Rach Ciach, Moje na górze i Gdybyś był... - niesamowita zabawa w gronie rodzinnym - ALEXANDER

Współpraca barterowa / prezent

We wpisie pojawia się link sponsorowany


Rach Ciach, Moje na górze i Gdybyś był... - niesamowita zabawa w gronie rodzinnym - ALEXANDER


W dzisiejszych czasach coraz trudniej o beztroski czas w gronie rodzinnym. W mojej rodzinie rzadko zdarza się, żebyśmy mogli wspólnie usiąść i porozmawiać czy się po prostu razem pobawić. Kiedy jednak takie chwile nadchodzą, staramy się spędzać go intensywnie np. grając i śmiejąc się do rozpuku.

W zeszłym miesiącu do mojego domu zawitały trzy nowe gry rodzinno-towarzyskie Alexander. Każda z osobna mocno nas ciekawiła i zastanawialiśmy się czy nasz syn polubi spędzanie czasu w ten sposób. Od czasu do czasu zdarzało mu się z nami zasiąść do gier, jednak nie każda mu się podobała. Jak było tym razem? Za chwilę Wam opowiem, jednak zanim do tego dojdzie pokrótce chcę Wam przedstawić każdą z nich. 

 • RACH CIACH - wersja familijna
RACH CIACH - wersja familijna - ALEXANDER


Na czym polega gra Rach Ciach?

Każdy z uczestników zabawy otrzymuje do dyspozycji plastikowy drążek wbity w podstawkę, na której układamy zestaw sześciu kolorowych kul z dziurką. Na środku stołu kładziemy planszę z pionkami, talię kart oraz dzwonek. Na kartach znajdują się przezabawne ilustracji składające się z układu od 3 do 6 kolorów odpowiadających kolorowi kul, które znajdują się w posiadaniu graczy. Zadanie polega na tym, aby po odsłonięciu karty każdy z graczy jak najszybciej ułożył na swoim słupku wskazaną na karcie konfigurację. Ten kto pierwszy wykona zadanie, informuje o tym innych graczy sygnałem dźwiękowym uzyskanym poprzez uderzenie w dzwonek. Osoba, której się to uda, przesuwa swój pionek na planszy. Cała zabawa tkwi w tym, że odczytanie kolorów na karcie wymaga spostrzegawczości a kształt kulek i tempo rozgrywki prowokuje ich uciekanie. Wszystko to razem jest gwarancją wspaniałej zabawy i salw śmiechu.

RACH CIACH - wersja familijna - ALEXANDER

RACH CIACH - wersja familijna - ALEXANDER


NASZE WRAŻENIA:

Gra na samym początku wydawała się być niezwykle prosta. Mój syn kiedy przeczytał instrukcję stwierdził, że z pewnością wygra, bo na co dzień jest sprytny i szybki. Jakie było jego zaskoczenie, kiedy nakładając kulki na rurkę - zaczęły mu uciekać po pokoju. Każdy z nas miał pewne trudności z "nawlekaniem" kulek, ponieważ rurki nie stoją sztywno w podstawkach - wydaje mi się, że to specjalnie dodatkowe utrudnienie. Każdy z nas śmiał się do rozpuku i ganiał kulki po całym pokoju. A jak wiecie, w domu mam kota, więc możecie domyślić się co robił, kiedy spadały na ziemię :) Świetna gra dla całej rodziny, a nawet idealnie sprawdza się podczas spotkań towarzyskich ze znajomymi. 

 • MOJE NA GÓRZE - wersja familijna

MOJE NA GÓRZE - wersja familijna - ALEXANDER

Co ma wielkie oczy? Strach? Wieloryb? Kot ze Shreka? Rozwiązań jest milion, wszystko zależy od twojej wiedzy, pomysłowości i … refleksu!
Dlaczego? Odpowiadając, kładziesz swoją łapkę na stosie innych. Każda dobra odpowiedź, jakiej udzielisz, przesuwa Cię na górę stosu. Każda odpowiedź rywala – spycha Cię w dół. Kto będzie na górze w tym huraganie pomysłów? Sprawdź to na własnej… ŁAPCE!

Skrócona instrukcja:

Gracz prowadzący czyta pytanie wskazane przez kolorową kostkę i uruchamia czas rundy. Pozostali gracze na wyścigi kładą swoje łapki na podkładce, podając jednocześnie niepowtarzające się odpowiedzi. Udzielając kolejnych odpowiedzi wyciągają łapki z dołu stosu i kładą je na górze. Gracz prowadzący oznajmia koniec czasu i koniec odpowiadania. Zawodnik którego łapka znajduje się na górze, przesuwa swój pionek na planszy.

Moje na górze - alexander gra towarzysko rodzinna

Moje na górze - alexander gra towarzysko rodzinna

Nasze wrażenia:

Przy tej grze podobnie jak w poprzednie trzeba się nagimnastykować. W pewnym momencie praktycznie każdy z uczestników w tym samym czasie podawał odpowiedź i wyciągał swoje łapki. Dzieciom ta gra bardzo przypadła do gustu. Mój syn ostatnio wziął ją na dodatkowe zajęcia do szkoły i koledzy podobnie jak my, byli z niej bardzo zadowoleni. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że czas w klepsydrze upływa bardzo szybko i w pewnym momencie wszyscy się przekrzykują i śmieją się ile sił w płucach.

 • GDYBYŚ BYŁ... Zadziorna gra planszowa.
GDYBYŚ BYŁ... Zadziorna gra planszowa.ALEXANDER

Przezabawna gra z pazurem, w której możemy lepiej poznać swoich bliskich, jak i samych siebie. W rozgrywce trzeba jedynie ujawnić swój światopogląd typując trafnie kim lub czym byliby nasi współgracze w alternatywnym świecie. Każdy z graczy otrzymuje po pięć kart odpowiedzi (z numerami od 1 do 5) oraz po 3 żetony do obstawiania stopnia pewności naszej odpowiedzi. Wszyscy uczestnicy gry zastanawiają się, która wersja odpowiedzi najlepiej pasuje do pytanego rywala. Odpowiedź, która pojawia się najczęściej jest poprawna – ci, którzy jej udzielili posuwają się w stronę mety. Sekwencję zdarzeń powtarza się w każdej rundzie. Wygrywa osoba, która pierwsza dotrze na metę.
Nasze wrażenia:

Ta gra idealnie wpasowała się w imprezowy klimat podczas wizyty znajomych. Im więcej osób bierze udział w rozgrywce, tym ciekawiej i śmieszniej. Sprawdzi się również podczas zabawy z dziećmi, co jest jej dodatkowym atutem. Od pewnego czasu najczęściej grywamy właśnie w tę pozycję, bo bardzo spodobała się mojemu synowi. Osobiście - ani razu nie udało mi się wygrać, a przyznam, że byłam bardzo blisko.

Cieszę się, że właśnie na te pozycje się zdecydowaliśmy. Mój syn coraz częściej sam wpada na pomysł, żeby właśnie w taki sposób spędzić z nami czas. Uwierzcie mi, że w czasach kiedy dzieci sporo czasu spędzają przy komputerze czy smarftonie, to dla nas jak zbawienie. Dzięki grom ALEXANDER spędzamy ze sobą więcej czasu, a i atmosfera w domu jest taka bardziej radosna ;)

Kiedy mam czas tylko dla siebie robię sobie domowe SPA, a później czytam książki i odpoczywam. Ostatnio dość często zdarza mi się zwracać uwagę na takie tematy jak błędy medyczne i jestem w szoku - jakie rzeczy dzieją się na świecie. Strach teraz iść gdziekolwiek na jakiś zabieg, ale bez nich też może być ciężko. Na szczęście na razie nie miałam takich problemów i obym nigdy ich nie doświadczyła. 

Znacie którąś z tych gier towarzyskich? Lubicie spędzać czas w taki sposób?

Komentarze

 1. Tych gier nie znam, ale uwielbiam planszówki 😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Mimo ze nie jestem dzieckiem, to uwielbiam takie gry, do tego dobre piwko, orzeszki i zabawa wre ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Po raz pierwszy spotykam się z tymi grami.

  OdpowiedzUsuń
 4. nie znam tej gry , ale bardzo lubimy grać rodzinnie w planszowki

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo lubię tego typu gry, zawsze jest przy nich super zabawa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Hurrah! After all I got a webpage from where I be
  capable of in fact obtain valuable data concerning
  my study and knowledge.

  OdpowiedzUsuń
 7. o ! też mam rach ciach, ale jakąś inną wersję :D
  fajna gra + pomaga nam w zadaniach logopedycznych, bo kolory są :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna gra dla całej rodzinie. Ja z rodziną uwielbiam grać w takie planszowki.

  OdpowiedzUsuń
 9. gry dla całej rodziny są super, jednoczą i zbliżają!

  OdpowiedzUsuń
 10. Chętnie bym zagrała w którąś z nich...

  OdpowiedzUsuń
 11. uwielbiam gry rodzinne, aczkolwiek tych gier i ich producenta nie znam

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale super są te gry. Koniecznie musimy je kupić :)

  OdpowiedzUsuń
 13. nie znam niestety żadnej z tych gier, aż jestem ciekawa która z nich najbardziej spodobała się mojej córci :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Moja córka jeszcze nie ogarnia takich gier jednak w przyszłości z pewnością będziemy w takie grać ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. gry od Alexander są bardzo fajne. grałam w kilka i każda jest bardzo ciekawa <3

  OdpowiedzUsuń
 16. Tą pierwszą grę znam. A reszta bardzo fajna na miłe spędzenie dnia z dzieckiem w domu

  OdpowiedzUsuń
 17. Takie gry towarzyskie to świetna zabawa. Tych gier akurat nie znam, ale bardzo lubimy w nie grać ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo lubię spędzać czas przy planszówkach. Raz,że czuje jakbym cofała się w czasie do mojego dzieciństwa, a dwa,że jest to świetny sposób na spędzenie razem czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 19. ciekawe gry, jak ktoś lubi spędzac tak czas to sama przyjemność

  OdpowiedzUsuń
 20. Alexander to super firma i mają tak wielki asortyment, chyba nie ma u nich rzeczy, która by nie sprawiła radości!

  OdpowiedzUsuń
 21. nie znam tych gier, ale uważam że gry są super formą spędzania wolnego czasu z całą rodzinką :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Wyobraz sobie, ze w rach ciach graliśmy z moim tatem dosłownie tydzień temu. I co? Wygrał. Jest idealna bez względu na wiek. Śmiechu było co nie miara. Ale fajnie ćwiczy spostrzegawczość. Każda z tych gier jest fajna. Lubię spędzać tak czas nawet że znajomymi.

  OdpowiedzUsuń
 23. Czasami ;) Ale moje serce i tak zostanie przy mojej ulubionej grze z dzieciństwa pt.: "Rycerstwo" <3

  OdpowiedzUsuń
 24. żadnej tych gier nie znam, ale wydaje mi się, że świetnie się by sprawdziła każda z nich u nas w domu. Lubimy wspólnie spędzać ze sobą czas przy planszówkach. Myślę, że dodatkowe utrudnienia w takich grach są właśnie potrzebne, bo wtedy wszyscy się dobrze bawią a śmiech zdecydowanie działa korzystne na rozluźnienie atmosfery.

  OdpowiedzUsuń
 25. Żadne z tych gier nie znam, ale na pewno niedługo poznam. Aktualnie u nas puzzle są na topie.

  OdpowiedzUsuń
 26. Obydwie gry bardzo fajne. Zarówno dla najmłodszych, ale również na wieczór z przyjaciółmi. Fajnie, że w dobie komputerów gry planszowe przeżywają drugą młodość ;)

  OdpowiedzUsuń
 27. Fajne gry wybraliście :D Uwielbiamy spędzać w ten sposób czas, więc z chęcią po raz kolejny przejrzę asortyment sklepu.

  OdpowiedzUsuń
 28. Super są te planszówki! Chętnie bym pograła :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Uwielbiam planszówki! :) To świetna zabawa dla całej rodzinki.

  OdpowiedzUsuń
 30. Uwielbiam takie gry i jest to jedna z moich ulubionych form spędzania wolnego czasu :) Te tutaj prezentują się świetnie i chętnie bym w nie zagrała ;)

  OdpowiedzUsuń
 31. Jakie świetne gry, ja uwielbiam planszówki :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Uwielbiamy spędzać czas z planszówkami.
  A ta przedstawiona w dzisiejszej recenzji bardzo mnie zainteresowała😊

  OdpowiedzUsuń
 33. Rach ciach też mamy. Super zabawa, a mój synek nawet sam po nią sięga, aby układać kulki wg obrazka :) Spróbuj postawić podstawkę odwrotnie, wówczas ta słomka stabilniej się trzyma. Początkowo stawiałam je tak samo jak Ty :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Idealne! mój syn ostatnio szaleje na punkcie gier :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Takie gry to świetna zabawa dla całej rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 36. Świetne są te gry. My na razie jesteśmy na etapie prostych planszówek, ale w przyszłości na pewno pogramy i w te :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram