Zawsze można być lepszym ojcem...

Post wspierający kampanię tato.net

Większość z Was wie, że jestem mamą dwójki dzieciaków. Jaką jestem mamą - wiedzą moi wszyscy znajomi i rodzina - kiedyś śmiałam się, że urodziłam się po to aby rodzić dzieci - dla nich oddam wszystko i uwielbiam spędzać z nimi czas. 

Aktualnie żyjemy w czasach, kiedy w końcu i tatusiowie zostali zauważeni i mogą iść na urlop tacierzyński i zajmować się naszymi pociechami w domu. Mnie wychował właśnie ojciec - więc akcja o której chcę Wam pokrótce opowiedzieć, szczególnie do mnie przemawia. 

Mój syn jest dzieckiem z pierwszego małżeństwa, które szybko się rozpadło. Zostałam sama z dzieckiem i osobiście byłam matką i ojcem dla mojego syna. Obserwując go przez kilka lat życia bez ojca - widziałam dużo zachowań, które z pewnością były by inne gdyby w domu pojawił się mężczyzna. Dziś moja rodzina jest pełna, po raz drugi wyszłam za mąż, a mój małżonek wychowuje Kubę jak swojego syna i czynnie bierze udział w jego wychowaniu. Kuba od tamtej pory bardzo się zmienił i wiem, że to zasługa "męskiej ręki" w domu.

Kilka dni temu trafiłam na kampanię społeczną Tato.Net pod hasłem "Zawsze można być lepszym ojcem". Tato.Net chce przekonać ojców, że nie zależnie od tego ile w domu jest dzieci, jaką mamy sytuację życiową czy finansową - należy starać się o wyższą jakość swojego ojcostwa. 

Między innymi ze względów na postawę mojego byłego małżonka do dziecka - rozpadło się nasze małżeństwo - ja nie potrafiłam pogodzić się z tym, że K. nie ma czasu dla swojego syna. Nie chciał brać udziału w jego rozwoju, nie widział pierwszych kroków i nie słyszał pierwszych słów. Nigdy nie było go w domu. 

Gdyby wtedy istniała taka kampania społeczna, może życie potoczyło by się inaczej. Każdy tata może zacząć od poszerzania swojej wiedzy i właśnie na portalu Tato.Net rozdawana jest bezpłatna publikacja "Wspólne odkrywanie Świata". Znajdziecie tam wskazówki dla taty dzieci w wieku szkolnym.  Badania wykazują, że udział ojca w wychowywaniu dzieci jest istotnym czynnikiem przeciwdziałaniu przestępczości, z tego względu kampanię współfinansuje Fundusz Sprawiedliwości. 


Kampania ta spełnia największe marzenie milionów dzieci, które w XXI wieku dotkliwie cierpią z powodu braku ojcowskiej troski. Polecam zajrzeć na stronę kampanii i zobaczyć co tam przygotowano. Znajdziecie tam m.in WarszTaty dla ojców, serwis internetowy www.tato.net, Sieć Ojcowskich Klubów, konferencje, seminaria i szkolenia skierowane do różnych odbiorców i podmiotów oraz liczne materiały edukacyjne dotyczące zagadnień ojcowskich.

Do tej pory do akcji przyłączyli się m.in. Przemysław Babiarz, Michał Lorenc, Marek Kamiński, Radosław Pazura, Krzysztof Hołowczyc i Paweł Królikowski.

Myślę, że jest to świetna kampania i mam nadzieję, że pomoże ona uświadomić ojców (nawet jeśli miałby być to tylko jeden mężczyzna), że ich rola w wychowaniu swoich dzieci ma ogromne znaczenie.

Słyszeliście już o tej akcji? Jakie macie o niej zdanie?


Komentarze

 1. Akcja fajna to fakt. Niektórzy faceci wogle nie zasługują na miano ojca.. Więc powinni chociażby skorzystać z warsztatów wtedy może uświadomili by sobie pewne ważne kwestie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawdę mówiąc nie sądzę by taka akcja cokolwiek zmieniła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o takiej kampanii i mam nadzieję, że mi nigdy taka nie będzie potrzebna. Czasami lepiej się z kimś rozstać, dla dziecka to wyjdzie tylko i wyłacznie lepiej ;) Mimo iż to ciężki krok ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. ta akcja to ostatnio wszędzie jest:P
  rola ojca jest ważna

  OdpowiedzUsuń
 5. uważam, że to dość ciekawa akcja i chętnie mojego faceta w to zaangażuje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o tej akcji i bardzo mi się podoba jej założenie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam już o tej inicjatywie i moim zdaniem to rewelacyjna akcja. Powinno z niej skorzystać jak najwięcej mężczyzn.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam o tej akcji ale jest ona bardzo potrzebna, poza tym zgadzam się, że udział ojca w życiu każdego dziecka jest bardzo ważny i wpływa na jego zmiany w zachowaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. uwazam ze to swietna inicjatywa - tez pisalam o niej calkiem niedawno na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja mam to szczęście, że mój Mąż jest fantastycznym Tatą, ale takie akcje wspierałam i wspierać będę zawsze bo uważam, że są świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślę, że to świetna akcja. Pierwszy raz przeczytałam o niej na blogu Marty. Uważam także, zresztą tak jak pisałam przy jej poście, że każdy ojciec powinien przeczytać e-booka, który jest rozdawany w ramach tej akcji.

  OdpowiedzUsuń
 12. ciesze sie, ze ten temat jest naglasniany. i dobrze, ze zycie Ci sie szczesliwie ulozylo. znsm wiele samotnych mam. ita meska reka przydalaby sie w domu. dlatego tezeba doceniac tatusiow. moze taka tresc zmieni ich nastawienie do zycia :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytałam o tej akcji i nawet pokazywałam ją mężowi.

  Tatusiowie mają mniejszy kontakt z dziećmi niż mamy i dla mnie jest to zrozumiałe ponieważ to kobiety spędzają najwięcej czasu ze swoimi dziećmi, ale fajnie że są takie akcje które mają nakłonić mężczyzn do większego zaangażowania się w wychowanie swojego potomstwa.

  OdpowiedzUsuń
 14. Czytałam o tym na jednym z blogów ii uważam to za świetny pomysł !

  OdpowiedzUsuń
 15. Super pomysł, o tej kampanii powinni poczytać, zobaczyć wszyscy tatusiowie, moze wtedy zycie w wielu rodzinach toczyloby sie zupelnie inaczej a dzieci bylyby szczesliwsze.

  OdpowiedzUsuń
 16. Słyszałam o tej akcji i uważam, że jest świetna. Nie każdy facet ma talent do bycia ojcem, dlatego przydałoby mu się przygotowanie do tej roli :-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ta akcja to świetna sprawa, sama doświadczyłam wychowywania się bez ojca i nie chcę aby mój syn miał tak samo. Na szczęście mój narzeczony odnalazł się w roli ojca i już teraz bardzo dużo zajmuje się małym.

  OdpowiedzUsuń
 18. Myślę, że ta kampania to świetna sprawa. Może dać wiele do myślenia... Wbrew pozorom dobrym ojcem jest być bardzo trudno....

  OdpowiedzUsuń
 19. Inicjatywa jest rewelacyjna bo tatusiowie sa zawsze w tyle. Mamy maja najrózniejsze wsparcie a od ojców się tylko wymaga bycia fajnym tatą, ale nie było do tej pory miejsca, z którego mogliby czerpać wiedze, inspiracbje i pomysły.

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo podoba mi się takie rozwiązanie, ponieważ do roli ojca trzeba podejść bardzo odpowiedzialnie. Matkom jest łatwiej, ponieważ więź z maluszkiem powstaje już w okresie ciąży. Ojciec jak wzór nie może zawieźć,dlatego powinien przygotować się do tej roli bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 21. Uważam, że to wspaniała inicjatywa. Często uznaje się, że to matki są od wychowywania dzieci, a to nie prawda, bo ten obowiązek powinien spoczywać na obojgu rodziców ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Cieszę się, że ktoś w końcu wyszedł z taką inicjatywą. Mnie wychowywali mama i tata, ale zawsze gdy słyszałam, że niektóre koleżanki nie mają Ojców bo odeszli to nie mogłam pojąc jak można zostawić swoje dziecko.

  OdpowiedzUsuń
 23. Skład mają obiecujący choć wydaje mi się że to co jemy, kosmetyki i może suplementy wspomagają działanie żelek. Nie wiem czy skusiłabym się na nie.

  OdpowiedzUsuń
 24. Świetna kampania, rola ojca w wychowaniu dziecka jest nieoceniona 😊😊

  OdpowiedzUsuń
 25. Bardzo ciekawa akcja, na pewno przydała by się niektórym tatusiom w tym i mojemu byłemu mężowi. Z tego co widzę sporo nas łączy, też sama wychowuje obecnie dzieci. Jednak u nas zastępczym :tatusiem" jest dziadek jak na razie.

  OdpowiedzUsuń
 26. Widziałam już dziś wzmiankę na temat tej kampanii i od razu zaczęłam krótką i delikatną rozmowę z moim facetem, który ma problemy komunikacyjne z naszą córką i powiem szczerze, że o dziwo powiedział, że zagłębi się w tą akcje :D jestem ciekawa rezultatów :D Świetny post !

  OdpowiedzUsuń
 27. Bardzo ciekawa akcja i myślę, że powinna być bardziej rozpropagowana. Na pewno nie zmieni sytuacji od razu, ale na pewno znacznie się do tego przyczyni. Muszą jednak być chęci i zaangażowanie, aby o się udało.

  OdpowiedzUsuń
 28. Słyszałam już o tej akcji. Zdecydowanie jestem zwolenniczką takich inicjatyw.

  OdpowiedzUsuń
 29. Już słyszałam o tej akcji, ale mam mieszane uczucia co do niej. Brawo dla Twojego męża i dla Ciebie, kochająca rodzina to najcenniejsze co można mieć

  OdpowiedzUsuń
 30. O kampanii słyszałyśmy już na innych blogach :) Brawo dla organizatorów za super pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 31. Moim zdaniem to świetna inicjatywa. To dobrze świadczy o rodzicu jeśli chce jak najlepiej wychować swoje dziecko i chce się dowiedzieć jak czynic to najlepiej. Sama wychowałam się bez ojca ale na szczęście mój najlepszy na świecie dziadek w stu procentach mi go zastąpił.

  OdpowiedzUsuń
 32. Ja uważam, że rola ojca w życiu dziecka jest tak samo ważna jak matki. Niestety o ile kobiety mają instynkt macierzyński, to facetowi wszystko przychodzi ta jakby z oporem. Dlatego pomysł stworzenia takiego porta;u uważam za genialny! Oby dotarło to do jak największego grona ojców i zmieniło ich pogląd na tacierzyństwo:)

  OdpowiedzUsuń
 33. Ja również uważam tak jak pani Marina, że rola ojca jest bardzo ważna jak rola matki w życiu dziecka.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram