony nigdy. Busem jechałam raz do Paryża i nigdy więcej. Byłam połamana powyginana i nie miałam na nic siły, ani ochoty.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja swego czasu mieszkalam tam ponad 3 lata. Dzieki temu opanowalam jezyk obcy i obecnie zwiazalam z nim moja przyszlosc. Posluguje sie jezykiem niemieckim biegle w mowie i pismie. Ale czy do Niemiec bym wyjechala? Zastanawiam sie nad tym i nie znam odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 15. Oj nieeee, w życiu nie zdecydowałabym się na wyjazd do tego kraju nawet na jeden dzień. Jak słyszę ten jakże dźwięczny i piękny inaczej język to mam ochotę kogoś zabić.

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie nie nie ma mowy tylko Polska :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Mi się jakoś się nie marzy wyjazd do Niemiec.

  OdpowiedzUsuń
 18. Pracowałam w Austrii a dokładniej w Wiedniu i ostatnio rozmyślamy by znów tam wyjechać na kilka lat. Zawsze jeśli chodzi o przewóz korzystamy z takich busików. Dzwonimy kilka dni wcześniej i zamawiamy bezproblemowo :) Wyjazdy zwykle są ok 17 i ok. 21-22 jestem już na miejscu pod drzwiami z walizkami :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Wydaje mi się, że to świetna opcja podróżowania. Z rodziną bym się nie wybrała ze względu na dzieci, ale jako singiel czemu nie :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Swojego czasu często jeździłam takimi busami, głownie do Belgii i do Francji i bardzo mile je wspominam.

  OdpowiedzUsuń
 21. Moja rodzina regularnie korzysta z takich przewozów. Jest to wygodne i oszczędne :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Nigdy nie myślałam poważnie o wyjeździe za granicę. Mój mąż kiedyś chciał ale absolutnie nie chciałam się na to zgodzić. Nie wyobrażam sobie zęby mój mąż wyjechał. Mój tata od lat pracuje za granicą i korzysta z tego typu przewozów.

  OdpowiedzUsuń
 23. Stale myślę o wyjeździe za granicę na stałe, ale niestety mój narzeczony jest przeciwny, a szkoda. Co do niemiec, to połączenie busami jest bardzo fajne i wygodne. Sama kilkukrotnie jeździłam tam na wakacje i cenowo także nie mogę narzekać xd

  OdpowiedzUsuń
 24. Takie przejazdy busami to jest świetne i bardzo wygodne rozwiązanie jeżeli chodzi o dłuższe podróże. Sama nie miałam okazji z takowych korzystać, ale znam z opinii znajomych:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram