Jak zwrócić uwagę potencjalnych klientów na swój sklep?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / REKLAMA 


Na ulicach pełno jest przeróżnych sklepów, salonów fryzjerskich czy kosmetycznych lub innych punktów sprzedaży. Konkurencja jest ogromna i czasem ciężko jest się przebić przez rynek. Jak więc przyciągnąć potencjalnych klientów do swojego sklepu? 

Moja odpowiedź brzmi: odpowiednią reklamą!

Mój tata kiedyś zajmował się banerami, szyldami i innymi reklamami dla różnych firm. Tak więc temat jest dla mnie znany, a sama od pewnego czasu bardzo zwracam uwagę na takie rzeczy. Jeśli sklep ma dobrą reklamę przed wejściem - zaglądnę do niego nawet jeśli to sklep motoryzacyjny - do którego nie muszę chodzić, bo nie mam prawa jazdy i swojego auta. Dlaczego? To chyba właśnie siła odpowiedniej reklamy. 

Najbardziej widoczne i zachęcające są dla mnie litery 3d. Sprawiają one wrażenie wypukłych, są zazwyczaj świetnie podświetlone, mają ciekawe projekty, loga. Wszystko to wiąże się z tym, że człowiek zwróci uwagę na taką reklamę wiszącą nad jakimś sklepem czy salonem. Dodatkowy atut to dobra widoczność z dużych odległości - nawet nocą - co moim zdaniem ma dodatkowy plus - wieczorem ma to niesamowity urok.

Poniżej chciałabym Wam pokazać kilka przykładów i powiedzieć mniej więcej o co w tym wszystkim chodzi :)

Wybór takiej reklamy jest moim zdaniem trudny, bo pole do popisu jest dość szerokie. Takie napisy przestrzenne najczęściej wykonuje się z styroduru, tworzyw sztucznych, aluminium czy blachy. Można zdecydować się na litery trójwymiarowe z podświetleniem o którym napisałam w formie neonu, lub bez niego - wszystko zależy od zamawiającego. Ta druga opcja jest również bardzo ciekawa - zamawiając same litery, można zrobić sobie do nich oświetlenie z lamp zamocowanych niedaleko, ustawionych pod odpowiednim kątem - taka forma również pięknie wygląda wieczorem i też rzuca się w oczy. 

Takie litery można również użyć we wnętrzu swojego lokalu - np. salonu kosmetycznego czy studio masażu - najczęściej wykorzystywane są one w uwidocznieniu logo firmy w miejscu najbardziej rzucającym się w oczy np. recepcji. 

Moim zdaniem takie rozwiązania są niezwykle efektowne, a ich widoczność z dalszych odległości sprawia, że człowiek idący ulicą bardziej się zainteresuje miejscem w którym są powieszone. Cena takich liter zależy od tego jakich produktów użyjemy, jak ma wyglądać oświetlenie, jakiej wielkości ma być reklama. Uwierzcie mi - to nie są ogromne pieniądze, a taka inwestycja z pewnością się zwróci :)

Komentarze

 1. Takie reklamy jak najbardziej zwracają na siebie uwagę, przykuwa wzrok i ludzie mają informacje o znajdującym się sklepie czy punkcie usługowym. Zwiększa się szansa na klientów, którzy taką reklamę widzą.
  Sama kiedyś będę myśleć nad reklamą swojego salonu no ale najpierw budowa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się w 100%, odpowiednia, przyciągająca wzrok reklama to klucz do sukcesu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie wolę reklamę złożoną w takich liter, daje bardzo efekt wizualny i z pewnością trafia do szerokiego grona odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 4. Taka reklama na pewno się sprawdzi ;) To ostatnio modne.

  OdpowiedzUsuń
 5. masz rację, litery 3d bardzo przykuwają uwagę a do tego są nowoczesne do sklepu z takim szyldem aż chce się wejść :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten temat to chyba najtrudniejszy do wcielenia w zycie, inaczej kazdy by z niego korzystal takiego zlotego srodka nie ma, ale podoba mi sie kochana Twoje podejscie no i tak reklamy. Mysle ze dodatkowo dochodzi oryginalnosc i cos co wyrozni nasze miejsce w tak zatloczonym swiecie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Masz racje - duze napisy przykuwaja uwage od razu. Spoleczenstwo w wiekszosci to wzrokowcy. U nas w firmie tez zamawialam nowy napis. I ogolnie grafika sie zajmowalam i prezentacja.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj tak napis jest bardzo ważny tworzy on wizualny wizerunek przykuwając tym samym osoby :)

  OdpowiedzUsuń
 9. litery 3d sa niezwykle efektowne jesli chodzi o dzialanie reklamowe wzgledem potencjalnych klientów

  OdpowiedzUsuń
 10. Takie napisy od razu przykuwają naszą uwagę w końcu nasze społeczeństwo w dużej części składa się ze wzrokowców ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Proste rozwiązanie, a jednak bardzo skuteczne. Tego typu rzeczy zawsze bardzo mocno przyciągają wzrok.:)

  OdpowiedzUsuń
 12. reklama odgrywa kluczową rolę w promocji sklepu :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Reklama to klucz do sukcesu, zgadzam się z tym;>

  OdpowiedzUsuń
 14. Reklama to podstawa , dzięki niej potencjalny klient ma świadomość że nasza firma istnieje

  OdpowiedzUsuń
 15. Reklama dźwignią handlu. Takie litery są widoczne już z daleka i na pewno przyciągną oko potencjalnych klientow.

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak to się mówi, reklama dźwignią handlu i coś w tym jest. Jeżeli w odpowiedni sposób przyciągniemy klienta i nas zapamiętają, sukces jest gwarantowany.

  OdpowiedzUsuń
 17. jasne ze reklama to glowny aspekt reklama przyciaga wzrok i klient jest albo nie jest zainteresowany :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgadzam się z Tobą, że litery 3D to najlepsza reklama. Ja od razu zwracam na taką uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 19. Jak widzę taką reklame to od razu interesuję się danym sklepem, więc to działa :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Sama jestem wzrokowcem. Szybciej zapamiętam wygląd szyldu przed sklepem niż jego nazwę :D

  OdpowiedzUsuń
 21. Jestem wzrokowcem, więc takie reklamy przyciągają moją uwagę :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram