Odszkodowania od firm ubezpieczeniowych - czy można je negocjować?

Artykuł sponsorowany / reklama


odszkodowanie powypadkowe

Ubezpieczenie na życie, to dobry sposób na zabezpieczenie się i swojej rodziny przed nieszczęśliwym wypadkiem. Kiedy przydarzy się nam coś złego, firmy ubezpieczeniowe wypłacą nam należne odszkodowanie. Niestety, nie wszyscy wiedzą, że kwoty te można negocjować. Jak się za to zabrać?

Życie, to najcenniejszy dar, jaki każdemu z nas podarowano. Warto więc odpowiednio o nie dbać i ubezpieczyć się "na wszelki wypadek". Na rynku istnieje wiele firm, które oferują nam przeróżne warianty ubezpieczeń na życie. Obejmują one ciężkie choroby, wypadki komunikacyjne, złamania rąk, nóg i inne nieszczęśliwe zrządzenia losu. Kiedy posiadamy wykupioną polisę, to po zakończonym leczeniu, otrzymamy swoje zadośćuczynienie. Niekiedy kwoty nas zaskakują, bo okazują się strasznie niskie. Nie każdy jednak wie, że możemy odwołać się i negocjować. W takim przypadku dobrze jest skonsultować się ze specjalnymi kancelariami, które zajmują się takimi przypadkami - jak na przykład https://www.tuodszkodowania.pl/.

AIF Kancelaria specjalizuje się w uzyskiwaniu dla swoich klientów w uzyskaniu od firm ubezpieczeniowych zadowalających odszkodowań w przypadku ciężkich chorób, wypadków, ale również śmierci bliskiej nam osoby (np.rodziców) czy zniszczenia naszego mienia. Zajmują się również sprawami, w których odmówiono nam wypłaty zadośćuczynienia. W takiej kancelarii pracuje sztab odpowiednio wyszkolonych prawników, rzeczoznawców czy mediatorów sądowych, którzy są na bieżąco z panującym prawem. Skutecznie uzyskują należne nam odszkodowania, które pomogą nam w rekonwalescencji czy np. naprawy uszkodzonych dóbr podczas wypadku czy kradzieży. Warto wspomnieć, że kancelaria AIF ma wysoką skuteczność w dość krótkim czasie. Ich statystyki są bardzo wysokie, bo rozwiązują pomyślnie 70% spraw w zaledwie 30 dni. Fajnym rozwiązaniem jest fakt, że każdy klient otrzymuje swojego indywidualnego doradcę, a nawet może obserwować rozwój sytuacji online. To wygodne rozwiązanie, które daje osobie poszkodowanej spokój ducha, ponieważ za każdym razem, kiedy chce uzyskać jakieś informacje - rozmawia z tą samą osobą. Nie jedna osoba z Was zapewne, denerwuje się, kiedy dzwoni na infolinię i za każdym razem od nowa musi tłumaczyć, w jakiej sprawie dzwoni. W przypadku tej kancelarii takie sytuacje nie mają miejsca. 

Odpowiadając na pytanie z tytułu wpisu - czy można negocjować odszkodowanie, odpowiem - tak! Można. Jeśli jesteś osobą obeznaną prawnie w tym temacie, to na pewno nie potrzebujesz pomocy, ale jeśli podobnie jak ja - jesteś "zielony" w tym temacie, to warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. 

Czy odwoływaliście się kiedyś do decyzji o przyznanym odszkodowaniu? Mieliście kiedyś problem z firmą ubezpieczeniową? Jak go rozwiązaliście?


Komentarze

 1. Ważne jest to, o czym wspominasz: kontakt z jedym doradcą, który od początku jest w temacie. Wściekłabym się, gdyby moją sprawą zajmowały się trzy różne osoby. Dodatkowym plusem tej kancelarii jest możliwość śledzenia poczynań online. Świetna sprawa. My raz odwoływaliśmy się od decyzji (przyznali wg. nas zbyt niskie odszkodowanie). Ubiegaliśmy się wówczas o większą kwotę za zniszczony przez burze dach i udało się wynegocjować dużo większą sumę. Także warto i jestem na TAK!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz, to bardzo ważne, że wypowiadają się tu osoby, które potwierdzają, że można negocjować kwotę odszkodowania.

   Usuń
 2. do tej pory nie ubiegałam się o żadne odszkodowania i oby tak zostało ale na pewno warto znać swoje prawa i wiedzieć jak nie stracić

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy się o takie odszkodowanie nie musiałam ubiegać, ale bardzo przydatny post, znajmy swoje prawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie musiałam jeszcze ubiegać się o odszkodowanie, jednak dobrze wiedzieć jak najlepiej w takiej sytuacji postępować :)

  OdpowiedzUsuń
 5. na pewno warto korzystać z pomocy profesjonalistów - często sami nie wiemy gdzie się udać, abo właśnie że można negocjować kwotę odszkodowania.

  OdpowiedzUsuń
 6. W swoim życiu miałam jedną (tfu tfu ) kolizje ale byla ona z mojej winy więc nie było potrzeby odwoływania się.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy wpis. Nie znam się na odszkododowaniach i trochę mi rozjaśniasz sytuację.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja w takich tematach jestem faktcznie zielona :D Dlatego właśnie skorzystałabym z porady kogos ktos się zna w temacie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawy wpis nigdy sie nie zastanawialam jak to dziala :)

  OdpowiedzUsuń
 10. jak dla mnie wszystko można negocjować, ja się wszędzie targuję:D

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam nadzieję że nie będę musiała się nigdy ubiegać o takie odszkodowanie ale dziękuję za cenne informacje:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie mialam na szczęście takiej sytuacji ale wiem ze w razie czego zwróciłabym sie do specjalisty

  OdpowiedzUsuń
 13. Można! Własnie mój mąż wynegocjował większą kwotę po zabiegu i pobycie w niemieckim szpitalu.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja nigdy nie negocjowałam kwoty odszkodowania. Ostatnio próbowałam wywalczyć odszkodowanie, ale mi się nie udało.

  OdpowiedzUsuń
 15. Gdybym była w takiej sytuacji zdecydowanie oddałabym sprawę w ręce specjalistów.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram