Dlaczego warto mieć swojego adwokata?

Artykuł sponsorowany / reklama 


Dlaczego warto mieć swojego adwokata?

Każdego z nas życie może doświadczyć przeróżnymi sytuacjami w których będziemy mieli potrzebę konsultacji z prawnikiem. Może to być przejęcie spadku, rozwód, a także sprawa związana z kolizją czy czymś zupełnie innym. Dlaczego warto mieć swojego adwokata? O tym dowiecie się we wpisie poniżej.

Nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy potrzebować takiej osoby jak prawnik. W każdej chwili życie może postawić przed nami taką sytuację, że lepiej będzie kiedy skorzystamy z usług kogoś takiego. Warto jest więc mieć w domu numer do prawnika, a najlepiej, jeśli jeden z nich będzie zajmował się naszymi sprawami prywatnymi. Warto zorientować się jakimi sprawami zajmuje się taki człowiek. Prawnik prawnikowi nierówny i może się zdarzyć, że jeden specjalizuje się przy sprawach z nieruchomościami, a inny przy sprawach rodzinnych. 

Chciałabym jednak opowiedzieć Wam historię jednego z moich znajomych, który stwierdził, że nie potrzebuje prawnika i sam będzie zajmował się swoimi sprawami. W sumie nic w tym dziwnego, ale stracił na tym bardzo dużo i tym wpisem chciałabym Was przestrzec przed podobnymi sytuacjami i zachęcić Was do korzystania z porad prawnych.

Otóż dwa lata temu mój znajomy jechał samochodem "na kacu". Został zatrzymany przez policję i niestety w wydychanym powietrzu miał 0,21 promila alkoholu. W związku z tym popełnił wykroczenie i sprawa trafiła do sądu. Zgodnie z wyrokiem zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 6 miesięcy, dodatkowo dostał do zapłacenia grzywnę i przed odebraniem prawa jazdy musiał zrobić badania psychologiczne, zrobić kurs reedukacyjny dotyczący przeciwdziałań alkoholowych i zaliczyć medycynę pracy. Zanim jednak wykonał badania - wsiadł za kierownicę i pojechał do lekarza po zaświadczenie. Pech chciał - że został zatrzymany do rutynowej kontroli przez policję. Wyrok się skończył, więc zgodnie z prawem - prawo jazdy posiadał, jednak nie odebrał ich i nie przedstawił wszystkich dokumentów w urzędzie. Policja puściła go wolno, jednak po wnikliwym śledztwie sprawa została pokierowana do sądu. Zanim jednak dowiedział się o terminie sprawy - został wezwany na posterunek aby złożyć wyjaśnienia. Policjant, który z nim rozmawiał był bardzo kulturalny i miły i powiedział znajomemu, że najprawdopodobniej będzie miał jedynie wysoką grzywnę do zapłaty i na tym sprawa się skończy. Podkreślił, że na taką sprawę sądową lepiej nie przychodzić osobiście, bo sędziowie źle reagują na spotkania z obywatelami w takich sprawach. Kolega dostał powiadomienie o rozprawie - nie wezwanie, więc stwierdził, że policjant miał rację. W takich sprawach wyroki nie są wysyłane automatycznie i po około 3 tygodniach pojechał do sądu aby dowiedzieć się czemu nic mu nie wysyłają - ile wyniesie go grzywna itp. Nie macie pojęcia jak bardzo się zdziwił - kiedy okazało się jaką otrzymał karę. Za prowadzenie pojazdu bez uprawnień znajomy otrzymał grzywnę w wysokości 1500 zł i zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych (na które ma prawo jazdy) na 12 miesięcy. Kiedy trzymał wyrok w ręku nie dowierzał i powędrował do prawnika. Jak możecie się domyślić - było już za późno na jakiekolwiek działania. Wyrok się uprawomocnił, a kolega został bez prawa jazdy na długi okres. Gdyby skorzystał z prawnika wcześniej, albo przed uprawomocnieniem się wyroku, mógł nie stracić prawa jazdy ponownie. Jaki z tego morał?

Cokolwiek dzieje się wokół Twojej osoby związane z prawem - najlepiej jest skonsultować się z dobrym prawnikiem. Taka osoba jest oczytana w kodeksach i będzie wiedziała jak postąpić i czy można odwołać się od wydanych już decyzji, albo jak uniknąć pewnych przykrych sytuacji. Jeśli tego wiedzieć nie będzie - pokieruje Cię w odpowiednie miejsca, dzięki czemu zaoszczędzisz niepotrzebnie zjedzonych nerwów, ale i być może coś zyskasz. Jestem osobą, która w każdej sytuacji konsultuje się z adwokatem i wiem, że moje sprawy są dopilnowane na "tip top" i jeśli mam szansę coś zdziałać - to dzięki niemu mam większe szanse. 

Czy macie swoich prawników? Korzystacie z radców prawnych? 

Komentarze

 1. Póki co, odpukać, adwokat nie jest mi potrzebny ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam, że zawsze warto skorzystać z porad i usług prawnika. Sami nie mamy odpowiedniej wiedzy prawnej, a dla nich to codzienność i najlepiej wiedzą co robić

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nic nie wiadomo co może się zdarzyć

  OdpowiedzUsuń
 4. załatwiałam już wiele spraw sądowo urzędowych, moja rodzina korzysta z pomocy jednego prawnika, która jest w temacie

  OdpowiedzUsuń
 5. zdecydowanie warto mieć taką pomoc, która orientuje sie w wielu nie znanych nam sprawach

  OdpowiedzUsuń
 6. Warto mieć takie zabezpieczenie, my mamy w sprawach majątkowych kiedy kupowaliśmy mieszkanie, jego pomoc okazała się niezastąpiona. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. To prawda że nigdy nie wiadomo kiedy i jaki specjalista od jakiej gałęzi prawa będzie potrzebny. Taki zaufany mecenas to z pewnością wielka wygoda.

  OdpowiedzUsuń
 8. Póki co, nie mam potrzeby posiadać własnego prawnika. I to chyba ogromne szczęście. Jednak nigdy nic nie wiadomo i warto mieć chociaż z polecenia kogoś zapoznanego :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Warto korzystać z usług dobrego prawnika, sami nie zawsze jesteśmy w stanie sobie pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 10. Osobiście jeszcze nie potrzebowałam do niczego porad prawnych, dlatego prawnika też nie mam

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie mialam okazji mieć kontaktu z prawnikiem i niech tak zostanie. Ale prawda każdy piwinie mieć albo znać prawnika w razie czego.

  OdpowiedzUsuń
 12. Osobiście znam przypadek, gdzie prawnik mega pomógł pewnej rodzinie podnieść się z kolan. Jednak trzeba pamiętać, że dobrego prawnika ciężko jest znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mi nie był potrzebny, ale moja mama się sąduje z ZUSem, bo jest z tego pechowego rocznika, to bez prawnika nawet pisma nie odczytasz co oni chcą.

  OdpowiedzUsuń
 14. Masz rację, warto. Bez takiej "papugi" raczej od razu byłabym skończona, bo naprawdę trzeba znać niuanse, by wygrać czasem prostą sprawę.

  OdpowiedzUsuń
 15. Moi teściowie mają zaufanego adwokata, więc jeśli będzie potrzeba to będziemy prosić o kontakt do niego.

  OdpowiedzUsuń
 16. Myślę, że warto korzystać z pomocy i rad profesjonalisty :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie i kopiowanie zdjęć mojego autorstwa. Nie zgadzam się na pozostawianie reklam na moim blogu. Każdy komentarz z linkiem widocznym lub ukrytym zostaje automatycznie usunięty.

Instagram