×

Za co lubię Perlux?

Perlux_Minisite_Footer.jpg
Kolejny raz piszę o kapsułkach, ale nie mogę nadziwić się jak w takiej małej kulce można zmieścić tyle siły do prania- i to skutecznej!
Pytanie jak w tytule- za co je lubię? 

Otóż:
Pierwsza rzecz jaka bardzo przypadła mi do gustu to wielkość opakowania. Mam małe mieszkanie, więc łazienka nie ma zbyt dużego metrażu, co za tym idzie- mało półek i brak miejsca na cokolwiek. Kiedy kupuję proszek do prania, nie biorę najmniejszego, ponieważ oszczędniej i wygodniej jest kupić duży. Niestety musi stać on na podłodze, co po raz wygląda nieestetycznie a dwa zawala mi łazienkę. Kapsułki Perlux są małe i mieszczą się w dość ładnie wyglądającym pudełeczku, które spokojnie mogę położyć na górę szafki. Jest to ogromny plus z dwóch powodów- więcej miejsca, oraz brak dostępu do nich przez mojego pomysłowego syna. Proszek- nie raz, podczas mojej nieuwagi brał do kubeczka i rozsypywał po mieszkaniu. Teraz to nie możliwe! 
Kolejny plus to mega skuteczność w walce z plamami. Szczególnie przy Perlux White. Wrzucam do pralki skarpetki (które kiedyś były białe) mocno zadeptane, wręcz nie do wyprania- a wyciągam praktycznie wyglądające jak nowe! Poważnie! Teraz zastanawiam się, dlaczego nie kupiłam sobie Perluxa wcześniej? Wydawałam sporą część gotówki na proszki, wybielacze i odplamiacze, a pranie i tak nie było nieskazitelnie białe- jak to reklamują w telewizji (heh). 
Cieszy mnie fakt, że kapsułki rozpuszczają się już w 40 stopniach, bo w niższych temperaturach zdecydowanie częściej robię pranie. Przy dzisiejszych materiałach, wyższe temperatury oznaczają śmierć materiałom. Pralka po zakończonym praniu jest czyściutka i nie posiada w bębnie ani grama pozostałości proszku, jak to czasem bywa przy innych środkach piorących.
Kolejnym atutem jak dla mnie jest zapach. Uwielbiam kiedy moje pranie pachnie intensywnie i świeżo. Tu właśnie tak jest. Przy Perlux Color dodaję płyn do płukania, jednak White ma tak wspaniały aromat, że nie trzeba dodawać żadnego płynu. 
No i co bardzo ważne w każdym gospodarstwie domowym. Koszt. Opakowanie kapsułek kosztuje ok. 25 do 30 zł. Na stronie producenta można znaleźć analizę kosztów prania w trzech różnych detergentach. Oto podsumowanie:
per.jpegperl.jpegperl.jpeg
Więc jak widać wychodzi taniej. 
Kolejna rzecz, to ochrona pralki. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach nic nie jest tanie, a na pewno sprzęty AGD. Nie dawno sprawiłam sobie nową pralkę, więc nie chciałabym od razu jej zaniedbać. Perlux posiada w sobie odkamieniacz, dzięki któremu moja pralka szybko nie zajdzie kamieniem.
No i ostatnia, bardzo ważna dla mnie rzecz- kapsułki można używać do prania alergikom. Mój synek ma mocną alergię na roztocza, przez co muszę często prać jego pościel, maskotki i ubrania. Jednak nie wszystkie proszki czy kapsułki mogą być przy nim używane. Często dostaje jakieś wysypki, które strasznie go męczą. W tym przypadku nic takiego nie miało miejsca, z czego jestem bardzo zadowolona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Motywuje on mnie do dalszego pisania.
Pozostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 Zuzka Pisze , Blogger