Aranżacja ogrodowa przyjazna domownikom i gościom

Post sponsorowany 

Aranżacja ogrodowa przyjazna domownikom i gościom

Planując aranżację ogrodową warto wziąć pod uwagę nie tylko domowników, ale i ich gości. W ogrodzie powinna panować atmosfera sprzyjająca odpoczynkowi. Liczy się zatem komfortowe wyposażenie, ale i również wybór elementów, instalacji czy produktów, dzięki którym można będzie bezpiecznie się poruszać po wszystkich ogrodowych ścieżkach.

W co zatem dobrze jest wyposażyć ogród? Jak pogodzić chęć stworzenia aranżacji ciekawej wizualnie, a zarazem gwarantującej bezpieczeństwo i komfort dla wszystkich użytkowników przydomowej przestrzeni? Sprawdzamy!

Meble ogrodowe – ile i jakie?

W pierwszej kolejności zastanawiamy się nad zakupem mebli ogrodowych. Do wyboru mamy pojedyncze meble oraz całe zestawy, które składają się z wielu elementów. Co będzie lepszym wyborem? Nasz budżet zakupowy ma znaczenie, jednak nie powinien być jedynym wyznacznikiem. Aby zagwarantować wszystkim użytkownikom komfort korzystania z ogrodu, zarówno domownikom, jak i ich gościom, przemyślmy, ile osób będzie korzystać z ogrodu.

Zadbajmy o to, aby w wybieranym zestawie znalazł się zapas krzeseł czy foteli ogrodowych dla większej grupy gości, jeśli stawiamy na regularne spotkania właśnie w ogrodzie. Różnego rodzaju zestawy, które sprawdzą się na co dzień i podczas imprez w ogrodzie, można znaleźć na stronie https://bazkar.pl/.

Na mniejsze, skromniejsze czy nawet tańsze zestawy mebli ogrodowych możemy postawić wtedy, gdy odpoczywamy w pojedynkę lub z drugą połówką, a spotkania w większym gronie organizujemy raczej w domu niż w ogrodzie.

Jeśli na wyposażeniu mamy już co najmniej kilka sztuk mebli ogrodowych, zamiast zestawu szukajmy wśród propozycji, które uzupełnią posiadany komplet i stworzą jednolitą wizualnie całość.

Miejsce na narzędzia, zabawki i tekstylia ogrodowe

Uporządkowany ogród gwarantuje odpoczynek w przyjemnej atmosferze. Poza tym w ogrodzie, w którym nie natykamy się co chwila na narzędzia, środki do pielęgnacji roślin czy innego rodzaju akcesoria ogrodowe, poruszanie się jest nie tylko komfortowe, ale i bezpieczne. Jest to szczególnie ważne, jeśli z ogrodu zazwyczaj korzystają najmłodsi domownicy, osoby starsze lub zmagające się ze schorzeniami, które np. utrudniają poruszanie się.

Postawmy zatem na dodatkowy domek narzędziowy bądź skrzynię ogrodową. Umieścimy w nich narzędzia ogrodowe, wszystkie niezbędne akcesoria, środki do pielęgnacji roślin, ale i większych gabarytów sprzęty. W dużym domku narzędziowym znajdziemy także miejsce na zabawki i tekstylia ogrodowe. Każdy sprzęt, materac, parasol lub cokolwiek innego, co służy podczas wypoczynku na świeżym powietrzu, zyska na dopasowanym miejscu do przechowywania. Inspiracji w tym temacie można również poszukać na stronie http://kreatordom.com.pl/.

Kolorowe pojemniki na odpady

W ogrodzie nie unikniemy gromadzenia się odpadów, i to nie tylko tych, które powstają podczas plewienia, nawożenia czy sadzenia. Po rodzinnych spotkaniach pozostają jednorazowe naczynia, puste opakowania po jedzeniu i napojach, opakowania po akcesoriach kuchennych, które przydają się np. w trakcie grillowania.

Takie odpadki na świeżym powietrzu szybko zaczynają wydzielać nieprzyjemną woń, nie wspominając o szkodliwości dla środowiska, a także niekoniecznie przyjaznej atmosferze. Postawmy zatem na specjalne pojemniki, np. w różnych kolorach, aby ułatwić sobie segregację odpadów i zadbać o porządek w ogrodzie.

Przydomowa przestrzeń może być przyjazna dla domowników i ich gości, komfortowa w codziennym użytkowaniu oraz bezpieczna. Wystarczy odpowiednie jej doposażenie.

Komentarze

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram